Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Resident Evil 5 [Z]
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 18 07 2008 - 11:37

Resident Evil 5

Resident Evil 5 jest kolejną odsłoną cyklu wirtualnych horrorów, znanego w Japonii pod nazwą Biohazard. Kraj Kwitnącej Wiśni został wymieniony dlatego, iż właśnie z niego wywodzi się firma Capcom, odpowiedzialna za całą wspomnianą serię. Chociaż za „piątką” stoi Jun Takeuchi, a zatem ojciec sagi RE (jak również marki Onimusha), to nowy epizod dość wyraźnie różni się od swoich poprzedników.

Akcja piątej części gry została umieszczona 10 lat po zniszczeniu Raccoon City, czyli w 2008 roku. Wraz z Chrisem Radfieldem odwiedzamy gorącą Afrykę – miejsce pochodzenia tajemniczego wirusa o nazwie T-virus.

Dalekowschodni developerzy zrezygnowali ze statycznej kamery, prezentującej bieg wydarzeń niczym w archaicznych pecetowych produktach spod znaku Alone in the Dark. Teraz postać głównego bohatera obserwujemy z tyłu, czyli dokładnie tak samo, jak w typowych trójwymiarowych grach akcji. Pewnej zmianie uległo także środowisko, ponieważ zwiedzamy m.in. osadę pośród piasków pustyni w ciągu dnia. Rzecz jasna kluczowym elementem zabawy pozostał strach, powodowany najczęściej przez rozmaite maszkary. Standardowo protagonista dysponuje szeregiem różnych rodzajów broni, aby móc bezproblemowo radzić sobie z przeważającym liczebnie przeciwnikiem – arsenał obejmuje np. nóż, shotgun, pistolet, karabin maszynowy czy granaty.

Wyznaczenie Sony PlayStation 3 i Microsoft Xbox 360, jako docelowych platform sprzętowych, pozwoliło twórcom z Capcom na przygotowanie niezwykle szczegółowej oprawy graficznej, generowanej w czasie rzeczywistym przy prędkości sześćdziesięciu klatek animacji na sekundę. Spore wrażenie wywiera na widzu wygląd wirtualnego otoczenia, bowiem można dostrzec realistyczne tekstury, dynamiczną grę światła i cienia, sugestywne efekty atmosferyczne etc. Równie wysoki poziom wykonania prezentują modele postaci – u głównego bohatera obserwujemy przykładowo naturalny zarost, a momentami nawet lekko podkrążone oczy. Warto zauważyć, że omawiany tytuł jest zarazem pierwszą odsłoną serii Resident Evil, udostępnioną posiadaczom stacjonarnej konsoli ze stajni Billa Gatesa.

źródło

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 04 09 2008 - 20:47

Resident Evil 5 otrzyma sterowanie rodem z Gears of War

Resident Evil 5 coraz to bardziej zaczyna przypominać największy hit Epic Games – Gears of War. Po zaczerpnięciu stamtąd systemu krycia się za przeszkodami terenowymi oraz trybu kooperacji dla dwóch osób, przyszła pora na system kontroli inspirowany przygodami Markusa Feniksa.

Dotychczas każda odsłona głównej serii RE odznaczała się topornym i bardzo niewygodnym modelem sterowania. Najwięcej słów krytyki przelewało się oczywiście na zasadę „idziesz=nie strzelasz”, w związku z którą do pozbycia się przeciwnika mogło dojść jedynie wtedy, gdy bohater kontrolowany przez gracza stał w miejscu. W Resident Evil 5 autorzy z firmy Capcom chcieliby odejść od tego schematu na rzecz czegoś nowocześniejszego. Z informacji podanych przez Juna Takeuchiego, twórcy cyklu RE, wynika, że to właśnie system oparty na tym z Gears of War byłby najbardziej odpowiedni dla nowych przygód Chrisa Redfielda.

Informacja ta z pewnością zadowoli wszystkich fanów cyklu, a także krytyków, którzy wśród największych błędów RE od zawsze podawali system kontroli zwalniający ruchy bohatera, a przez to znacznie zmniejszający prędkość i dynamiczność rozgrywki. Na jakość rozgrywki powinna dodatkowo wpłynąć opcja krycia się za przeszkodami. Nie tylko ułatwi ona zabawę, ale także wpłynie na jej atrakcyjność.

Z nowym modelem sterowania gracze zapoznają się w trakcie tegorocznych targów Tokyo Game Show. Dojdzie do tego w trakcie obszernej prezentacji na stoisku firmy Capcom. Z pewnością w internecie opublikowane zostaną dokładne filmy ukazujące ten aspekt rozgrywki.

Dołączona grafika

Źródło: www.gry-online.pl#3 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 04 10 2008 - 21:35

Demo Resident Evil 5 na poczatku przyszłego roku?

W ostatnim numerze brytyjskiego magazynu GamesTM, poświęconego tematyce gier, możemy znaleźć informacje na temat najnowszej odsłony popularnej serii survival-horrorów autorstwa Capcomu - Resident Evil 5. Pismo podało, że na początku przyszłego roku, w bliżej nieokreślonym terminie, twórcy udostępnią nam demo tej produkcji. Niestety nie wiadomo, czego właściwie powinniśmy się po nim spodziewać - czy będziemy mieć do czynienia z tym samym fragmentem gry, który prezentowany był podczas tegorocznej edycji targów E3 (zarówno na Xboxaxh 360 jak i PS3), czy też otrzymamy zupełnie nową zawartość.

Źródło: www.gry-online.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych