Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

New Amsterdam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 28 03 2008 - 21:10

New Amsterdam

Dołączona grafika

Nowojorski policjant z wydziału zabójstw John Amsterdam jest przeklęty, ponieważ zaniechał morderstwa indiańskiej dziewczyny w roku 1642 poprzez przyjęcie ciosu mieczem przeznaczonego dla niej. Podczas tego aktu dziewczyna uratowała Amsterdama przed śmiercią czyniąc go nieśmiertelnym. Ostrzegła go jednak, że klątwa zostanie zniesiona jeśli zazna prawdziwej miłości. Teraz będąc policjantem John Amsterdam dzieli swój sekret z Omarem, właścicielem klubu bluesowego, który sam skrywa kilka tajemnic. John i jego partnerka Eva Marquez wdają się w pościg za podejrzanym podczas którego nasz bohater dostaje ataku serca. Ratuje go dr Sara Dillane.

fdb.pl

Mnie osobiście serial przypadł do gustu z tegoż względu, że kryminały akurat bardzo lubię. Detektyw Monk z pewnością to nie jest, gdyż tutaj głównym wątkiem jest życiorys Johna Amsterdama, a cała reszta spraw związanych z jego pracą w policji jest jedynie w to lekko wpleciona (ale oczywiście śledztwa też w sporym stopniu tworzy fabułę i klimat), ale potrafi wciągnąć :)

Muzyka też jest na dość wysokim poziomie (choćby "Your heart is an empty room" z Pilota). Może jakiś hit na miarę Dextera to, to nie jest, ale z pewnością warto zainteresować się pozycją, tymbardziej że teraz większość seriali ma przerwę (Lost, PB, Heroes), a w dodatku Jericho właśnie się skończyło i nie ma za bardzo co oglądać. Na tę chwilę dostępnych jest już 5 odcinków, więc to zaledwie parę godzinek intensywnego oglądania :)

Podsumowując, jak na razie nie jest źle, po krótkim spadku akcji w 2 i 3 odcinku znów zaczyna się coś dziać.
BTW: Akcja dzieje się oczywiście w Nowym Jorku - niech tytuł was nie zwiedzie (kiedyś na NY mówiono właśnie Nowy Amsterdam)...

Użytkownik kambo edytował ten post 16 07 2008 - 16:41

#2 montek

montek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1424 postów

Napisano 28 03 2008 - 21:18

serial odkryłem przypadkowo, z początku pomyślałem ot kolejny kryminalny serial, potem pojawił się wątek nieśmiertelności głównego bohatera, ale jak zobaczyłem że twórcą jest mój Lasse który popełnił "kroniki portowe" i "czekoladę" to od tej chwili na każdy docinek czekam z niecierpliwością, mimo morderstw które muszą w tego typu filmie występować serial jest spokojny i stonowany, retrospekcje Amsterdama nakreślają wyraźniej jego życie i pokazują jakich to wielu rzeczy człowiek może się przez 400 lat nauczyć

ja ze swojej strony mogę serial serdecznie polecić
!!!szukajcie(na forum...)a znajdziecie!!!
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych