Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Wolfenstein [Z]
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 01 09 2008 - 08:06

Wolfenstein

Wolfenstein to kolejna odsłona serii strzelanin traktujących o losach niejakiego B.J. Blazkowicza, żołnierza aliantów na frontach II wojny światowej. Opisywana gra stanowi czwartą, po Wolfenstein 3D, Return to Castle Wolfenstein oraz Wolfenstein: Enemy Territory, odsłonę cyklu, której akcja toczy się w pełnym trójwymiarze. Za produkcję tytułu odpowiada firma Raven Software, doświadczona na FPS-owym polu za sprawą dwóch części Soldier of Fortune, Star Wars Jedi Knight oraz Quake’a 4.

Fabuła Wolfensteina przenosi nas do roku 1943. Podczas gdy sytuacja w Europie zdaje się być opanowywana przez wojska alianckie, naziści wciąż usiłują przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i pod wodzą Heinricha Himmlera pracują nad tajemniczą bronią o nazwie Black Sun. Oręż powstający przy wsparciu praktyk okultystycznych ma pomóc hitlerowcom w osiągnięciu światowej dominacji. Pokrzyżować te plany może tylko Blazkowicz.

Misja głównego bohatera bierze swój początek w fikcyjnym, niemieckim mieście Isenstadt, okupowanym przez nazistów i wypełnionym bocznymi alejkami, tunelami kanalizacyjnymi oraz osiągalnymi dla gracza dachami budynków, co umożliwia prowadzenie walki w sposób nieliniowy, zależny od pomysłu użytkownika. Wraz z postępami w fabule odblokowywane są kolejne części Isenstadt, umożliwiające szerszą eksplorację świata gry i spotkania z generowanymi w losowych miejscach wrogami.

Przeciwnicy, wyposażeni w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, starają się zaskakiwać gracza atakami z flanki. Dysponują także własnym morale, które zmienia się adekwatnie do sytuacji widzianej na ekranie – zabicie oficera dowodzącego grupą żołnierzy sprawia, że jego podkomendni wykazują mniejszą chęć do wymiany ognia i stają się dla Blazkowicza łatwiejszym celem. Jest to szczególnie istotne w nocy, kiedy pełne ciemnych zakamarków miasto stanowi dla aliantów podwójne niebezpieczeństwo.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Źródło: www.gry-online.pl#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 01 07 2009 - 21:28

Firma Raven Software ujawniła minimalne wymagania sprzętowe gry.

Wymagania minimalne:

* Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHz lub AMD Athlon 64 3400+
* Pamięć: 1GB RAM
* Karta grafiki: 256MB NVIDIA Geforce 6800 GT lub ATI Radeon X800
* Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
* Miejsce na dysku: 8GB (dodatkowe 800 MB na bufor Windowsa)


Gra będzie działała wyłącznie na najnowszych systemach operacyjnych firmy Microsoft: Windows XP oraz Vista. Wcześniejsze wersje tego programu nie są wspierane przez Raven Sofware. Nie podano na razie rekomendowanych wymagań sprzętowych.

W Stanach Zjednoczonych Wolfenstein trafi na sklepowe póki już 4 sierpnia, a gracze z Europy poczekają na premierę do 14 sierpnia. Pod znakiem zapytania stoi wciąż data premiery gry w Polsce.
.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych