Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Ares - Ares blokuje internet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mart

mart

First Rank

• Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 23 05 2008 - 14:28

Witam.Od pewnego czesu mam problem z aresem,nie wiem czy nie dotyczy też pozostałych p2p (lime wire).Zaras po włączeniu program powoduje otwarcie dużej liczby portów,około 10(widać to firewallu kasperskiego 7).Po wybraniu np filmu lub kilku i rozpoczęciu ściągania liczba wzrasta aż do 500.Ares pracuje ale transfer dochodzi do 30-40 kb(wcześniej 120kb ale zadna aplikacja,nawet kasperski nie ma dostępu do sieci.Jednocześnie tylko na kilku półączeniach p2p widnieje lokalny adres,reszta to 0.0.0.0.Raczej to nie firewall gdyż nie zmieniałem nic a ares chodził na pełnych obrotach i miałem dostęp normalny do netu z innych programów.W międzyczasie użyłem Windows Worm Doors Cleaner który zamknął mi 2 czy 3 otwarte porty.Próbowałem rózne konfiguracje aresa,reinstalacje ale to samo za każdym razem.Podejrzewam jaką blokadę dostawcy neta.Mam 1 Mega,zewnetrzne stałe IP.Nigdzie nie mogę znalezć na stronach www podobnego przypadku.Może to wina systemu?Często czyszczę rejestr i dyski...Ale wcześniej też to robiłem ale było wszystko ok.irus też chyba nie bo skanowanie niczego nie wykrywa...Musialby być to jakiś problem związany z p2p.Proszę o rade.Sprawdziłem na lime wire wszystko gra-ściąga full i nie blokuje nic

~~~~~~ Połączone: ~~~~~~

dodam ze ściągnąłem u torrent i dzieje się to samo...wzrasta liczba otwartych portów przyjednoczesnym spadku dostępu do netu przez inne programy

#2 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 07 06 2008 - 00:19

@mart portów z których korzysją te programy nic nie blokuje?

Podejrzewam jaką blokadę dostawcy neta.Mam 1 Mega,zewnetrzne stałe IP.Nigdzie nie mogę znalezć na stronach www podobnego przypadku.Może to wina systemu?Często czyszczę rejestr i dyski...Ale wcześniej też to robiłem ale było wszystko ok.

Dlaczego tak podejrzewasz? Ot tak czy masz jakiś konkretny powód ku temu?
Czy masz przydzielony publiczny adres IP? - jak to sprawdzasz?
Czy robiłeś wspomniany przeze mnie na początku test portu?

Zmieniałeś jakieś opcje po instalacji µTorrent czy próbowałeś na domyślnych ustawieniach?

Zaras po włączeniu program powoduje otwarcie dużej liczby portów,około 10(widać to firewallu kasperskiego 7).

Portów czy może połączeń? W KIS programy są aby dobrze dodane do wyjątków?
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#3 mart

mart

First Rank

• Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 13 06 2008 - 16:46

Przez 6 miesięcy ares tak jak i inne programy pracowały normalnie.W pewnym momencie ares zaczął miec problem z połączeniem z siecią,tak jak wspomniałem blokował (próbował nawiązać połączenie)narastającą liczbę portów(KIS pokazywał do 500, potem zero) przy minimalnym download.Próbowałem wielokrotną reinstalację,różną konfigurację aresa(choć niewiele tam do kofigurowania),wyłączałem zaporę windows i KIS,dodawałem do wyjątków w firewallu(konkretne porty,przedziały portów,połączenia UDP,TCP itp)-i nic się nie zmieniało.Sprawdzałem blokowanie pakietów bit torrent na stronce GLASNOST(max planck institute),które wykazywały, że ISP nic nie blokuje.Znalazłem podobny problem na zagranicznym forum,ale chodziło tam o domową sieć-2 komputery wireless z routerem-okazało się że trzeba było przekonfigurować połączenia kompa z netem i router(połaczenia UDP,TCP),tak żeby ograniczyć pakiety p2p do konkretnego rodzaju połączenia i ponoć pomogło.Mi poza powyższym problemem wszystko chodzi idealnie więc nie odważyłem się na grzebanie w w/w konfiguracjach...Ratio Aresa chyba też odpada gdyż identycznie zachowywał się uTorrent jak i Bit torrent których wcześniej nie używałem więc nie mogłem mieć na starcie ograniczone ratio.Tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście Lime wire chodzi bez zarzutu choć otwiera 30-40 portów,nie ograniczając przy tym dostępu do netu innym programom.Shareaza pracuje idealnie,otwiera jeden port domyślny 6346 i nie blokuje niczego.Mimo iż ares i niektóre programy mają domyslne porty to i tak wybierają dynamicznie przypadkowe(random) porty...Nie wiem,być może do router ale czemu shareaza i lime prawidłowo pracują a ares,utorrent i bit torrent nie?Akurat takie próbowałem,tzn do których mam zaufanie i którym KIS pozwala pracować nie doszukując sie "podejrzanych procesów" (azureus) jak to ma w zwyczaju :)

#4 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 14 06 2008 - 00:04

ares zaczął miec problem z połączeniem z siecią,tak jak wspomniałem blokował (próbował nawiązać połączenie)narastającą liczbę portów(KIS pokazywał do 500, potem zero) przy minimalnym download.

Dalej nie za bardzo rozumiem :> Pamiętasz z jakiego zakresu były te porty?

Sprawdzałem blokowanie pakietów bit torrent na stronce GLASNOST(max planck institute),które wykazywały, że ISP nic nie blokuje.

Wspomniałeś µTorrent - Opcje >> Kreator Ustawień >> 'Sprawdź przekierowanie portu'

Lime wire chodzi bez zarzutu choć otwiera 30-40 portów,nie ograniczając przy tym dostępu do netu innym programom.Shareaza pracuje idealnie,otwiera jeden port domyślny 6346 i nie blokuje niczego.

A dużo masz tam pobierań? - czasem (np. w BitTornado) jedno zadanie = jeden otwarty port.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych