Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Usuwanie Bonjour Service

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzywomordus

krzywomordus

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 536 postów

Napisano 10 02 2008 - 14:13

Bonjour, also known as zero-configuration networking, enables automatic discovery of computers, devices, and services on IP networks. Bonjour uses industry standard IP protocols to allow devices to automatically discover each other without the need to enter IP addresses or configure DNS servers.

If you?ve installed software by Apple such as iTunes, software by Adobe such as Premiere Pro, Skype, Gizmo, chances are there?s already a Bonjour folder in your Program Files. This service starts automatically and runs a process named mDNSResponder.exe which cannot be ended by Windows Task Manager. If you do not want Bonjour to be in your computer and want to uninstall it, sometimes you can?t find any uninstaller for it! Even if you go to Control Panel?s Add or Remove Program, you can?t find the uninstaller there as well.

(Jak nie rozumiecie angielskiego, to wytłumaczę, że Bonjour to niepotrzebny śmieć wchodzący z iTunes i produktami Adobe'a z oznakowaniem CS.)

Instrukcja obsługi :) :

POTRZEBUJESZ UPRAWNIEŃ ADMINISTRATORA

• Wejdź w start >>> uruchom >>> wpisz "C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe" -remove . Wyskoczy na moment DOSowe okienko. (miejsce Bonjour zależy od tego, gdzie go zainstalowałeś, więc u Ciebie może być inaczej)
  • Zmień nazwę pliku mdnsNSP.dll na mdnsNSP.old (jest w katalogu Bonjour)
  • Zrestartuj komputer. (Dla pewności, czy cię skasowało, wejdź w start >>> uruchom >>> wpisz services.msc, jeśli nie ma tam Bonjour, jest skasowany!)
  • Usuń katalog C:\Program Files\Bonjour\ .

Jeśli coś sknociłeś/aś, należy ściągnąć Bonjour i go znowu zainstalować...

Notka pochodzi z Raymond Blog

<<<PRZECZYTAJ KONIECZNIE POST NIŻEJ :)>>>

www.fixitpc.pl

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 03 2008 - 15:17

Nie zwróciłam na to wcześniej uwagi, ale dopiero teraz mnie otrzeźwiło po logach levy89 (on dokładnie wykonywał to co wyżej, bo tu go skierowano). Jest tu "błąd instrukcji" usuwania tego Bonjour. Nie można tak po prostu wykonać punktu 2 i 4. Otóż plik mdnsNSP.dll z folderu Bonjour siedzi w Winsock. Skutek przemianowania pliku a następnie charatnięcia całego folderu Bonjour owocuje takim wpisem:

O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll' missing

Przy odrobinie "szczęścia" poleci internet (niekoniecznie ale może tak być). Przed wykonaniem punktu 2 trzeba plik uwolnić z Winsock przez dedykowane narzędzie. Czyli cała instrukcja wygląda tak

1. Wyłączyć + usunąć usługę. Wg powyższej instrukcji. Alternatywnie można użyć automat TurnOffBonjour.
2. Uruchomić LSP-Fix i za jego pomocą przesunąć plik mdnsNSP.dll z okna Keep do Remove (w linku opis jak to się robi). I restart komputera.
3. Po resecie można wywalić katalog Bonjour. Zmiana nazwy pliku nie jest w ogóle potrzebna, po uwolnieniu pliku z LSP nie powinien on stawiać żadnych oporów.
4. Zostają jeszcze drobne odpadki w rejestrze, ale to już bez znaczenia.

.

#3 krzywomordus

krzywomordus

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 536 postów

Napisano 14 06 2008 - 09:24

No to nie wiem co teraz zrobic. Kiedys z rok temu napisałem tu temat, jak skasować Bonjour - teraz z nudów przeskanowałem się hjt'em i kiedy chcę usunąć 010 - Broken Internet Acces because of LSP provider ... , to skacze, ze powinienem uzyc LSPFixa.
Czy mam go tak po prostu sciagnac i odpalic, vista na tym nie ucierpi? :)

Internet oczywiście mam, ale ten wpis niepotrzebnie zaśmieca mi system <(:))>

EDIT: Okej, skasowałem tne wpis przez LSPfixa, wszystko działa, nic się nie stało :>
www.fixitpc.pl

#4 Azgarth

Azgarth

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 08 2008 - 06:33

Witam!

A co jeżeli nie można ponownie zainstalować Bonjoura? Wyskakuje mi jakaś informacja, że uruchomienie usługi napotkało nieoczekiwane błędy i nici z tego wychodzą....

#5 666

666

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 133 postów

Napisano 16 08 2008 - 16:39

dzieki krzywomordus za ten temat i picasso za ostrzezenie i uzupelnienie procesu usuwania ;)

wczesniej nie wiedzialem co to za pierdulka mi siedzi w systemie,
teraz sie dowiedzialem i proces usuniecia przebiegl bez problemow

#6 leser

leser

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 08 09 2008 - 16:51

Witam.

Mam problem, jak myślałem związany z tematem. Bo zainsalowany był u mnie ten cały bonjour i miałem szczęście i poszedł mi net, a komputer bardzo się spowolnił. Zrobiłem wszystko według instrukcji jaka została tu podana w temacie, lecz nie przyniosło to żadnych skutków. Komputer działa troche szybciej, ale nadal nienormalnie. Poza tym net nie działa. Po restarcie pojawia się powiadomienie od Nortona, że został zblokowany i że zmienił jakieś ustawienia.

Nie wiem czy to jest problem związany z tematem. Mogę wysłać logi z hijack-a i combofixa. Jeśli problem nie jest związany z tym tematem to przepraszam i proszę o przeniesienie mnie w inne miejsce.

#7 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 08 09 2008 - 17:35

usuwanie Bonjour

Wejdź w Start>>services.msc odszukaj usługę Bonjour Service zatrzymaj ją i wyłącz

Jeśli to Vista to usuń poniższe na czerwono oznaczone ręczne w rejestrze,jeśli to XP to też rejestrze albo za pomocą LSP-FIX

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\ {++}
00000000000X\LibraryPath = "C:\Program Files\Bonjour\mdnsNSP.dll" ["Apple Inc."]

gdzie X różny w zależności od systemów dla XP-4,dla Visty-5

następnie odszukaj w kluczu HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2\Parameters\NameSpace_Catalog5 frazy Num_Catalog_Entries i upewnij się że zadeklarowana wartość
jest równa ilości podkluczy w kluczu Catolog_Entries,np jeśli w w Catalog_Entries masz 7 podkluczy to musisz ustawić Num_Catalog_Entries=7,jeśli masz 5 podkluczy to musisz ustawić Num_Catalog_Entries=5 - jest to szczególnie ważne dla systemów 64bit bo właśnie z powodu nieprawidłowego wpisu może się skończyć nawet padem systemu,lub "tylko" brakiem netu,posiadacze 32bit też muszą na to uważać.

Następnie wklej do notatnika:
dla systemów 32bit:

SC DELETE "Bonjour Service"
RD /S "C:\Program Files\Bonjour"

dla systemów 64bit:

SC DELETE "Bonjour Service"
RD /S "C:\Program Files (x86)\Bonjour"

Zapisz jako FIX.BAT kliknij na to 2x

Na koniec zafiksuj w HJT (lub Autoruns,RunScanner itp) jeszcze ten wpis:

O9 - Extra button: Bonjour - {7F9DB11C-E358-4ca6-A83D-ACC663939424} - C:\Program Files\Bonjour\ExplorerPlugin.dll

W przypadku dalszych problemów z netem wejść
w W Start>>Uruchom>>cmd.exe> i wklepać

netsh winsock reset

Jeśli na Viście/Windows 7 to cmd.exe musi być uruchomiony z poziomu administratora.
Pamiętaj że resetowanie Winsocka ma sens tylko wtedy gdy cały folder Bonjour jest usunięty.

EDIT 2010-03-05

Myślę że teraz nikt nawet na 64bit maszynie nie będzie miał powikłań po usunięciu Bonjoura :angry:
Przykład z forum:KLIK
Głos Opozycji Forumowej

#8 leser

leser

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 09 09 2008 - 00:10

No niestety nic nie pomogła tamta instrukcja, jedyne co się zmieniło to rzeczywiście zniknął bonjour(przynajmniej nie widziałem go w hjt. Ale net nadal niedziała, a komp się wiesza. Wysyłam loga z AutoRuns: http://wklej.org/id/3248/
Jeśli chodzi o połączenie z netem do na ikonce w pasku zadań trwa ciągle ściąganie adresu IP. Jak przylukałem w wierszu poleceń: ipconfig, to mi pokazało, że adres IP i brama domyślna są wyzerowane(0.0.0.0)

Czekam na dalszą istrukcje (tym razem postaram się szybciej odpisywać).

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 09 2008 - 00:22

Jeśli chodzi o połączenie z netem do na ikonce w pasku zadań trwa ciągle ściąganie adresu IP. Jak przylukałem w wierszu poleceń: ipconfig, to mi pokazało, że adres IP i brama domyślna są wyzerowane(0.0.0.0)

W tym przypadku właśnie bym zastosowała WinsockFix a nie LSP-Fix. Alternatywnie: Start >>> Uruchom >>> cmd i wpisz polecenie: netsh int ip reset C:\resetlog.txt

Po restarcie pojawia się powiadomienie od Nortona, że został zblokowany i że zmienił jakieś ustawienia.

Z jak starym Nortonem mamy do czynienia?

.

#10 leser

leser

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 09 09 2008 - 01:27

Niestety nie pomogło, to znaczy ten WinsockFix nic nie dał, tego alternatywnego sposobu nie próbowałem, ale sprawdzę.

Jeśli chodzi o Nortona to jest to: Norton AntiVirus 2003 Professional Edition.

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 09 2008 - 01:31

Jeśli chodzi o Nortona to jest to: Norton AntiVirus 2003 Professional Edition.

Tak to wyglądało. Radzę czym prędzej pozbyć się tego próchna. Bardzo stary soft, który nie dość, że jest nieszczelny (aktualizacja baz AV nie zmienia faktu, że aplikacja jest podatna na kill i obejście), to jeszcze na dodatek nie jest w pełni kompatybilny z platformą XP SP2 (czym niewątpliwie dysponujesz). Odinstaluj program, wyczyść przez Norton Removal Tool. Możesz dobrać dobrego aktualizowanego darmowego AV = LISTA.

tego alternatywnego sposobu nie próbowałem, ale sprawdzę

Jak się pozbędziesz lamusa, wykonaj proszę to polecenie (o ile likwidacja Nortona nie przysłuży się do ożywienia).

.

#12 leser

leser

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 09 09 2008 - 02:10

No jak się okazało, pomogło bez tego procesu alternatywnego. Nie wiesza i jest połączenie. Zdaje mi się, że wszystko wporządku. Jeszcze zaraz się upewnie, ale myślę że jest ok.

Stokrotne dzięki za pomoc, bo sam nie miał bym siły dochodzić co jest nie tak.

Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych