Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Dark Void [Z]
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 12 07 2008 - 13:05

Dark Void

Dark Void to trzecioosobowa gra akcji będąca debiutanckim projektem firmy Airtight Games. Zespół ten został uformowany z byłych programistów Microsoft Game Studios, odpowiedzialnych m.in. za Crimson Skies: High Road to Revenge.

Fabuła tytułu styka nas z losami pilota Willa, który pewnego dnia wskutek awarii samolotu wylądował w samym centrum Trójkąta Bermudzkiego i odnalazł portal prowadzący do innego wymiaru. Niebawem okazało się, że główny bohater to nie jedyny rozbitek, który trafił do niebezpiecznej lokacji. Prócz niego na tajemniczym obszarze żyje również wiele innych istot, dzielących się na ocalonych (Survivors) i pochodzących z kosmosu przedstawicieli frakcji Watchers, która wedle starożytnych wierzeń odpowiada za stworzenie ludzkiej rasy. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie Willa przez szereg misji, prowadzących do wyjścia z wirtualnego piekła.

Akcja produktu osadzona została w odległej przyszłości, gdzie widoki postaci odzianych w futurystyczne zbroje i maski rodem z Haze’a, noszące na sobie plecaki odrzutowe, a nawet spotykające się regularnie z obcymi cywilizacjami, należą do codzienności. Prowadząc Willa, możemy przemieszczać się zarówno po lądzie, jak i w powietrzu, przy użyciu jetpacka, co daje nam swobodę działania w pionie i poziomie. W późniejszej fazie rozgrywki pod naszą kontrolę zostaje oddana także Ava, obiekt miłosnych zainteresowań protagonisty.

Pozycja ze stajni Airtight Games pozwala wyłącznie na walkę w trybie singleplayer, a brak opcji multi stara się rekompensować szerokim wachlarzem ruchów Willa – nasz podopieczny potrafi posługiwać się bronią palną (wówczas kamera zmienia widok na identyczny z Gears of War), walczyć wręcz, wspinać po stromych skałach, unosić nad ziemią, a nawet kraść latające spodki UFO, by następnie używać ich jako oręża w podniebnych bitwach. Oprawą graficzna Dark Voida opiera się na silniku Unreal Engine 3 i wraz z dynamiczną muzyką stanowi o cyberpunkowym klimacie całego projektu.

Premiera gry przewidziana jest na pazdziernik 2008

źródło

.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych