Skocz do zawartości


tablety.pl

Konsolowe: Operacje na rejestrze
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 19 08 2008 - 16:04

REGLN Utility

Licencja: GPL (open source)

Konsolowe narzędzie umożliwiające tworzenie linków symbolicznych w rejestrze. Teoria funkcjonowania takich łączników do poznania w ekwiwalencie plikowym: Linki symboliczne NTFS. W rejestrze działa to na podobnej zasadzie, jest skrótem pokazującym podwójnie pojedynczą zawartość, usuwanie z jednego miejsca usuwa równocześnie z obu. Sam rejestr już takie linki natywnie posiada, tylko nie wszyscy to sobie uświadamiają. Przykładowo gałązka CurrentControlSet to skrót do kopii konfiguracyjnej ControlSet00X, HKCR to skrót do HKLM\Software\Classess, HKCU to skrót do HKU\SID użytkownika, podobnież na systemach 64-bit jest redirect rejestru 32-bit. Łącza symboliczne występują jako typ danych REG_LINK. Narzędzie wykorzystuje "nieudokumentowane" funkcje natywnego API. Tylko dla zaawansowanych! Do przegrzebania dokumentacja. Uzupełnieniem może być dodatkowa konsolówka ListRegistryLinks generująca raport z wykrytymi linkami symbolicznymi. Oba narzędzia mogą adresować tylko klucze HKLM i HKU.
Pytaniem jest: po co to wszystko? Linki symboliczne mają ogromny potencjał. Można dokonać nieprawdopodobnych rzeczy, np. teoretycznie zlinkować dwóch userów do tego samego profilu, albo zamiast bawić się w gpedit transportować dla userów ustawienia HKLM i vice versa.

Alternatywne projekty adresujące Symlinki:
 • SWReg - Konsolowy odpowiednik na systemowe REG.EXE, wzbogacony o polecenia tworzenia / kasacji symlinków
 • WinRegSh - Konsolowy zamiennik na regedit, wśród funkcji ma tworzenie i usuwanie symbolicznych linków.
 • Registry Symbolic Links - tu jest oferowane GUI graficzne pozwalające testować tworzenie takich linków, oraz próbka cmd pod platformy x64.


#2 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

  Good Rank

 • Na emeryturze
 • 700 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 10 2008 - 17:56

CMDREGED

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP 32-bit i 64-bit
Licencja: GPL (open source)


CMDREGED jest to wznoszący się projekt w fazie rozwojowej 3 - Alpha. Narzędzie to jest konsolowym odpowiednikiem REG.EXE. Program również może być wykorzystywany w plikach batch lub w skryptach powłoki konsolowej. Na stan dzisiejszy narzędzie to odbiega funkcyjnie od takich propozycji, jak linkowany powyżej SWReg czy WinRegSh z braku możliwości tworzenia czy kasacji linków symbolicznych. Jednakże wydaje mi się program jest ciekawą propozycją i wciąż rozwijaną. Uważam że różnych alternatyw nigdy nie jest mało.

Dołączona grafika

***************

RegFind

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Dołączona grafika

RegFind jest to narzędzie przeszukiwania rejestru w celu znalezienia wybranego klucza. Pozwala między innymi na wyszukiwanie kluczy, które zostały zmodyfikowane przed wyznaczonym czasie lub zmodyfikowane po wyznaczonym czasie.Użytkownik picasso edytował ten post 27 06 2009 - 05:55


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 01 2009 - 15:56

SWReg

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


SWReg - Ulepszony konsolowy odpowiednik wbudowanego w system polecenia REG.EXE. Narzędzie zawiera odpowiedniki wszystkich poleceń oryginalnego REG. Ponadto jest wzbogacone o funkcje nieobecne w Windowsowym pierwowzorze. Dodatkowymi ciekawymi poleceniami są: MOVE (przenoszenie lub przemianowanie kluczy), ACL (kontrola listy dostępu), LINK (tworzenie linków symbolicznych), NULL (ukrywanie kluczy rejestru), INFO.

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 27 06 2009 - 05:51

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych