Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Gears of War 2 [Z]
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 12 07 2008 - 08:39

Gears of War 2

Gears of War 2 to sequel znakomitej gry akcji studia Epic Games. Po raz kolejny wcielamy się w postać Marcusa Fenixa i stawiamy czoła obcym przybyszom, znanym jako Szarańcza (Locust).

Akcja zaczyna się sześć miesięcy po zakończeniu scenariusza części pierwszej. Większość obcych została unicestwiona, ale wśród ludzi pojawiła się fatalna w skutkach zaraza, określona mianem „rdzewienia płuc”. Niedobitki kosmitów ukrywają się w ogromnych tunelach pod ludzkimi siedzibami, a jako bezpieczne miejsce ostał się jedynie płaskowyż Jacinto. Wkrótce Szarańcza zaczyna wykorzystywać nową technologię, dzięki której jest w stanie doprowadzać do zapadania się całych miast. Do akcji wkracza ekipa Fenixa, wyruszając z zadaniem ostatecznego rozprawienia się z wrogo nastawionymi kreaturami.

W drugiej części GoW obok Marcusa, Doma, Cole’a i Bairda pojawiają się nowe postaci niezależne. Tai Kaliso to typowy twardy żołnierz z zasadami, Chairman Prescott pełni funkcję dowódcy Coalition of Ordered Governments (COG), a Maria Santiago jest żoną Doma. Właśnie na poszukiwaniach tej kobiety skupiają się początkowe etapy gry.

Podobnie jak w pierwowzorze, rozgrywka polega na eksterminacji obcych z wykorzystaniem dostępnych zasłon oraz licznych narzędzi mordu (np. strzelba, karabin z piłą i granaty), których arsenał został uzupełniony o nowe zabawki (m.in. pistolety Gorgon i granaty z trującym ładunkiem). W grze niekiedy wykorzystuje się środki transportu. Oprócz maszyn typu Centaur są to również ogromne czołgi. Zwiększyła się liczba rodzajów oponentów, a jednym z nowych stworów jest Kantus. Potwór ten jest w stanie wskrzeszać swoich poległych kamratów, pełniąc rolę swego rodzaju szamana. W grze znajdują się też znacznie okazalsze monstra, będące pełnoprawnymi bossami.

Autorzy wprowadzili czwarty poziom trudności, umieszczony poniżej dotychczas najłatwiejszego Casual. Oprócz trybu single player developerzy udostępnili także rozgrywki wieloosobowe. Jednym z ich wariantów jest kooperacja, w której wiele parametrów ustala się samemu. Wspiera ją specjalny system, odmiennie punktujący graczy na różnych poziomach trudności. Gracze mogą też zmierzyć się w pojedynku na piły ze Sztuczną Inteligencją bądź z żywym przeciwnikiem. W rozgrywkach sieciowych może uczestniczyć maksymalnie osiem osób.

Silnikiem graficznym Gears of War 2 jest unowocześniona wersja Unreal Engine 3. Oferuje ona dynamiczne cienie, generowanie hord wrogów, realistyczne zachowanie płynów i miękkich przedmiotów, a także otoczenie w wielkim stopniu podlegające destrukcji. Usprawniono też scenki przerywnikowe, które (w odróżnieniu od części pierwszej) są interaktywne. Głosy głównych bohaterów gry podkładają ci sami aktorzy, którzy współpracowali już przy pierwszej części tej serii.

Narazie jedyna rzeczą niepewną jest to czy gra wyjdzie napewno na PC

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

źródło.

#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 04 09 2008 - 09:06

Gears of War 2 nie dla PC

Nie ma wątpliwości, że Gears of War to kawał bardzo dobrej roboty - w końcu nazwa Epic Games do czegoś zobowiązuje. Nic więc dziwnego zatem, iż za kilka miesięcy otrzymamy kontynuację tego ciepło przyjętego projektu. Niestety jednak, nie wszyscy.

Jak wiemy oryginalnie Gears of War pojawił się na konsoli Xbox 360. Na fali swojej popularności, rok później na rynku zadebiutowała PeCetowa wersja gry, w której to maczali palce pracownicy polskiego studia People Can Fly. Niestety, z Gears of War 2 tak różowo już nie będzie. Jak powiedział główny projektant gry, Cliff Bleszinski, w wywiadzie udzielonym redaktorom serwisu IGN, Epic nie planuje wydania drugiej części swojego hitu na PeCety: "Gears of War jest znakomitą marką, skierowaną jednak przede wszystkim na Xboxa 360, dlatego więc na tej platformie skupiamy się tworząc drugą część gry. Zdecydowaliśmy, iż tym razem nie przygotujemy wersji PeCetowej."

Jak widać wypowiedź Cliffa obdziera ze złudzeń posiadaczy popularnych blaszaków. A może będzie tak jak z pierwszą częścią? Czas pokaże.

Źródło: www.gry-online.pl
#3 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 10 10 2008 - 18:56

Gears of War 2 w fazie Gold

GoW 2 właśnie osiągnął status Gold. Oznacza to dokładnie tyle, że gra została ukończona i jako taka jest już gotowa do wydania. Bleszinski, nie kryje słów satysfakcji. Mówi o tym, że jego ekipa przez całe dwa lata produkcji wkładała serce w tworzenie Gears of War 2 i jest bardzo zadowolona z efektów. Jest to też, według niego, najlepsze dzieło Epic Games stworzone do tej pory, a warto przypomnieć, że studio to ma się czym poszczycić (wystarczy wymienić takie tytuły jak Unreal Tournament czy nawet stary, ale swego czasu bardzo ceniony Jazz Jackrabbit).

Światowa premiera gry ma nastąpić 7 listopada.

Źródło: www.gry-online.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych