Skocz do zawartości


tablety.pl

Alternatywne edytory rejestru
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 17 10 2006 - 15:42

NtRegEdit - Native Registry Editor

Pobieranie wymaga darmowej rejestracji na stronie. Wersja, która ma was interesować to "Download all demos (VC++ 6, 7.1, 8) - 394 Kb"

Niezwykły darmowy edytor rejestru. Od wszystkich tu omawianych odróżnia go fakt, iż pracuje na poziomie natywnego API, co oznacza iż potrafi czytać / otwierać / modyfikować klucze ukryte przed standardowym edytorem regedit (i każdym innym opartym o Win32 API). By zrozumieć co to za klucz "Can't touch me!", i dlaczego nie można go ani otworzyć ani skasować spod zwykłego regedit, proszę popatrzyć do tematu w Wirusach na sekcję kluczy NULL: klik. Poza tymi niezwykłymi cechami edytor ma przeciętną prezencję i braki.


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 01 05 2008 - 06:05

Registrar Lite

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008 32-bit i 64-bit
Licencja: free / nagware, wersja Pro komercyjna


Zaawansowany edytor rejestru, ubrany w prosty i logiczny interfejs. Wprowadza ułatwienia typu pasek adresów, rozbudowana wyszukiwarka, edytor bookmarków pozwalający dodać własne opisy dla kluczy rejestru, operacje typu wytnij/wklej i drag 'n' drop kluczy / wartości rejestru. Wszystkie funkcje uprawnień, zabezpieczeń i przejmowania na własność są obsługiwane. Posiada dodatkowe rzeczy wykraczające poza pojęcie zwykłego edytora rejestru: tworzenie kopii zapasowej rejestru, monitor aktywności oraz defragmenter rejestru. Wersja Lite jest pozbawiona m.in.: edycji rzeczywistych plików rejestru, zdalnego edytowania rejestru, zaawansowanych opcji szukających, edycji rejestru z poziomu konta o uprawnieniach SYSTEM, narzędzia nawigacji CLSID. Dokładniejsze porównanie wersji darmowej z komercyjną: klik. Wersja darmowa ma uprzykrzenie: startowy nagscreen, a funkcje należące do wersji komercyjnych są wbudowane w tę edycję i częstują komunikatami o Pro przy próbie uruchamiania. Program linkowany tu tylko w ramach wyjątku.
#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 01 05 2008 - 06:55

RegAlyzer

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Narzędzie ze stajni Spybot Search & Destroy służące do przeglądania i edytowania rejestru. Podobne do regedit Windows, ale uzupełnione o wiele przydatnych elementów. Podstawowym rozszerzeniem możliwości jest pasek adresów, rozbudowane funkcje szukania, lepszy menedżer zakładek i wygodniejsze przeglądanie uprawnień. Umożliwia otworzenie plików *.REG do odczytu bez ich importowania, oraz tradycyjny import/eksport takowych. Potrafi edytować rzeczywiste pliki rejestru, wykonywać zalogowanie dodatkowych użytkowników w celu przeglądnięcia partii rejestru z ustawieniami relatywnymi do konta, oraz łączenie zdalne. Na chwilę obecną edytor jest pozbawiony: pełnego wsparcia Unicode, zmiany ustawień zabezpieczeń, edycji danych binarnych, edycji rejestru zdalnego, wyświetlania oraz importu specyficznych obiektów (REG_LINK, REG_RESOURCE_DESCRIPTOR, etc.). Wygląda dość zgrabnie i ma spolszczony interfejs.#4 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 07 09 2008 - 11:27

RegCool

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista/7
Licencja: freeware


Kilka z dostępnych opcji to:
- rozbudowana funkcja wyszukiwania
- możliwość dostępu do rejestru innych systemów
- możliwość porównywania rejestrów
- import kluczy i wartości z plików *.reg
- mozliwość utworzenia kopii zapasowej rejestru
Program dostępny w wersji instalacyjnej oraz portable.


Aktualizacja! Na chwilę obecną zostały ukończone testy beta produktów i usunięto pobieranie. Należy poczekać cierpliwie, aż wydadzą stabilną.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 01 2009 - 03:37

O&O RegEditor

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: free


Mały edytor rejestru, user-friendly ale tylko po angielsku. Edytor potrafi prawie to samo co regedit systemowe, ale posiada kilka ulepszeń. Z udogodnień należy wyliczyć pasek adresów, lepszą lokalizację wyszukiwarki, przyjemniejszą funkcję edycji, możliwość importu / eksportu ulubionych oraz ich wydruku, listę najczęściej odwiedzanych lokalizacji, import oraz eksport formatu XML. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest oznakowanie w regedit symlinków (takich jak CurrentControlSet). Natomiast wadą jest brak możliwości podmontowania rzeczywistych plików rejestru w edytorze. Program jest typem portable. Do pobrania dwie wersje edytora, odpowiednio dla platform 32-bit i 64-bit. Przy pobieraniu częstuje nas formularz, ale można wpisać dowolne rzeczy, gdyż nie ma potwierdzenia na e-mail.
W kwestii nagscreenów: przy starcie pojawia się okno reklamowe proponujące obejrzenie komercyjnej paczki O&O BlueCon, ale: przy pierwszym uruchomieniu jest ekran, na którym można wybrać tylko opcję przypomnienia w późniejszym czasie, lecz po iluś tam uruchomieniach ten ekran pojawi się po raz drugi i tam ujawnia się trzecia opcja "nie pokazuj tego więcej". Tak więc uciążliwość jest nietrwała, zdecydowałam że program się nadaje do prezentacji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych