Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Instalacja SP3

• Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 07 05 2008 - 18:42

Witam!
Mam otóż taki problem. Posiadając Xp+sp2 pobrałem SP3PL. Niestety po zakończeniu kopiowania nowych wersji plików, a przed zmianami w rejestrze pojawia się komunikat o "odmowie dostępu" i instalator przywraca poprzednie pliki cofając zmiany. Czy Ktoś się z tym spotkał, lub orientuje się o co chodzi?

Dołączona grafika

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 07 05 2008 - 19:02

Błąd "Odmowa dostępu" podczas instalacji Service Packów = to może być kwestia braku uprawnień.

1. Dane o niepowodzeniu montażu SP powinny być w jego logu (svcpack.log + setupapi.log), ale dopiero po wykonaniu tych czynności: KLIK. Jeśli włączysz rejestrację zdarzeń, ponowna nieudana próba montażu zanotuje w setupapi.log, o który fragment rejestru może chodzić. I wtedy w tym miejscu przyznalibyśmy uprawnienia. Ale:

2. Mógłbyś też spróbować od razu zresetować wszystkie uprawnienia hurtem:

- Zainstaluj SubInACL (domyślna lokalizacja: C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools)

- Wklej do Notatnika:

subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f 
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f 
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f 
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f 

subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=system=f 
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=system=f 
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=system=f 
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=system=f 

PAUSE

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.BAT

- Plik umieść w folderze narzędzia C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools i uruchom z dwukliku.

EDYCJA 2009:

Post factum, ale dodaję, bo temat ktoś inny może czytać i z niego korzystać. Wyszło niedawno, że na polskim systemie muszą być użyte polskie nazwy = czyli zamiast Administrators mają figurować Administratorzy:

subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administratorzy=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administratorzy=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administratorzy=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administratorzy=f

subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=system=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=system=f

PAUSE

.

#3 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 07 05 2008 - 20:08

svcpack.log

http://up.wklej.org/...46375df06a8864b

SetupAPI Log

http://up.wklej.org/...dc7640e2310055a

punkt 2 nic nie daje
picasso pomóż prosze

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 05 2008 - 01:53

Wyciąg svcpack.log wskazuje, że jest problem z aktualizowaniem rejestru, wszędzie jest "DoInstallation:DoRegistryUpdates failed". Skoro tak, trzeba szukać konkretnych wpisów rejestru zwracających ten specyficzny błąd "Odmowa dostępu". Te dane powinny być w pliku setupapi.log po włączeniu pełnego rejestrowania. A ja takiego nic tam nie widzę. Jedyne wpisy rejestru z "Odmową" widzę w svcpack.log a nie setupapi.log:

434.829: AppPatch not installed. Registry will be archived.
526.907: Message displayed to the user: Instalator produktu Service Pack 3 nie może wykonać kopii zapasowej klucza rejestru
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\IE40
w pliku C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$\reg01366.  5: Odmowa dostępu.
526.907: User Input: RETRY
527.360: Message displayed to the user: Instalator produktu Service Pack 3 nie może wykonać kopii zapasowej klucza rejestru
527.360: User Input: RETRY
527.797: Message displayed to the user: Instalator produktu Service Pack 3 nie może wykonać kopii zapasowej klucza rejestru
527.797: User Input: RETRY
528.016: Message displayed to the user: Instalator produktu Service Pack 3 nie może wykonać kopii zapasowej klucza rejestru
528.016: User Input: RETRY
529.235: Message displayed to the user: Instalator produktu Service Pack 3 nie może wykonać kopii zapasowej klucza rejestru
529.235: User Input: IGNORE

Te wpisy nie powtarzają się w kolejnych nieudanych próbach instalowania SP3. Coś mi się tu nie zgadza. Bo:

1. Zawartość pliku setupapi.log w ogóle nie wskazuje na to, że jest włączone pełne rejestrowanie. Czy na pewno włączyłeś logowanie rejestru?

2. Odmowa dostępu sugeruje brak uprawnień. Fragment svcpack.log wyraźnie wskazuje, że jest to problem tyczący rejestru. Mówisz "punkt 2 nic nie daje". Pytania: co się pokazało po wykonaniu pliku BAT? czy po wykonaniu BAT zrestartowałeś komputer przed instalacją SP3? Pytam, ponieważ mój plik BAT powinien resetować miejsce, które wypluwa tu Odmowę dostępu. Uwzględniałam przecież wszystkie podklucze klucza master:

subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f

Ostatecznie możesz spróbować ręcznie na tym kluczu, który widać teraz (powtarzam: mam wątpliwości, czy mam pełne dane):

Start >>> Uruchom >>> regedit i skacz na klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\IE40

Z prawokliku na IE40 wybierz opcję Uprawnienia. Na liście ma być grupa Administratorzy + twoje konto z zaptaszoną Pełną kontrolą. Podobnie dla konta SYSTEM. Jeśli brakuje jakiś kont, button Dodaj, wpisz dokładną nazwę grupy lub konta, pojawi się na liście a wtedy na dole ptaszysz Pełną kontrolę. Restart komputera.

.

#5 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 08 05 2008 - 08:07

picasso robiłem tak jak mówiłaś po kolei i nadal jest to samo
może coś sie gryzie co? jak myślisz może sp3 powinienem wgrać na czysty Windows bez wgranych programów

#6 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 08 05 2008 - 08:20

może coś sie gryzie co? jak myślisz może sp3 powinienem wgrać na czysty Windows bez wgranych programów

Osobiście wątpię czy tu rzeczywiście chodzi o brak uprawnień chociaż są takie komunikaty o rzekomym ich braku-może firewall coś tu miesza-spróbuj usunąć w firewallu wszystkie reguły dla aplikacji,spróbuj w ostateczności zainstalować ten SP3 w trybie awaryjnym
Głos Opozycji Forumowej

#7 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 08 05 2008 - 08:38

Osobiście wątpię czy tu rzeczywiście chodzi o brak uprawnień chociaż są takie komunikaty o rzekomym ich braku-może firewall coś tu miesza-spróbuj usunąć w firewallu wszystkie reguły dla aplikacji,spróbuj w ostateczności zainstalować ten SP3 w trybie awaryjnym

a firewall systemowy mam wyłączony
a w trybie awaryjnym tak samo
ps. Flavius a ty masz już sp3 i czy sie opyla to wgrac

#8 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 08 05 2008 - 09:07

a firewall systemowy mam wyłączony

a firewall niesystemowy? - większość używa jakiegoś niesystemowego - mnie chodziło o coś trochę podobnego do tych przypadków KLIK i KLIK gdzie mimo wyłaczenia firewalla - blokada i tak była - choć tam były inne komunikaty błędów... no i u ciebie w awarze to samo...proponuję mimo to sprawdzić.Jeden przypadek z którym się zetknąłem przy rzekomym braku uprawnień przy instalacji (to była instalacja antywirusa) a przyczyna była inna to różnica czasów w biosie i systemie - więc nie zaszkodzi żebyś porównał czasy bezpośrednio w biosie i systemie czy są takie same

Ja SP3 nie instalowałem jestem niezbyt regularny :) w aktualizacjach ostatnio dokonałem jakieś 3-ce temu...Ja bardziej wierzę w tryb administrowany i aktualizację danych pakietu ochronnego niż regularne ściąganie łatek i poprawek :)
Głos Opozycji Forumowej

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 05 2008 - 09:14

Microsoft o "Odmowie dostępu" podczas instalacji Service Packów (nie sugerować się, że nie ma tam "SP3"):

http://support.microsoft.com/kb/873148

W logu svcpack.log już jest zdefiniowane "DoInstallation:DoRegistryUpdates failed". Dlatego w ostatnim poście mówiłam: włączyć logowanie rejestru (log setupapi.log nie wygląda na mający ustawienie uwzględniające rejestr), zainicjować instalkę SP3 i doczekać do jej niepowodzenia, załączyć setupapi.log, który tym razem powinien podać grubszą zawartość.

EDIT:

Nie odpowiedziałeś też na: Pytania: co się pokazało po wykonaniu pliku BAT? czy po wykonaniu BAT zrestartowałeś komputer przed instalacją SP3?. Czy w ogóle jest pewność, że plik BAT się pomyślnie wykonał? To mnie intryguje, bo szybkie szukanie w Google i przykładowy temat z "Odmową dostępu" na SP3 (nieistotne, że RC), bardzo podobnym svcpack.log, i pomyślny finał to właśnie SubInACL:

http://forums.micros...o...7&SiteID=17

... tylko plik BAT ma ciut inną zawartość (w moim brak dwóch ostatnich, i tu błąd w ostatniej linijce = to komenda Visty a nie XP):

cd /d "%ProgramFiles%\Windows Resource Kits\Tools"
subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %windir%*.* /grant=administrators=f /grant=system=f
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Proponuję mimo wszystko powtórzyć moją operację z SubInACL.

No cóż, to raczej by wykluczało motyw "w użyciu", czy ewentualnego wpływu softów ochronnych. No chyba, że jakiś soft ma planowany boot również w awaryjnym.

.

#10 Fabios70

Fabios70

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 08 05 2008 - 09:57

Miałem ten sam problem, ale przyczynę jego wystąpienia zwaliłem na microsoft. I chyba miałem rację bo dzisaj rano zainstalowałem SP3 bez najmniejszego kłopotu.

#11 asz3009

asz3009

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 103 postów

Napisano 09 05 2008 - 12:57

Od wczoraj mam podobny problem. Pierwszy pobrany SP3 który wydano pod koniec kwietnia zainstalował mi się dobrze. Pobrałem wczoraj obraz ISO z udostępnionego SP3 po usunięciu błędów i mam problem taki sam jak w pierwszym poście.Zauwazyłem też ze coś zmienia mi rejestr wczoraj miałem autorun na CD Romie dziś już nie.
Dostosowałem się do opisanych w postach czynnościach i nic nie wyszło.Dalej takie same problemy jak wyżej.Tryb awaryjny nie pomaga odinstalowanie antywirusa i firewalla tez nie.

http://up.wklej.org/...3716c05008048b2

Robiłem tak jak w poście Picasso. Przeszukałem bazę wiedzy Microsoftu. Nie mogę dalej zainstalować SP 3. Po uruchomieniu Fix.bat to teraz jako admin i jedyny uzytkownik z pełnymi uprawnieniami nie mogę zainstalować niektórych programów np Your Uniinstaler.

#12 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 10 05 2008 - 16:31

przepraszam Picasso na samym pocztatku bo nie miałem pare dni internetu.
1. wszystko robiłem według twoich wskazówek
2 antywirus AntiVir PersonalEdition Classic całkowicie wyłączony nawet z autostartu
2wykonalem fix.bat twój ( a gdzie mogę znaleźć logi tej operacji??)
3 i zaraz po tym próbowałem zainstalować Sp3 bez resetu (ale jak zwykle ten sam bład :) )

bez sensu to sp3 nawet zainstalować nie można :):)

#13 Fabios70

Fabios70

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 10 05 2008 - 23:11

to sp3 nawet zainstalować nie można :) :)

Można... Mnie się udało

#14 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 11 05 2008 - 10:16

@Fabios70

Piszesz

Miałem ten sam problem, ale przyczynę jego wystąpienia zwaliłem na microsoft. I chyba miałem rację bo dzisaj rano zainstalowałem SP3 bez najmniejszego kłopotu.

+

Można... Mnie się udało

1.Czy rzeczywiście twój problem i @ziom są identyczne? To że komunikat błędu był ten sam to jeszcze wcale nie oznacza że problem twój i @ziom są identyczne - ty mogłeś mieć np. rzeczywisty brak uprawnień on może mieć fałszywy alarm o braku uprawnień a przyczyna jest inna bądź prawdziwy alarm o braku uprawnień (choć w logach tego nie widać) ale błąd w uprawnieniach zupełnie gdzie indziej niż ty i powyższe fiksy mu nie pomagają.Ogromnej większości ludzi udaje się te SP zainstalować niepowodzenia to niewielki procent - jeśli więc znasz to rozwiązanie tu sugeruję to przedstawić tutaj bo :) :) jak na razie to śmiem nawet wątpić czy rzeczywiście miałeś problem i nie jesteś po prostu zwyczajnym mitomanem opowiadający niestworzone historie niczym baron Munchausen!

@ziom
Jeśli nikt nic mądrego nie wymyśli to zintegruj SP3 z CD XP ->KLIK
i dokonać nakładkowej instalacji (upgrade) jak tu->KLIK
Jeśli to fałszywy alarm o braku uprawnień to może się uda-jeśli alarm jest prawdziwy to też nici z tego :) :)

EDIT
Wpadłem na coś lepszego...spróbuj zainstalować ten SP3 z poziomu konta SYSTEM

Pobierz PsTools
wyekstraktuj z niego psexec.exe i skopiuj go C:\Windows\System32
Następnie Start->Programy->Akcesoria->Wiersz poleceń i wklep

psexec -s -i -d "dokładna ścieżka gdzie znajduje się ten instalator SP"

Głos Opozycji Forumowej

#15 ziom

ziom

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów