Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

[z] Diablo 3 [/z]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 28 06 2008 - 15:42

Diablo 3 oficjalnie zapowiedziane!

Stało się! Po latach oczekiwań i spekulacji wszyscy fani Diablo otrzymali odpowiedź. Dziś Blizzard oficjalnie zapowiedział trzecią część gry!
Lata minęły od czasu premiery Diablo II. Od tamtej pory aż do wczoraj Internet pełny był spekulacji na temat kontynuacji tego najsłynniejszego hack'n'slasha w historii. Dziś Blizzard postanowił ukrócić wszelkie domysły ogłaszając wszem i wobec nadejście Diablo III!
Zgodnie z zapowiedzią gra ma ciągle trzymać się swoich korzeni, przy okazji bardzo rozszerzając rozgrywkę i wykorzystując najnowsze technologie. W Diablo III można spodziewać się jeszcze więcej zadań i przygód niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Gdyby chodziło o jakąkolwiek inną firmę niż Blizzard uznałbym to za typowy chwyt marketingowy. W tym wypadku postaram się jednak w te zapewnienia uwierzyć.
Szczególnie, że firma przy okazji puściła w obieg dużą ilość screenów i filmów potwierdzających, że możemy spodziewać się kolejnego hitu (swoją drogą czy Blizzard kiedykolwiek wypuścił grę, która takowym nie była?). Ponadto w grze będzie znacznie więcej lokacji niż w drugiej części oraz wprowadzone będą poważne zmiany w samej rozgrywce i postaciach.

źródło
Obrazki i filmy

Dla zachęty:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#2 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 28 06 2008 - 16:13

Jestem podjarany jak dziecko...oby zadziałało na moim sprzęcie.
You rise, you fall, you're down, then you rise again !

#3 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 01 07 2008 - 17:28

Popularna seria Diablo, która swój sukces w głównej mierze zawdzięcza trybowi multiplayer, doczeka się trzeciej części - poinformowała, na zakończonej już imprezie Worldwide Invitational, firma Blizzard. Producent udostępnił też zrzuty ekranów oraz trailery z gry.
Blizzard postarał się, by o grze było głośno. Firma - prócz organizacji wspomnianej imprezy - m.in. otworzyła forum dyskusyjne o Diablo 3, na którym trwają bardzo liczne rozmowy fanów. Na wspomnianym forum - 4 dni po ogłoszeniu oficjalnych prac nad grą - tematy zajmują 37 stron (25 mieści się na stroie), a najbardziej poczytny temat przekroczył 80 tys. odsłon.

O samej grze nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Blizzard podał do oficjalnej informacji, iż - analogicznie do poprzednich części Diablo - poziomy będą generowane losowo. Do tego ma dołączyć nowy system questów oraz przypadkowych zdarzeń, a także nowe tryby rozgrywki sieciowej Battle.net.

Według zapowiedzi gra zostanie równocześnie wydana na PC i Mac. Pozostałe informacje takie jak termin wydania, lista i opis klas bohaterów, wymagania sprzętowe i inne Blizzard poda... w bliżej nieokreślonej przyszłości.

źródło
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.

#4 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 02 07 2008 - 17:41

Niezadowoleni fani Diablo wnoszą protest

Zaledwie kilka dni upłynęło od oficjalnej zapowiedzi wydania następnej gry z kultowej serii jaką jest Diablo. Jednak fani wykazują się dużą czujnością i już pojawiają się pewne głosy niezadowolenia.
Na znanym forum Actiontrip fani po raz pierwszy na tak dużą skalę zademostrowali swoje niezadowolenie z faktu jak obecnie prezentuje się Diablo III. Po obejrzeniu pierwszych zapowiedzi, a szczególnie filmu przedstawiającego wygląd lokacji oraz postacie, pojawiły się pierwsze sugestie dla pracowników firmy Blizzard.
Oto najważniejsze z postulatów:
*Ciemniejsze, bardziej gotyckie i mroczne obszary
*Bardziej realistyczna grafika, znacznie różniąca się od tej znanej z World of Warcraft
*Bardziej mroczne lochy (bez zielonych, otwartych przestrzeni)

Coś jednak jest w tym, że klimat znany najwierniejszym fanom z pierwszej części Diablo staje się powoli legendą. Być może jednak Blizzard zastosuje się do niektórych życzeń fanów i da nam to do czego nas już przyzwyczaił: prawdziwy hit na wiele godzin gry.

źródło

Kilka wizualizacji wyżej wymienionych pomysłów:

#5 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 04 07 2008 - 21:43

Dołączona grafika
Mapa świata Diablo 3

"... Wielką niewiadomą są też platformy na jakie ukaże się gra. Przedstawiciel Blizzarda, Paul Sams, stwierdził że to czy Diablo III pojawi się na konsole będzie zależeć w znacznym stopniu od tego czy programistom uda się dostosować klawiszologię gry do charakterystyki pada. Obecnie nie wydaje się jednak by miałoby to być priorytetem Blizzarda.

Na razie nie wiadomo również kiedy dokładnie odbędzie się premiera dzieła. Niektórzy podejrzewają, iż ma być to końcówka roku 2009. Miejmy nadzieję, że już dłużej nie będziemy musieli czekać na kolejną odsłonę tego kultowego tytułu. ..."

DirectX 10 nie będzie wymagane
Dobre wiadomości dla posiadaczy XP: DirectX 10 ma być wykorzystywany w Diablo III. Nie będzie on jednak konieczny, by uruchomić grę. Jest to bardzo dobra wiadomość dla graczy, którzy jednak wolą pozostać przy starszej wersji Windowsa.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#6 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 07 07 2008 - 11:42

Diablo 3 także na konsole?

W wypowiedziach dotyczących nadchodzącej trzeciej części gry z serii Diablo, pojawia się coraz więcej wzmianek o możliwym wydaniu tytułu na konsole. Wszystko przez wypowiedź głównego projektanta gier Blizzarda, Roba Pardo.

Diablo 3 na konsoli? Czemu nie. Już wkrótce może się okazać, że PC nie będzie jedyną platformą, na jaką trafi ta niezwykle oczekiwana gra. Do niedawna, niewiele osób myślało o konsolowej wersji Diablo 3. Teraz w sieci pojawia się coraz więcej domysłów na ten temat.
Wszystko przez wypowiedź głównego projektanta w Blizzardzie. Rob Pardo w rozmowie z Eurogamer przyznał, że byłoby to możliwe. "Ze wszystkich naszych tytułów, seria Diablo byłaby najbardziej odpowiednia na konsolę" - te słowa zaczynają coraz gęściej krążyć po sieci.

Także z technicznego punktu widzenia Pardo przyznał, że byłoby to jak najbardziej możliwe. Zaznaczył jednak, że trzeba by wprowadzić zasadnicze zmiany, chociażby w namierzaniu wrogów. Na PC można z łatwością namierzać poszczególnych przeciwników, w przypadku konsol byłoby to znacznie utrudnione.

źródło

#7 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 07 08 2008 - 06:42

Blizzard: Nie będzie zmiany wyglądu Diablo III

Seria gier Diablo posiada całą rzeszę oddanych fanów. Mimo to, niedługo po zapowiedzi trzeciej części gry, pojawiły się pierwsze oznaki niezadowolenia ze strony graczy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Blizzard nie zamierza wziąć ich postulatów pod uwagę.
Kilka dni po oficjalnej zapowiedzi gry Diablo III grupa fanów wniosła protest. Jego celem miała być częściowa zmiana wyglądu gry. Teraz, na ich żądania odpowiada jeden z twórców dzieła, Jay Wilson.
"Trzeba pamiętać, że wszystkie screeny nadesłane przez fanów zostały stworzone w Photoshopie. Innymi słowy nie zostały wykreowane przez silnik gry. Cały problem polega na tym, że jest praktycznie niemożliwe aby osiągnąć podobne efekty na normalnych komputerach. Być może jednak zastosujemy się do sugestii fanów w kilku lokacjach."

Widać więc, że osoba odpowiedzialna za wygląd Diablo jest raczej niechętna jakimkolwiek zmianom. Nie wydaje się jednak, by mogło to w większej mierze zaszkodzić kolejnej odsłonie słynnego hack & slasha.

źródło

#8 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 12 08 2008 - 18:30

Będzie więcej gier z serii Diablo po Diablo III?

Diablo III jest jeszcze dalekie od ukończenia. Nie przeszkadza to jednak twórcom dzieła na coraz większe podgrzewanie atmosfery. Podobno trzecia część gry wcale nie będzie ostatnią z serii.
Trzeba przyznać, że na razie są to zapowiedzi bardzo nieoficjalne. Jednakże jeden z twórców Diablo III, Jay Wilson, dał nadzieję fanom na pojawienie się kolejnych odsłon gry.

Fabuła "trójki" ma kończyć wydarzenia znane nam z dwóch poprzednich części działa. Jednak świat Diablo pozostanie i na pewno nie będzie to koniec serii.

"Nikt nigdy nie powiedział, że będzie to koniec świata Diablo. Jakkolwiek staramy się doprowadzić wszystkie wydarzenia w dwóch poprzednich części gry do końca, to Diablo III nie jest naszym jedynym celem. Mamy znacznie bardziej dalekosiężne plany."

Zgodnie z tradycją, żadnych innych szczegółów Jay Wilson nie ujawnił. Trudno się jednak dziwić skoro nawet trzecia część gry "wyjdzie wtedy, gdy będzie gotowa". Blizzard przyzwyczaił jednak swoich fanów do niezwykłej tajemniczości.
źródło: www.idg.pl

#9 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 24 08 2008 - 07:27

W Diablo 3 będą nowi bohaterowie

Blizzard potwierdził, że w najnowszej odsłonie kultowego hack&slasha - Diablo 3 - nie zostaną wykorzystane postacie znane z wcześniejszych wersji gry. Wyjątkiem będzie jedynie Barbarzyńca.

Informacja ta pochodzi z serwisu Kotaku, który zdobył ją na konferencji Games Convention odbywającej się w Lipsku. Jay Wilson, główny programista gry powiedział, że w grze nie pojawi się Nekromanta, gdyż postać ta po prostu nie wymagała żadnych ulepszeń. Jego miejsce zastąpi natomiast Witch Doctor (Szaman), który będzie miał bardzo zbliżone cechy.

Drugim bohaterem jest wspomniany Barbarzyńca. Nie są znane niestety pozostałe trzy klasy postaci. Blizzard nie wyjawia żadnych informacji, które mogłyby chociaż posłużyć za wskazówkę.

Blizzard nie zgodził się też z fanami gry, którzy uważają, iż nowa odsłona Diablo jest zbyt kolorowa i cukierkowa. Gracze po obejrzeniu dostępnych materiałów filmowych doszli do wniosku, że gra nie jest tak mroczna i klimatyczna jak poprzednie wersje. Jay Wilson powiedział, że dokument podpisany przez ponad 52 tysięcy fanów gry nie ma znaczenia, gdyż zarówno programiści jak i szefostwo Blizzarda są bardzo zadowoleni z wyglądu Diablo 3. Sama kolorystyka ma także związek z walorami technicznymi. Przeniesienie świata gry z 2D do 3D wiązało się z nową paletą barw. Jay Wilson podkreśla także, iż namierzenie 35 przeciwników przy ciemnych barwach jest dosyć trudne, a sama rozgrywka (liczona na kilkaset godzin) stałaby się po pewnym czasie po prostu nudna.

#10 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 01 09 2008 - 06:55

Blizzard: prace nad Diablo III idą "pełną parą"

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów główny projektant Diablo III, Jay Wilson, stwierdził że prace na trzecią częścią kultowego dzieła są na dobrej drodze. Obecnie zespół programistów udoskonala fabułę gry.
Jay Wilson stwierdził, że prace nad najnowszą grą z serii Diablo idą zgodnie z planem.
"Obecnie nasi graficy tworzą już elementy drugiego aktu. Reszta ekipy udoskonala jeszcze zadania z pierwszego. Ponadto bardzo ciężko pracujemy również nad kilkoma systemami o których do tej pory publicznie nie wspominaliśmy."
Oczywiście Jay Wilson, jak na dobrego pracownika firmy Blizzard przystało, nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących owych nowych systemów. Jego zdaniem, nie można na razie również mówić o dacie premiery dzieła.
"Naszym zdaniem nad każdą grą trzeba pracować bardzo długo. Innymi słowy jeśli czegoś nie przemyślimy dokładnie, nie przebudujemy tego pięć razy to znaczy, że nie jest to godne pokazania graczom."
Takie podejście cieszy. Tym bardziej, że Blizzard znany jest raczej z niezwykłej dbałości o jakość swoich produktów i, o ile nie możemy być pewni nawet roku premiery Diablo III, to o jakość dzieła raczej nie powinniśmy się martwić.

#11 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 12 09 2008 - 20:04

Mroczniejsze Diablo III w akcji

Jak wiemy oprawa graficzna nowego Diablo wciąż budzi liczne kontrowersje wśród fanów serii, którzy uważają ją za zbyt kolorową. Mieliśmy już okazję zobaczyć przeróbki screenshotów i poznaliśmy zdanie Blizzarda na ich temat. Według twórców bardziej mroczne i mniej nasycone środowisko byłoby zbyt monotonne, a wrogowie za bardzo zlewaliby się z tłem, przez co walka z nimi stałby się bardziej uciążliwa. Jeden z fanów, sam siebie określający mianem Suzou, postanowił więc sprawdzić, czy rzeczywiście sugerowana przez graczy stylistyka kiepsko sprawdzałaby się w akcji. W tym celu zmodyfikował pierwszych dwanaście minut wypuszczonego przez Blizzarda filmu prezentującego gameplay, upodabniając go do wspomnianych screenshotów. Dla lepszego porównania fragmenty oryginalnej wersji przeplatają się ze zmodyfikowanymi przez Suzo. Filmik, w nienajlepszej jakości, możecie obejrzeć w serwisie DIII natomiast w wyraźniejszej wersji możemy pobrać go za pośrednictwem Rapidshare

Oto co dokładniej zrobił Suzo, aby uzyskać taki efekt: zmniejszył nasycenie środowiska, pozostawiając kolorowe efekty towarzyszące użyciu czarów i umiejętności, a na wszystko narzucił jeszcze efekty ziarnistości i winiety, tak aby obraz w środku ekranu był bardziej wyrazisty niż na w dalszej jego części. Autor filmu wspomniał też, że ma mieszane uczucia co do klimatu nowego Diablo, ponieważ z jednej strony szanuje ekipę, która go tworzy, z drugiej jednak jako fan wolałby bardziej gotycki nastrój.

Który styl byłby lepszy - zaprezentowany przez Suzou, czy oryginalny Blizzarda - pozostaje kwestią gustu. Trzeba jednak zauważyć, iż istotnie przy mniejszym nasyceniu barw przeciwnicy są słabiej widoczni. Być może nie przeszkadza to podczas oglądania, jednak nie wiadomo jakie pozostawiłoby wrażenia z gry. Poza tym chyba jednak powinniśmy zaufać firmie, która ma na koncie praktycznie same hity, w tym dwie poprzednie, genialne odsłony Diablo.

Źródło: www.gry-online.pl

#12 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 19 09 2008 - 21:54

Blizzard: znienawidzicie nas jeszcze bardziej

Kontrowersji wokół Diablo III ciąg dalszy. Po zamieszaniu związanym z oprawą graficzną, teraz przyszedł czas na decyzje dotyczące nowych postaci. Jeden twórców dzieła, Jay Wilson, stwierdził nawet że fani mogą jeszcze bardziej znienawidzić jego firmę.
Serwis Videogamer przeprowadził ostatnio wywiad z jednym z głównych producentów gry Diablo III, Jayem Wilsonem. Pracownik Blizzarda stwierdził, że fani mogą jeszcze bardziej znienawidzić jego firmę. Wszystko za sprawą nowych pomysłów dotyczących trzeciej części słynnego hack & slasha.

"Wszyscy fani barbarzyńców nas kochają, a wszyscy fani nekromantów nienawidzą. Rozumiem to i nie zamierzam się sprzeczać. Sam bym siebie znienawidził. Co więcej, przypuszczam że gdy zaprezentujemy publicznie nowe klasy pojawią się kolejne słowa krytyki. Póki co, nie zamierzamy w trzeciej części gry zostawić starych postaci. Być może wprowadzimy je w dodatku. Wersja podstawowa ma się w ogromnym stopniu odróżniać od swoich poprzedniczek."

Wygląda więc na to, że fani Diablo zostają wystawieni na bardzo ciężką próbę. Czy i tym razem Blizzard nie zawiedzie graczy i wypuści dzieło , które zasługiwać będzie na najwyższe laury? Odpowiedź na to pytanie pozostaje na razie otwarte...

#13 Djmnich

Djmnich

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 25 09 2008 - 15:41

Ja się tam nie doczekam bo w diablo 2 grałem bez przerwy bo było takie dobre :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych