Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

PowerShell WMI Explorer
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

    Good Rank

  • Na emeryturze
  • 700 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 06 2008 - 19:02

WmiExplorer
Script-O-Matic for PowerShell

Dołączona grafika


Po raz kolejny PowerShell Guy stworzyli coś co warto opisać. Skrypt GUI czyli okienkowa pomoc, który ma za zadanie listować klasy WMI. Zwyczajnie uruchamiany z konsoli jak skrypt. Narzędzia można również używać łącząc się z innymi komputerami w sieci lokalnej. Żeby wyświetlić klasy znajdujące się na naszej maszynie wystarczy kliknąć CONNECT. Przed uzyskaniem połączenia w dolnej lewej stronie tabeli jest pokazany aktualny stan połączenia i przed uzyciem widnieje "No connect". Klikając Connect zawidnieje informacja z jaką maszyną jest połaczona "connect To: nazwa maszyny". Poniżej w tabeli pojawią się nazwy przestrzenne wmi. Dwuklikiem wybieramy nazwe przestrzenną w tym przykładzie ROOT/CIMV2, jeśli tego nie zrobimy pojawi się informacja "Classes not received yet, DoubleClickNameSpaces to retrieve Classes". Listujemy Klasy!. Klikamy na wybrana nazwę przestrzenną dwuklikniem, ładowanie klas pojawi się informacja "Getting Classes from CIMV2". Następnie w okienku "Classes" poniżej pojawią się klasy Wmi wybrane z określonej przestrzeni nazw. W dolnej lewej części tabeli zawidnieje informacja na zielonym tle o ścieżce nazwy przestrzennej i ilości klas, jak i również ilość klas zostanie pokazana w górej prawej stronie tabeli pod nazwa Classes.

Klasy WMI również wybieramy dwuklikiem. W zakładce HELP pojawi się dość szczegółowy opis reprezentacji klasy i wszytsko w naszym języku oraz szczegółowy opis właściwości klasy (properties) oraz również bardzo szczegółowy opis metod jakie można wykonać na obiekcie(methods). Dodakowo w oknie powyżej w są wyświetlone nazwy metod (jeśli nic się nie pojawia i tabela jest pusta oznacza to że na tym obiekcie nie można wykonywac żadnych metod), a dwuklik na wybraną metode spodowuje wyświetlenie przykładowego kodu wykonania w zakładce Methods.

Dołączona grafika

Get instances jest to opcja, która gdy jej użyjemy spowoduje wyświetlenie się w zakładce wynikowych właściwości klasy
czyli rzeczywistych parametrów działających w komputerze odpowiadające danej klasie. Obok okna w której znajduje się spis metod zuważymy zaptaszkowane pozycje własciwości klasy, które mają się wyświetlać w oknie instance. Można je usuwać i dodawać dowoli.

Dołączona grafika

Nie testowałem WmiExplorer na wersji PowerShell 1.0 więc nie moge stwierdzić jak na niej działa. Na wersji V2 działa bardzo dobrze. Skrypt można pobrać z WmiExplorer zaraz pod samymi opisami działania programu. Akutalizacja skryptuWMI explorer update for PowerShell V2 CTP zaraz pod opisem, wykluczająca 2 bugi. Wystarczy podmienić istniejący skrypt. Główna strona projektu: PowerShell WMI Explorer. Warto również wspomnieć o nowym projekcie PowerShell WMI Explorer WPF Edition first beta jest to wersja rozwojowa. Do poprawnego jej działania musi być zainstalowana najnowsza wersja PowerShella oraz .NET Framework 3.0 -> Klik. To tyle..

WMI Explorer
by SAPIEN Technologies
Dołączona grafikaTo kolejna propozycja tej firmy. Narzędzie służy do szybkiego podglądu klas WMI. Wyświetla klasy wmi z wybranej przestrzeni nazw. Podaje takie informacje jak właściwości klasy, metody jakie można wykonywać na klasie, wyświetla informacje z klasy, opis klasy, zależności klasy. Narzędzie charakteryzuje się bardzo małym rozmiarem (56kb), działa bez instalacji i jest dość szybkie w działaniu. Do poprawnego działania aplikacji musi być zainstalowany .NET Framework v2.0. Instrukcja narzędzia INS.Pdf. Narzędziownia Sapien WMI Explorer.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych