Skocz do zawartości


tablety.pl

Animacja postaci 3D
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 23 08 2008 - 00:59

endorphin Learning Edition

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: free do użytku niekomercyjnego


endorphin Learning Edition - aplikacja do generowania zaawansowanych animacji trójwymiarowych postaci, oparta o technologię Dynamic Motion Synthesis (DMS). DMS wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji i zachowań adaptacyjnych, co umożliwia realistyczne naśladowanie behawioryzmu i ruchu ludzkiego. Program wykorzystuje zestaw zachowań postaci, kolizji i manipulację postacią w czasie rzeczywistym. Praca jest prowadzona na osi czasu w systemie "kukiełkowym". Program ma eksporter do filmu AVI. Na oficjalnej stronie jest też do pobrania wtyczka panelowa do Maya, oraz są zlokalizowane tutoriale w postaci filmów. Na YouTube krótki spot z "wirtualnymi kaskaderami".
Omawiana tu wersja eLE jest edycją edukacyjną. To implikuje obwarowanie kilkoma ograniczeniami w stosunku do komercyjnego odpowiednika: sceny są zapisywane w specjalnym formacie *.els, zaś animację można eksportować tylko do AVI (komercyjna ma pulę: XSI, AMC/ASF, BVH, CSM, FBX, VST). Warunkiem użytkowania programu jest rejestracja na forum tegoż projektu. Przy rejestrowaniu należy podać prawdziwy działający e-mail, gdyż nań przyjdzie ID aktywacyjne konta, a po potwierdzeniu logowania za pomocą tego ID zostanie wydrukowany numer SN. Klucz ten + wprowadzony wcześniej e-mail trzeba wpisać na planszy startowej programu przy jego pierwszym uruchomieniu.


I to by było na tyle. Nie licząc ogólnych programów modelujących z możnością animacji (Blender), brak kompletnego darmowego ekwiwalentu tej materii, czy solidnego rozwiązania alternatywnego na komercyjnego Posera. Natomiast patrząc na rozwiązania prymitywne jest jeszcze taki darmowy programik QAvimator, dedyk do tworzenia animowanych avatarów do gierki Second-Life. Za dużo nie da się w nim podziałać.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych