Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Sklepy komputerowe - warte lub nie warte uwagi.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 09 03 2008 - 17:10

Temat został utworzony z myślą o przyszłych kupujących sprzęt komputerowy. Chcemy zebrać jak najwięcej waszych opinii o sklepach internetowych i tych prowadzących sprzedaż w sposób tradycyjny. Mamy nadzieję, że taki ranking pomoże w wyborze sklepu i ustrzeże przed czyhającymi pułapkami. Prosimy więc o jak najgłębszą ocenę sklepów w których robiliście zakupy. Dlatego też, jednozdaniowe posty typu "nigdy nie kupujcie w tym sklepie ..." bez odpowiedniego komentarza będą kasowane.

Oczekujemy takich informacji:
1. Jakość obsługi (wiedza, rzetelność, podejście do klienta).
2. Szybkość realizacji zamówienia i dostawy.
3. Poziom cen.
4. Inne okoliczności towarzyszące zakupom.

#2 kakashi

kakashi

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 06 2008 - 11:27

sklep: www.apollo.pl
jakość obsługi: stronka kiepska-musisz wiedziec dokładnie co kupic, odpowiedz na maile dobra: rzeczowa i szybka
szybkość realizacji zamówienia: korzystałem, zawsze z odbioru na miejscu, tam poza długą kolejką(Na 5 zakupów 2 razy czekałem ponad godzinę), wszystko ok
poziom cen: dla większości produktów naprawde niskie, dla niektórych najtansze w Polsce
Inne okoliczności towarzyszące zakupom: czasami nie ma na stanie tego co potrzebujesz, mozesz poczekać, lub zaoferują Ci coś innego o podobnej cenie i mozliwościach

#3 Gość_kronopio_*

Gość_kronopio_*
  • Goście

Napisano 01 07 2008 - 16:58

http://baq.com.pl/

Niestety mam bardzo niemiłe wrażenia związane z tym sklepem. Podaję skalę od 1 do 6

1.Jakość obsługi: :)
wiedza - 2 (tylko ta ze stron producenta lub hurtowni internetowych, w których sie zaopatrują, nic poza tym)
rzetelność - 2 (wciskanie klientowi tego co drogie i nie musi być wcale najlepsze w konfiguracji komputera-hardware)
podejście do klienta - 4 (aż 4, bo podejście jest "miłe" i "sympatyczne":"wszytsko będzie na jutro"-mówią, ale niestety nie towarzyszy mu wiedza i rzetelność-jak juz wcześniej pisałem)

2. Szybkość realizacji zamówienia i dostawy - 1 :D
Tak, tak. Obiecują, że wszytko będzie na "jutro", a na kompa, którego ieli mi złożyćz czekałem wieki. Do tego okazało się,że gdybym ich nie popędził, to czekałbym kolejne stulecia. Niestety popędzanie miało swoje złe strony: Złożyli mi kompa, ale: nie podłączyli wszystkich "kabelków" :) i sam to musiałem robić. Oni po prostu złożyli żeby tylko wyglądało z zewnątrz, ale nie aby działało! SERWIS DO D..Y

3.Poziom cen - 4 :D
trzeba przyznać, że tutaj spisali się juz lepiej

4.Inne okoliczności towarzyszące zakupom. :(

Zaledwie po 2 tygodniach używania komputera, zaczęłami szwankować karta graficzna. Oddałem ją do sklepu i w zamian dali mi nową, za co daje "+", natomiast "-" za to, że na moją kartę musiałem czekać kilka miesięcy!

OGÓLNIE:
NIE POLECAM!
Jeśli jednak się skusisz, to pamiętaj abyś wiedział co kupić i liczył się z kiepskim serwisem!

#4 RooKeR

RooKeR

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 09 02 2009 - 19:38

Komputronik [Komputronik.pl]

Skala 1-10

Jakość obsługi (wiedza, rzetelność, podejście do klienta) = 10! Jestem zadowolony z ich podejscia do klienta, wiedzy i innych rzeczy związanych z obsługą.
Szybkość realizacji zamówienia i dostawy = 9. Na drugi dzień już przeważnie jest.
Poziom cen = No niestety 4. Są wysokie.
Inne okoliczności towarzyszące zakupom = Kiedy zamówiłem u nich klawiaturkę i myszkę to na drugi dzień mogłem już je odebrać.

Ogólnie: Polecam.

#5 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4069 postów

Napisano 10 02 2009 - 00:19

Witam;

Polecam Wam ->
Dołączona grafika

@driven piszesz:

Oczekujemy takich informacji

Najwyższa ocena w każdym aspekcie.

Pozdrawiam.

#6 amusz

amusz

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 177 postów

Napisano 16 07 2009 - 00:08

Agito

1. Jakość obsługi (wiedza, rzetelność, podejście do klienta).

Obsługa wręcz wyśmienita, od zawsze jestem wyczulona na tym punkcie. Drażni mnie nie odpisywanie na maile, mało fachowe odpowiedzi, czego się w ostatnim czasie nieco naoglądałam. W Agito jest zupełnie inaczej - szybkie odpowiedzi, fachowa obsługa. Człowiek się nie denerwuje i nie czeka po kilka dni na odpowiedź. Podejście do klienta bardzo dobre, zgodnie z zasadą 'Klient nasz Pan' :P

2. Szybkość realizacji zamówienia i dostawy.

Tutaj byłam w totalnym szoku, pozytywnym oczywiście. W niedzielę złożyłam zamówienie, które tego samego dnia zostało przyjęte. We wtorek już była u mnie paczka z towarem.

3. Poziom cen.

Jedne z najniższych cen w internecie, głównie dlatego zdecydowałam się na swój pierwszy zakup u nich. Mają dużo promocji, godnych uwagi.

Nigdy wcześniej na Agito niczego nie kupowałam, nie wiem w sumie czemu - zawsze brałam w nieco mniejszych sklepikach komputerowych, które miały dobrą opinię. Ostatnio, ze względu na niskie ceny zakupy zaczęłam robić w Agito. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, zwłaszcza czasem realizacji zamówienia i tym, że nawet w niedzielę pracują. Kontakt jest bardzo miły i niczym nie utrudniony. Ogólna ocena w skali 1-6, oczywiście 6.

Nieznośna ociężałość słów.

#7 ono1

ono1

First Rank

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 21 10 2009 - 12:04

Komputronik [Komputronik.pl]

Skala 1-10

Jakość obsługi (wiedza, rzetelność, podejście do klienta) = 10! Jestem zadowolony z ich podejscia do klienta, wiedzy i innych rzeczy związanych z obsługą.
Szybkość realizacji zamówienia i dostawy = 9. Na drugi dzień już przeważnie jest.
Poziom cen = No niestety 4. Są wysokie.
Inne okoliczności towarzyszące zakupom = Kiedy zamówiłem u nich klawiaturkę i myszkę to na drugi dzień mogłem już je odebrać.

Ogólnie: Polecam.

Dodam
Jakość obsługi (wiedza, rzetelność, podejście do klienta) = Bez przesady co najwyżej 4 faktycznie obsługa klienta jest miła ale mało kompetentna
Roszczenia gwarancyjne - 2 zero wiedzy o Polskim prawie , niejasna gwarancja dawana przez sklep długi okres oczekiwania na jakąkolwiek odpowiedź " jak zostanie zrealizowane zgłoszenie reklamacyjne". Dałem 2pkt tylko dlatego ze po 40 dniach otrzymałem sprzęt który oddałem na gwarancję a w opisie było zamieszczone tylko, że regulacja (dziwne jak na nagrywarkę z zepsutą optyką)
Jak oddajecie tam sprzęt Żądajcie zawsze reklamacji towaru na zasadach Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, a nie na zasadach proponowanych przez sklep

Ja osobiście odradzam

#8 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 29 01 2010 - 18:16

Dobre są znane marki Vobis, Komputronik, tyle, że cenowo niekoniecznie :angry: Pod względem prawnym najciekawiej prezentuje się Agito.pl- cenowo także.

#9 Igorrodz

Igorrodz

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:26

Sklepy, w których kupowałem to: Agito, Arest, Proline, Komputronik, Cooling oraz Sferis i Gram. Z każdego z tych sklepów jestem bardzo zadowolony, szczególnie jeśli chodzi o obsługę. Co do cen to różnie, jednak zawsze staram się kupować w promocjach - przykładowo w Komputroniku skorzystałem z promocji wysyłki za 0zł.

#10 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 07 2012 - 22:05

To i ja od siebie polecę kilka sklepów, może nieco mniej znanych.

camino.pl
Kupowałem tam dysk Samsung F3 1TB, Core i5 2500K i Asrock Extreme4 na odbiór osobisty. Jest to mniej znany sklep, a ceny mają naprawdę dobre. Po 10 minutach od zamówienia na stronie telefon, że towar jest gotowy do odbioru :D. Sympatyczna obsługa, szybki czas realizacji, no ogólnie nic dodać nic ująć - Polecam

net-s.pl
Kupowałem tam Grafikę Radeon HD6950 oraz zasilacz XFX Core 550W a w późniejszym czasie monitor Benq 2420HDB na odbiór osobisty. Towar sprowadzili w nie więcej niż 2 dni. Miła obsługa, ceny niskie. Również polecam.

ram.net.pl
Kupowałem tam sporo rzeczy - chłodzenie, wentyle, pasty, pamięci (...) Na odbiór osobisty. Zwykle załatwiali wszystko w przeciągu 3 dni. Ceny bardzo przyciągają. Też polecam.

#11 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 11 07 2012 - 06:16

Reactor.pl - kupowałem swój komputer. Polecam w szczególności obsługę sklepową w Pabianicach. Pan doskonale zorientowany w sprzęcie, niezwykle miły i zawsze uśmiechnięty :) Potrafi doradzić, zasugerować, uzasadnić swoje zdanie w sposób rzeczowy i inteligentny.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#12 Dominik_S

Dominik_S

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 02 06 2013 - 19:16

W oleole.pl kupiłem tablet. Jestem zadowolony ze względu na: cenę (trafiłem na promocję, co sprawiło, że wybrałem właśnie ten sklep), po dokonaniu płatności rano paczka została nadana jeszcze tego samego dnia.

#13 bestdrycleaners

bestdrycleaners

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 20 12 2013 - 18:02

JA zestawy komputerowe 2 razy kupowałem w esc.pl . polecam.

#14 lolek112

lolek112

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 02 2014 - 13:52

Ja kupowałem swojego kompa tutaj: http://www.skynetkom.pl - zadowolony ze względu na cenę - przesyłka szybka więc mi odpowiadało :)

#15 babow

babow

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 06 2015 - 12:53

Ja już dawno przestałem przywiązywac się do jednego sklepu. Zawszę jak kupuję coś nowego do pc to wchodze na ceneo szukam gdzie jest najtaniej i tam robię zakupy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych