Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Risen [Z]
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 09 08 2008 - 20:07

Dołączona grafika

Risen

Risen to stworzona przez studio Piranha Bytes gra z gatunku cRPG, będąca pierwszym projektem niemieckiej grupy od czasu wydania trzeciej odsłony Gothica. Produkt nie wiąże się w żaden sposób z sagą o przygodach Bezimiennego, gdyż nie pozwoliły na to prawa autorskie, pozostałe przy firmie JoWood.

Akcja tytułu rozpoczyna się na wyspie, której centralnym punktem jest czynny wulkan. Wokół niego ukształtował się zróżnicowany krajobraz, w którym można dostrzec góry, tereny bagniste czy kamieniste wybrzeża. Obszar obfituje w zróżnicowane gatunki fauny i flory (m.in. trujące rośliny) oraz liczne, przemieszczające się częstokroć w grupach potwory. Wulkaniczną wyspę zamieszkują też ludzie i przedstawiciele innych ras. Próżno jednak szukać tu orków, krasnoludów czy elfów.

Gracz wciela się w postać zwykłego śmiertelnika, który stale uczy się, jak radzić sobie w niebezpiecznym świecie. Zadaniem bohatera jest eksploracja terenu i wykonywanie misji, które zlecają mu postacie niezależne (NPC) lub przywódcy frakcji obecnych na wyspie. Realizacja questów owocuje przyznaniem punktów doświadczenia oraz zapłatą w lokalnej walucie, za którą u handlarzy można kupić nowe gatunki broni albo jedzenie. Dla rozwoju naszego podopiecznego ważna jest bowiem nie tylko walka, lecz również spożywanie posiłków i regularny odpoczynek. Wraz z postępami w rozgrywce bohater otwiera kolejne rozdziały fabuły, które skłaniają go do zgłębiania umiejętności posługiwania się bronią jedno- i dwuręczną (mieczami, toporami, łukami itp.) oraz nauki zaklęć. Wydarzenia dziejące się w wirtualnym świecie sprawiają też, że od czasu do czasu heros komentuje swoje przeżycia krótkimi monologami.

Sterowanie śmiałkiem odbywa się za pośrednictwem myszy i klawiatury, jednak pierwszy z kontrolerów nie jest wcale niezbędny, by opanować kluczowe ruchy postaci. Bohaterowi towarzyszymy dzień i noc, obserwując przy tym zmienne warunki pogodowe i dopracowaną grafikę – sylwetki niektórych osób wykonano przy użyciu 6 tys. wielokątów, a do przedstawienia terenu wykorzystano technologię HDR. Całość warstwy technicznej dopełniono użyciem komercyjnych modułów w rodzaju silnika Ageia Physx oraz ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Kaiego Rosenkranza.

źródło: www.gry-online.pl
#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 18 03 2009 - 10:20

W sieci pojawiło się sporo bo aż 29 obrazków z Risen. Gra tworzona jest z myślą o posiadaczach PC i Xboxa 360 i przewidywalnie ukaże się na rynku jeszcze w tym roku.

Obrazki: http://www.worthplay...e.php?sid=60613

#3 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 25 09 2009 - 11:02

Risen z polskimi napisami 16 października

Cenega Poland poinformowała, że w pudełkowym Risenie będą zaimplementowane polskie napisy pod dialogami wypowiadanymi przez postacie. Do wyboru otrzymamy również wersję angielską bez napisów. W kraju tytuł zostanie wydany 16 października, czyli 2 tygodnie po premierze światowej. Przedstawiciele dystrybutora zapewniają, że w zamian otrzymamy bardziej dopracowaną grę. Jak zapowiada przedstawiciel Cenegi, wkrótce zostanie także ujawniona zawartość polskiej edycji nowej gry.

www.gry-online.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych