Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

UPC (warszawa) kontra DC++

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Antaro

Antaro

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 08 08 2008 - 14:02

Witam wszystkich.
Od czego by tu zacząć.

Niedawno, około miesiac temu przeszedłem z Aster do UPC. W Aster przez 8 lat, tyle u nich byłem, DC++ działało nienalże perfekcyjnie. Nie miałem żadnych zastrzeżen. W UPC jest tragedia. Notoryczne zrywanie połączen z hubami, ilośc userów na hubie nie dość, że najczesciej sie nie wczytuje cała, to trwa to jeszcze nawet kilkanascie minut, kiedy powinno to zajmowac kilka sekund.
Transfery jakie osiagam w ciagu dnia do godziny 2:00 w nocy są rzędu maksysmalnie kilku KB/sec. Po magicznej godzinie 2:00 wszystko leci do góry. Z kilku KB/sec robi sie najcześciej maximum mojego łącza (20/2mbit) czyli 2.3MB/sec
Posiadam router. Porty na nim jak i na DC++ sa prawidlowo przekierowane, jestem w trybie Active i wszystko działa pod tym katem jak nalezy.

Niech mi tylko ktoś powie dlaczego przez wiekszą cześć doby nie mogę uzyskiwać wiekszych predkosci niż kilka KB/sec, niezaleznie od kogo i ściagam.

Po wielu testach i dochodzeniu do sedna sprawy doszedłem do 100% pewnosci , że UPC blokuje ruch w sieci DC++ w konkretnych godzinach.
Jak mozna to obejsc ? Jesli limituja ruch na zasadzie filtrowania pakietów czy cos w tym stylu, to co mozna z tym zrobić

Słyszałem, że mozna ten problem rozwizać poprzez tunelowanie portów i szyfrowanie (OpenSSH) Jak to nalezy zrobić ?

~~~~~~ Połączone: ~~~~~~

Ponizej jest link do sciagniecia 3-minutowego pliku video na którym wszystko zobaczycie.
http://wyslijplik.pl...hp?sid=RoDAkhxV lub jak kto woli alternatywny link http://www.sendspace.pl/file/HLWqvg0U/

UPC burn in hell ;)

#2 kulmegil

kulmegil

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 23 08 2008 - 15:32

Dobrze wiedzieć, pomyśle 2x zanim zmienie mojego ISP

Nic nie możesz zrobić. W pewnej niedalekiej* przyszłości zostanie wprowadzone (i rozpowszechnione) szyfrowanie dla polaczen miedzy uzytkownikami - pod warunkiem że obie strony będą posiadać klienty wspierające takowe. Szyfrowanie powinno pozwolić obejść blokadę (zakładam, że jest nałożona na programy typu P2P), jako że filtry nie powinny potrafić odróźnić takie połączenie od połączenia szyfrowanego np miedzy przeglądarką a stroną banku. To tyle teorii :huh:

W zasadzie to jak się przyjrzeć to StrongDC++ od wersji 2.21 już obsługuje takowe, więc możesz przetestować między użytkownikami korzystającymi z tego klienta i posiadającymi odpowiednio szybkie łącze.

*jak na standardy ewolucji sieci DC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych