Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Gwiezdne wojny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 17 09 2008 - 11:53

Po obejrzeniu "Lowcy androidow" zrobilem sobie smaka na s-f i zamierzam ponadrabiac troche zaleglosci z tego gatunku.

Przymierzam sie wlasnie do "Gwiezdnych wojen" i tak sie zastanawiam od której czesci zaczac ogladanie aby nie psuc sobie zabawy ani przyjemnosci ogladania.
1,2,3,4,5,6 czy moze 4,5,6,1,2,3 ???

Która kolejnosc jest lepsza i dlaczego? Mam nadzieje ze fani Star Wars beda mieli co nieco do powiedzanie na ten temat!

Zachecam do dyskusji!

Tylko blagam nie spojlerujcie chociaz! :)

#2 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 17 09 2008 - 15:31

Zabawa przy każdym z odcinków i tak będzie przednia, jeśli nastawiasz się na główne atuty serii (widowiskowe walki, świetne efekty dźwiękowe i specjalne, odrębny świat jaki udało się wykreować twórcom). Jeśli oczekujesz jednak wyszukanych dialogów (tu zwłaszcza najnowsza część wypada kiepsko), aktorstwo (Padme w ostatniej części) to możesz się nieco zawieść bo te aspekty w niektórych momentach kuleją.

Teoretycznie powinno oglądać się od początku (w sensie epizod 1), choć przyznam że ja zacząłem oglądać GW przed wydaniem tych nowych części i muszę stwierdzić że chyba te starsze części bardziej mi się podobały. Oglądaj jednak od jedynki, poznasz młodego Anakina, Jar Jara, będziesz znał od początku całą hisotrię. Dobrej zabawy, (już nie tak) młody padawanie! Kto wie... może zostaniesz Jedi? wszak szkolenie już podjąłeś :)

#3 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 17 09 2008 - 18:48

Oglądaj jednak od jedynki, [...] będziesz znał od początku całą hisotrię.

To jest wlasnie ten argument, który podpowiada mi oglądanie w kolejnosci 1-6. Nie lube zabardzo zaczynac od srodka a potem ogladac początek znając juz zakonczenie...
Z drugiej zas strony zastanawiam sie dlaczego tworcy zaczeli opowiesc od srodka. Pewnie mieli w tym jakis cel. A moze i nie. ;)

Wspomniales tez o efektach...
To jest chyba najwieksza niewiadoma! Zastanawiam sie tez jaki bedzie odbiór 30-letnich efektów tuz po obejrzeniu tych rodem z XXI wieku...

Dobrej zabawy, (już nie tak) młody padawanie!

Juz myslalem ze mnie obrazasz :)

#4 krzywomordus

krzywomordus

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 536 postów

Napisano 17 09 2008 - 20:24

Pewnie mieli w tym jakis cel. A moze i nie.

Jasne że nie. Zrobili taką niby retrospekcję tylko po to by zbić kasę, części 1-3 nie były w końcu jakieś wybitne... powiem więcej, były średnie.
Zacznij od 4-6, potem 1-3, nie bedziesz zalowal ze w polowie poznales koniec ;]
www.fixitpc.pl

#5 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 17 09 2008 - 21:45

...
Wspomniales tez o efektach...
To jest chyba najwieksza niewiadoma! Zastanawiam sie tez jaki bedzie odbiór 30-letnich efektów tuz po obejrzeniu tych rodem z XXI wieku...
...

Jak dla mnie - wciąż są znakomite.

Osobiście... oglądam przede wszystkim starsze 'części' 4-6.

Jeszcze 'Clone Wars' Tartakovsky'ego wciąż bardzo lubię oglądać.
Dołączona grafika

#6 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 17 09 2008 - 22:13

Pewnie mieli w tym jakis cel. A moze i nie.

Jasne że nie. Zrobili taką niby retrospekcję tylko po to by zbić kasę, części 1-3 nie były w końcu jakieś wybitne... powiem więcej, były średnie.
Zacznij od 4-6, potem 1-3, nie bedziesz zalowal ze w polowie poznales koniec ;]

Mylisz się. Początkowo zakładano nawet więcej części, niż te które się pojawiły. Argument więc, że dokoptowano te wcześniejsze części później na siłę jest nie do końca prawdziwy. I co do poznawania końca, skoro obejrzy choćby 4 część, to będzie wiedział kto zginie albo przeżyje w poprzednich. Nie będzie żadnego elementu zaskoczenia podczas późniejszego oglądania tych wcześniejszych serii.

Z tą średniością też bym nie przesadzał. Były nieco gorsze od tych starszych, ale to tak jakby mówić, że któraś z części Ojca Chrzestnego jest średnia, czy kiepska. Wszystkie, nawet trzeczia, to kultowe dzieła. Do takich w gatunku sci-fi należą właśnie Gwiezdne Wojny. I ja bym sobie tę wisienkę na torcie jaką są najstarsze części zostawił właśnie na koniec. Taki deser na zwieńczenie serii, do której prawdopodobnie przeciętny widz wróci niejeden raz, a przy odrobinie szczęścia ukończy nawet wszystkie gry związane z sagą (tak, Lego Star Wars też!).

Nawet teraz efekty specjalne nie odstraszają. Oskar właśnie za F/X musi coś znaczyć. Nawet jeśli to było 30 lat temu.

#7 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 03 05 2010 - 16:43

Z drugiej zas strony zastanawiam sie dlaczego tworcy zaczeli opowiesc od srodka. Pewnie mieli w tym jakis cel. A moze i nie. :(

Cel był. George Lucas uważał, że przy ówczesnym (połowa lat 70-tych) stanie techniki filmowej, a także własnych funduszy, nie jest w stanie nakręcić pierwszych trzech części. Dlatego też zostały one odłożone na bliżej nieokreślony czas.

W ten sposób powstała na początku "Nowa nadzieja" z przełomowymi - jak na tamten czas - efektami specjalnymi. Mam gdzieś nagrany wywiad z G. Lucasem, chyba z 1995 r. Jak go odgrzebię i zgram (jest na VHS), to postaram się tutaj wrzucić.

Jeśli chodzi o temat przewodni - ja oglądałem zgodnie z datami wydań i nie uważam, że coś straciłem :)

#8 irek23

irek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 06 01 2014 - 02:33

Jestem strasznie ciekawy nowych Gwiezdnych Wojen od Disneya

Jeżeli jesteś bez pracy, odpowiednio wysokich dochodów, masz długi, ogólnie Twoja sytuacja finansowa - tak samo historia bankowa, jest kiepska, powinieneś starać się o kredyty dla firm Warszawa www.dobrekredyty.com.pl/kredyty-kredyty-dla-firm w polskich bankach - nie samymi bankami żyje człowiek!

#9 Filipe

Filipe

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 07 2014 - 09:56

Kultowy film, zawsze warto ponownie obejrzeć, ja oglądałem 3 razy.

#10 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 08 07 2014 - 11:08

Tylko trzy razy? :D

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#11 nowysacz

nowysacz

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 01 05 2015 - 09:18

Nie ogladałem nigdy całej sagi... czas to nadrobić :)

#12 kohum

kohum

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 06 2015 - 14:19

dla mnie rewelacyjne ;p

#13 jeunesse

jeunesse

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 15 02 2016 - 07:33

Nowe Gwiezdne Wojny - niby wszystko OK, połączenie nowej technologi z wcześniejszymi produkcjami. 
Ale czarny charakter wypada słabo.

#14 wladca

wladca

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 31 08 2016 - 08:35

Jeśli chodzi o najlepszą część Gwiezdnych wojen, to moim zdaniem Przebudzenie mocy tylko i wyłącznie!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych