Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Wolne kopiowanie danych na pendriva przez USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 lisster

lisster

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 19 09 2008 - 20:59

Witam, mam problem z kopiowaniem danych na pednriva ktory podlaczam do portu USB.
Film 700mb kopiuje okolo 8 minut to chyba troche za dlugo?

Pozatym podlaczajac pamiec pod port USB na obudowie z przodu komputera otrzymuje komunikat:
Dołączona grafika
Podlaczajac pod drugi port tez z przodu obudowy, niby wszystko jest ok, moge odczytac zawartosc pendriva ale przy probie uruchomienia jakiegos pliku komputer wiesza sie.
Ten sam efekt wystepuje przy probie zgrania zdjec z aparatu cyfrowego podczas korzystania z portow z przodu obudowy, udaje sie to jedynie zrobic podlaczajac kabel do portow z tylu komputera, ale kopiuje sie bardzo wolno. Reinstalowalem sterowniki USB, bez rezultatu. Co moze byc przyczyna? Dodam, ze pendrive jest ok bo u znajomych chodzi super, pozatym mam dwa i zachowuja sie podobnie. W menadzerze urzadzen widnieje cos takiego:

Dołączona grafika

Prosze o pomoc ;)

#2 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 19 09 2008 - 21:22

Ujawnij producenta i model płyty głównej.
(700MB / (8 minut * 60s)) * 8 bitów = 11,66Mbit/s co wskazuje na USB v1.1 (max 12Mbit/s).
W Biosie poszukaj opcji określającej szybkość portów USB - teraz masz Full Speed (12Mbit/s) a ma być Hi-Speed/USB 2.0/EHCI (480Mbit/s)

#3 Mike013

Mike013

Second Rank

• Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 19 09 2008 - 21:25

1. Podaj konfigurację kompa oraz zasilacz (marka i moc)

2. masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej ?

3. w menadżerze urządzeń zaznacz, żeby pokazywało ukryte urządzenie i wstaw screena, jeżeli będzie jakieś nierozpoznane lub z błędem

4. co to jest ten modem PCI, który jest niezainstalowany - nie instalowałeś sterów do jakiegoś modemu/sieciówki ?

#4 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 20 09 2008 - 00:38

Podlaczajac pod drugi port tez z przodu obudowy, niby wszystko jest ok, moge odczytac zawartosc pendriva ale przy probie uruchomienia jakiegos pliku komputer wiesza sie.
Ten sam efekt wystepuje przy probie zgrania zdjec z aparatu cyfrowego podczas korzystania z portow z przodu obudowy, udaje sie to jedynie zrobic podlaczajac kabel do portow z tylu komputera, ale kopiuje sie bardzo wolno.

Te objawy mówią, że urządzeniom podłączanym do przedniego panela brakuje prądu do prawidłowego działania.
Dołączona grafika

Ten post nie może być powielany bez mojej zgody.
Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#5 lisster

lisster

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 20 09 2008 - 13:09

System windows xp, procesor AMD athlon 1,4 ghz, plyta Abit NF7 - sterowniki mam zainstalowane z plyty CD ktora dołączał producent, no chyba, ze sa jakies nowsze w sieci. Co do zasilacza to nie wiem jaki to model, czy mozna to srawdzic jakos z poziomu systemu? Podlczajac wiatrak na usb pod porty z przodu i z tylu obudowy dziala on bez zarzutu, wiec smiem twierdzic, ze prad jest dostarczany.
Modem PCI to zwykly modem do internetu nie istalowalem go bo jest mi niepotrzebny, a w komputerze tak sobie siedzi. Zaraz sie biore za szukanie w biosie opcji odpowiedzialnej za szybkosc dzialania USB...

W menadzerze zaznaczylem opcje pokaz ukryte urzadzenia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 20 09 2008 - 13:56

Podlczajac wiatrak na usb pod porty z przodu i z tylu obudowy dziala on bez zarzutu, wiec smiem twierdzic, ze prad jest dostarczany.

;) Nie zrozumiałeś mojego zdania, ja nie twierdzę, że prąd nie jest dostarczany ale śmiem twierdzić, że jego natężenie jest niewystarczające do poprawnego działania akurat tych konkretnych urządzeń :)

Z USB jest tak, że nawet zbyt długi przedłużacz powoduje spadki zasilania i niektóre urządzenia przestają działać. Przedłużacze można stosować bodajże o długości do 1,5 metra a i tak dla niektórych urządzeń może się to okazać zbyt wiele. Przedni panel poniekąd też jest portem USB na przedłużaczu i widocznie w Twoim przypadku spadki są już zbyt duże dla niektórych urządzeń. Ostatnio miałem sytuację, że pendrive nie chciał pracować gdy do portu obok na przednim panelu była podłączona bezprzewodowa karta sieciowa. Karta pobierała zbyt dużo prądu i nie starczało go dla pendriva.

EDIT: Aha, zapomniałem, marki/modelu zasilacza nie sprawdzisz z poziomu systemu, musisz odkręcić bok obudowy i spisać te dane z tabliczki znamionowej (nalepki) na zasilaczu.
Dołączona grafika

Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#7 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 20 09 2008 - 15:18

Zaraz sie biore za szukanie w biosie opcji odpowiedzialnej za szybkosc dzialania USB...

Zacznij od instrukcji obsługi. Masz tam pokazane obrazkowo wszystkie opcje. Tzw. manual możesz też ściągnąć ze stronki producenta.

A tak na marginesie sterownika USB, który najprawdopodobniej instalowałeś (zaczerpnięte z manuala):

Appendix C. Install USB 2.0 Driver

NOTE: The “USB 2.0 Driver” packed in the “Driver & Utility CD” is currently available for Windows 9x and ME only. To install this driver for Windows XP or Windows 2000, you have to download their latest service pack first from Microsoft’s web site.

Czyli powinieneś zainwestować w service packa (nie wspomniałeś czy masz).

#8 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 20 09 2008 - 19:43

W biosie
Integrated Peripherals -> OnChip PCI Device
Pamiętaj o zachowaniu zmian (F10)

#9 newryn

newryn

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 774 postów

Napisano 21 09 2008 - 09:02

Ja mam natomiast swoją teorię dotyczącą złego działania przednich gniazd USB umieszczonych na obudowie. Z początku też się zastanawiałem, czy to nie jest problem spadków zasilania, ale ponieważ często podobny efekt występował mi na przejściówce "IDE to USB" z autonomicznym zasilaniem, doszedłem do wniosku, że odpowiedzialna jest jakość kabla łączącego płytę główną z gniazdem. Podobnie różnice występowały między poszczególnymi przedłużaczami USB różnych producentów, więc tłumaczę to sobie raczej kiepskim wykonaniem tego kabla.
A może po prostu jedno i drugie..
Składasz kompa? -nie jesteś pewien co wybrać? -zajrzyj do testów i porównań, skorzystaj z konfiguratora zestawów. Porównania, testy i inne przydatne informacje w PRZYKLEJONYM

#10 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 21 09 2008 - 12:45

@newryn

Zgadzam się z Twoją teorią. W końcu długość takiego przewodu łączącego przedni panel z płytą to około 60 cm? Więc sporo poniżej dopuszczalnej normy długości przedłużacza. Są obudowy gdzie to działa świetnie, są takie gdzie jest totalna lipa. Najgorsze, że zwykły użytkownik raczej nie wymieni przewodu.
Dołączona grafika

#11 lisster

lisster

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 23 09 2008 - 13:45

W biosie
Integrated Peripherals -> OnChip PCI Device
Pamiętaj o zachowaniu zmian (F10)

Hmmm nie znalazlem takiej opcji w bosie. Jest tylko cos takiego:

Allocate IRQ to USB - Enabled
Integrate Peripherals - On Chip PCI Device
UBS controller V1.1+V2.0
USB 2.0 device compatible - disabled

Nic wiecej zwiazanego z USB nie znalazlem, czy to jest poprawnie ustawione?
No i jak sprawdzic czy mam USB w wersji 2.0, bo film 700mb wciaz sie przegrywa 6-7 minut?

#12 newryn

newryn

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 774 postów

Napisano 23 09 2008 - 15:53

USB 2.0 device compatible - disabled
Daj tą wartość na "enabled"
Składasz kompa? -nie jesteś pewien co wybrać? -zajrzyj do testów i porównań, skorzystaj z konfiguratora zestawów. Porównania, testy i inne przydatne informacje w PRZYKLEJONYM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych