Skocz do zawartości


tablety.pl

Odtwarzacze SWF / FLV
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 03 2007 - 08:06

Zbierzmy to do kupy bo pytanie lata obłędnie po forum. Pomijając tu odtwarzanie w przeglądarkach dzięki wtyczce Flash poniżej darmowe softy pod odtwarzanie formatów Flash wprost z dysku twardego: SWF (wektorowy Shockwave Flash) i FLV (Flash Video charakterystyczne dla serwisów typu Youtube.com etc.)
Odtwarzacze SWF:Flash Movie Player

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP + wtyczka Flash
Licencja: freeware


Odtwarza SWF i Projector EXE z dysku twardego lub wskazanego adresu internetowego. Umożliwia też ekstrakcję flaszek z formatu Projector EXE do formatu SWF. Obsługuje playlistę oraz zrzucanie klatek animacji do formatów BMP / JPG. Dodatkowym ułatwieniem jest bezpośredni dostęp do cache Firefoxa, Opery i Internet explorera bez potrzeby grzebania tam ręcznie. Bardzo podobnym programem jest SWF Opener z wbudowanym cache viewerem IE i klonów oraz Mozilli. Z tej samej serii jeszcze Swiff Player ale ma mniej opcji i brak manipulacji z cache (aczkolwiek można się zainteresować wtyczką do PowerPointa).
Gnash

Platforma: Linux, BSD, Windows
Licencja: GPL (open source)


Alternatywa open source dla zamkniętego kodu aplikacji Flash Adobe. Mały i nie wymagający instalacji player SWF, który może też pracować z przeglądarkami. Przede wszystkim uniksowaty, ale jest testowa wersja dla Windows. Dla przeciętnego użytkownika Windowsa katastrofalny w obsłudze. Uruchamiany z linii komend poleceniem gnash "ścieżka dostępu do SWF". Program jest niedopracowany, ma błędy i do regularnego stosowania zbyt uciążliwy w obsłudze, nie nadaje się. Niemniej załączam go tutaj jako ciekawostkę, bo jest to jedyny projekt open source tego typu dostępny dla Win i warto śledzić dalsze losy.

Buildy dla Windows

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 11 2008 - 20:27

Odtwarzacze FLV:Moyea FLV Player

Platforma: Windows NT4.0 SP6/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Bardzo prościutki player dedykowany odtwarzaniu FLV (H.264, H.263, On2 VP6 i Nellymoser) oraz formatów MP4 / M4V. Umożliwia odtwarzanie FLV wprost z dysku twardego lub też wskazanego URL. Ma kilka trybów powiększania obrazu: 100% / 200%, Fixed size, Full screen. Wielkość okna playera można dowolnie regulować. Obsługuje szybkie skróty klawiaturowe do wszystkich opcji playbacku i programu. Posiada playlistę i możność organizowania ulubionych. Potrafi wykonać zrzut ekranu do JPG lub BMP. Pokazuje też podstawowe dane o pliku FLV. Pliki FLV można skojarzyć na stałe z programem. Jest to lepszy player niż FLV Player opisany niżej. Mniej męczy komputer, lepiej radzi sobie z plikami podając prawidłowe informacje metadata. Odtwarzacz ten występuje też jako składnik darmowego pobieracza plików Moyea FLV Downloader.
FLV Player

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


FLVPlayer umożliwia otwieranie plików zarówno z dysku twardego jak i wskazanej ścieżki URL. Obsługuje metodę przeciągnij i upuść wprost do okna. Zawiera podstawowe możliwości odtwarzania takie jak: pasek przewijania, regulacja głośności, funkcja powiększania obrazu 1x, 2x, 5x, oraz full screen. Wielkość okna playera można dowolnie regulować poprzez uchwycenie dolnego prawego narożnika. Obsługuje skróty klawiaturowe. W opcjach można zaznaczyć pamiętanie ostatnio używanych ustawień dźwięku oraz pozycji na ekranie, a także gładkie skalowanie (intensywnie wyciska CPU). Dodatkowo wyświetla szczegółowe informacje na temat pliku - jednak Moyea FLV Player lepiej się z tym obchodzi. Można powiązać na stałe otwieranie plików FLV tym programem. Przy instalacji będzie oferta montowania zbędnika Yahoo Toolbar = odznaczcie. Ogólnie = przeciętny odtwarzacz.Są jeszcze i inne dedykowane playerki FLV, ale posiadają braki: Riva FLV Player (tylko FLV z dysku twardego, brak modułu informacyjnego o plikach FLV, brak trybów przełączania rozmiaru a rozmiaru okna nie da się w ogóle zmienić), GeoVid Flash Player (mimo, że odtwarza zarówno FLV jak i SWF w zasadzie nie ma żadnych innych opcji z wyjątkiem Pauzy...), nFLVPlayer, Wimpy FLV Player.


W kwestii innych kompleksowych odtwarzaczy multimedialnych linkowanych na forum w TYM temacie:
1. Bezkodekowe odtwarzanie FLV przez odtwarzacze posiadające natywną obsługę FLV: VLC Media Player (ma problem z przewijaniem), KMPlayer, GOM Player i wszystkie oparte o silnik MPLayer.
2. Wprowadzanie obsługi FLV do innych playerów (Media Player Classic, BSplayer, SubEdit etc.) poprzez montaż FLV Splitter + filtr FFDShow z włączoną obsługą.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych