Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Samobój IFPI
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baca

Baca

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 779 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 13 02 2008 - 00:32

:blink: :lol: :D

Duńczycy zagrali na nosie IFPI
Marcin Malinowski, Wczoraj, 20:21, Komentarzy: 6

Pomimo wyroku sądowego nakazującego duńskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu Tele2 odciąć dostęp do serwisu The Pirate Bay, statystyki odwiedzin trackera z terenu Danii wzrosły w ostatnim okresie o 12 proc. Duńczycy znaleźli bowiem bardzo prosty sposób na ominięcie zabezpieczeń.

Duński sąd po wygranym przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego (IFPI) procesie nakazał firmie Tele2 odcięcie dostępu do szwedzkiego trackera poprzez odrzucanie wszystkich prób połączenia się z serwisem za pomocą serwerów DNS Tele2.

Na odpowiedź duńskich zwolenników Pirackiej Zatoki nie trzeba było długo czekać. Aby odzyskać dostęp do TPB wielu kllienów Tele2 poszło po linii najmniejszego oporu: po prostu zrezygnowali oni z DNS-ów telekomu na rzecz darmowej usługi OpenDNS.

Dzięki temu oraz dzięki szumowi medialnemu, jaki powstał w wyniku kontrowersyjnego wyroku sądu, popularność szwedzkiego trackera w Danii nie tylko nie spadła, ale wręcz wzrosła. Na blogu serwisu The Pirate Bay jeden z administratorów napisał wprost: dzięki IFPI liczba wizyt w naszym serwisie z terenu Danii wzrosła o 12 procent.

Twórcy The Pirate Bay nie mogli się oprzeć pokusie zaaplikowania IFPI jeszcze jednego prztyczka w nos. Uruchomiony przez nich serwis, na którym w przystępny sposób objaśniono, jak obejść organiczenia nałożone przez duński telekom nazwany zostal The Jesper Bay.

Zbieżność nazw The Jesper Bay oraz The Pirate Bay nie jest przypadkowa, ale to nie wszystko. Otóż Jesper Bay to imię i nazwisko dyrektora duńskiego oddziału IFPI.

Peter Sunde, współtwórca szwedzkiego trackera w rozmowie z serwisem torrentfreak.com powiedział, że chciał aby to imię kojarzyło się z czymś pozytywnym zamiast negatywnej atmosfery, jaka powstała wokół IFPI.

Wygląda więc na to, że czego by przemysł fonograficzny i występujące w jego imieniu organizacje nie spróbowały, The Pirate Bay i tak wypłynie na wierzch i to w bardzo efektowny sposób.
Źródło: The Pirate Bay


Za Dziennikiem Internautów
Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on Tobie.
John Donne, Devotion, motto - Ernest Hemingway, Komu bije dzwon.

Dołączona grafika


#2 Krzysiek21

Krzysiek21

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 248 postów
 • Lokalizacja:okolice Krakowa.

Napisano 13 02 2008 - 09:56

Naprawdę ciekawie to się wszystko toczy...w UK (wielkiej Brytani) mają w przyszłym tygodniu przedstawic projekt ustawy który będzie umozliwiał po 3 ostrzeżeniach odcięcie internaty od internetu jeśli będzie popierał pirackie kopie muzyki,gier filmów,
Gorzej będzie jak ludzie zaczną szyfrowac to co przesyłają,wtedy operator nie da rady zobaczyc co za plik wędruje.
Ehhh,zamiast zajac sie normlanoscia to jakies pierdoły wprowadzają.

#3 Kwiartur

Kwiartur

  Medium Rank

 • Na emeryturze
 • 268 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Hrubieszów

Napisano 30 05 2008 - 14:34

TPB zapewno dzięki IFPI zwiększa swoją popularność :(

"Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych