Skocz do zawartości


tablety.pl

Zmiana wyglądu Vista / Windows 7
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 12 2007 - 19:18

VistaGlazz

Platforma: Windows XP SP3, Vista, Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Aplikacja umożliwia korzystanie z nieoficjalnych stylów. Wykonuje dwie akcje: patchuje pliki systemowe (shsvcs.dll, themeui.dll, uxtheme.dll) odblokowując możliwość skórowania oraz tweakuje Aero wprowadzając przeźroczystość na oknach stadium zmaksymalizowanego. To ostatnie jest zdeaktywowane na Windows 7 (na tym systemie maksymalizowane okna są transparentne out-of-box) oraz XP (oczywisty brak obsługi Aero). Wykonanie procedury patchującej wymaga uprawnień administracyjnych, jest możliwa elewacja uprawnień. Alternatywne patchery adresujące szerszą pulę platformową lub inne metody nakładania stylu:DeskHack

Platforma: Windows Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Po powyższej operacji dodatkowo należy nałożyć patch pozwalający prawidłowo wyświetlać nazwy stylów w aplecie ich wyboru. Pobieranie wymaga rejestracji na tamtejszym forum, więc tutaj alternatywne linki: klik.


Do zmiany ekranów startowych klasyczne produkty: BootSkin Vista + LogonStudio. Dodatkowo małe drobnostki: Ave Apps.


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 23 12 2007 - 04:39

Vize

Platforma: Windows Vista / Server 2008 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


"XPize dla Visty" tego samego autorstwa. Patcher koryguje to, o czym "zapomniał" Microsoft, czyli rozmaite miejsca, w których pozostały brzydkie mikro-elementy GUI poprzedników. Patchuje ponad 70 plików systemowych wymieniając m.in. stare zaplątane ikonki, bitmapki i animacje na ich nowoczesne odpowiedniki. Transformerek dla perfekcjonistów dbających o zamknięcie na ostatni guzik, bo w ogólnym wyglądzie nie zostaną zanotowane żadne widoczne zmiany. Na teraz Vize jedynie podmienia stare zasoby w plikach (dzieje się to wizualnie na poziomie extra detalicznym), a różnica wychodzi w bliższym użytkowaniu, "ikonki pod lupą". Patcher = trzeba uważać (kopia systemowa wskazana). Możliwe, że Vize będzie w przyszłości oferowało i inne rzeczy.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 09 2008 - 17:58

Windows SideBar Styler

Platforma: Windows Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Chyba jedyna aplikacja tego typu. Przeznaczona do stylowania bocznego sidebara. Umożliwia przeprojektowanie wyglądu poszczególnych elementów pasa oraz aplikowanie gotowych skór nieoficjalnych. Poza tym pozwala zaktywować opcje natywnie niedostępne tzn. resajzowanie sidebara a także wprowadzić transparent aero również na oknach maksymalizowanych. Skutek uboczny resajzowania zanotowany u mnie: przy nadmiernej ilości gadżetów nie jest już możliwe scrollowanie listy. Ale chyba nikt za bardzo tu nie ucierpi. Program ma zachowaną wsteczną kompatybilność. Jest możliwa jego współpraca na XP w kombinacji z elementami Visty portowanymi przez Alky Applications. Gotowe style do sidebara można pobrać z WinCustomize.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 01 07 2009 - 07:05

UxStyle Core

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: Creative Commons Public License *


Wspominałam o tym programie już przy Allure. Program odblokowuje nakładanie nieoficjalnych stylów wizualnych bez patchowania plików systemowych metodą rzeźniczą jak VistaGlazz i pokrewne. Akcja jest prowadzona poprzez metodę modyfikacji pamięci przy udziale własnego sterownika i usługi "Unsigned Themes". Narzędzie jest multiplatformowe, a sterownik UxStyle jest podpisany cyfrowo, więc jego aplikowanie na edycjach 64-bit Vista i 7 nie stanowi problemu (chwilowo jest zdeaktywowany montaż na starszych XP/2003 x64).
* Program jest planowany w dwóch wersjach: darmowej Core oraz płatnej Premium (KLIK). Core udostępnia tylko odblokowywanie nakładania stylów, natomiast Premium będzie mieć dodatkowy menedżer stylów wizualnych. Wersja Core nie ma interfejsu. Wystarczy tylko zainstalować (w paczce są wersje odpowiednio dla 32-bit i 64-bit) i załadować przykładowy styl nieoficjalny przez dwuklik na plik *.msstyles (niestety nazwy stylów nie są skorygowane - patrz o co chodzi w opisie DeskHack). Tylko tyle. Program nie wymaga, by styl był umieszczony w standardowej lokalizacji przewidywanej przez Windows, aczkolwiek niektóre style mogą być uzależnione od tej lokalizacji i w razie problemów należy wypróbować klasykę: C:\WINDOWS\Resources\Themes.

Uwaga: Aktualna wersja wymaga drobnej ręcznej korekty za pomocą dwóch poleceń w CMD, by zapobiec niestartowaniu usługi po restarcie komputera i przestawianiu na styl Klasyczny KLIK. W przypadku gdy w services.msc usługa "Unsigned Themes" będzie zwracała błąd uruchomienia punktujący "side-by-side" należy zainstalować Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package.

Użytkownik picasso edytował ten post 13 11 2009 - 18:59


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 11 2009 - 16:09

Style7

Platforma: Windows 7
Licencja: freeware


Style7 - Od autora Kludgets. Automatyczny generator stylów Windows 7, w typie konwertera międzystylowego. Program za bazę obiera domyślny styl Microsoft Aero i na jego podstawie generuje nowy przy wykorzystaniu stylów powłoki Blackbox (zachowuje transparentność okien, bez cienia). Style Blackbox charakteryzują się minimalizmem, oraz bardzo prostymi i czytelnymi plikami konfiguracyjnymi formatu tekstowego. Program ma wbudowany podstawowy zestaw klasycznych stylów Blackbox, gotowych do przerabiania na style Aero. Więcej należy sobie wyszukać na serwisach dedykujących tuning wyglądu i podrzucić do katalogu aplikacji zachowowując konwencję.
Wystarczy program uruchomić, wybrać z listy styl, ale przed nałożeniem stylu przez Apply: by utworzone style działały na Windows 7, w pierwszej kolejności należy odblokować nakładanie nieoficjalnych stylów za pomocą wyżej opisanej metody UxStyle Core (lub plikowych patcherów - np. VistaGlazz już kompatybilne z Windows 7). Na chwilę obecną program jest w testach i działa tylko na Windows 7 RC, lecz nie na finałowym buildzie. Trzeba cierpliwie poczekać na aktualizację. Instalator programu ma minimalny grzech na sumieniu, do odfajkowania: zaznaczoną opcję ustawiania wyszukiwarki na Google. Zrzuty z mojego Windows 7 RC po zaaplikowaniu przykładowych stylów:
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych