Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problemy z konfiguracją połączenia w strong dc++ 2.13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 misieq1980

misieq1980

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 27 06 2008 - 12:02

Krótka specyfikacja
Microsoft Windows XP z SP3 , (wyłaczone w usługach centrum zabezpieczeń, zapora i aktualizacje automatyczne)
Firewall - Sunbelt Personal Firewall 4.5.916
Antyvirus - Nod32 3.0.642
no i oczywiście strong dc++ 2.13

Opis Problemu
W miejscu mojego obecnego pobytu jest tylko radioowa sieć osiedlowa, gdzie jak łatwo sie domyślić p2p nie jest zbytnio lubiane przez administratora. Udało mi się jednak wywalczyć otwarcie jednego portu 55400. Ten port jest na 100% otwarty.
Czy moglibyście mi pomóc tak skonfigurować w strongu opcje connection settings żeby zaczął normalnie działać. Bo na razie ani nie łaczy sie z hubami , ani nawet nie pobiera publicznych list hubów.
Wiem na pewno ze musze zaznaczyć opcje Firewall with manual port forwarding ale jakie numery portu ustawić w protokołach tcp , udp i tls tego juz niestety nie wiem

Dziękuje za wszelką pomoc

#2 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 05 07 2008 - 13:45

Wiem na pewno ze musze zaznaczyć opcje Firewall with manual port forwarding ale jakie numery portu ustawić w protokołach tcp , udp i tls tego juz niestety nie wiem

Na pewno w polach Porty TCP i UDP wpisujesz ten sam numer portu - przekierowany przez administratora (czyli 55400).
Z tym TLS nie wiem, zostawić puste lub aczkolwiek też można by spróbować dać tam 55400 i zobaczyć jak to będzie.

Pod wyborem - Firewall with manual port forwarding powinno być jeszcze pole od IP :>
Wspomogę się screenem:

Dołączona grafika

I tu jak np. wiesz, że to IP pod jakim widać Cię z Internetu się nie zmienia to można je wpisać.
Jak to sprawdzić? - w tym przypadku najlepiej skorzystać z jakiejś strony pokazującej IP ( http://twojeip.wp.pl/ ).

No i jeszcze pozostaje firewall, który też może blokować Ci program (upewnić się, że jest tam odpowiedni wyjątek : )
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych