Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Instalacja 2 systemu windows xp pro speed

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izzo

Izzo

First Rank

• Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 08 12 2008 - 18:16

Witam:
Mam zainstalowany system Windows XP pro do tego chciałbym zainstalować drugi system "XP pro speed 2008 "na innej partycji.
Posiadam dysk 40 GB podzielony na 2 partycje "c" i "d" po 20 gb każda FAT32. System pro speed 2008 chciałbym zainstalować na pustą partycje "d". Wszystko idzie dobrze do momentu formatowania partycji "d" następnie ponownego uruchomienia PC po czym wczytuje się normalny Windows XP professional, a gdzie instalacja xp pro speed 2008 ? Nie wiem co robię nie tak ponieważ instalacja 2 systemu nie pojawia się.
Proszę o wszelkie porady :)

#2 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 08 12 2008 - 18:38

Do wszystkich pomocnych na tym forum: pierwszym pytaniem przy awariach systemów lub jakichkolwiek nie prawidłowościach, "zamulaniu" komputera, zwiększonej aktywności łącza internetowego, braku możliwości zainstalowania czegokolwiek i wielu wielu innych przypadłościach pierwszym pytaniem powionno byc: JAKI JEST SYSTEM ZAINSTALOWANY, CZY PRZYPADKIEM NIE JAKIŚ WYKASTROWANY WYNALAZEK JAK TEN XP PRO SPEED :) . Dziękuje za uwagę.

#3 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 09 12 2008 - 21:05

XP to nie Linux, że dodaje systemy do boot menu
Nie wiem czy to wypali ale możesz spróbować:
Uruchom pierwszy Windows. Menu Start => Uruchom => cmd
attrib -r -h -s c:\boot.ini
notepad c:\boot.ini lub edit c:\boot.ini (dodaj w sekcji [operating systems] linijkę z XP PRO SPEED i zapisz zmiany)
attrib +r +h +s c:\boot.ini

[operating systems]
...
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="XP PRO SPEED 2008" /fastdetect
(o ile XP SPEED jest w katalogu WINDOWS na drugiej partycji, jak nie to zmień nazwę katalogu po multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\??????)

#4 mgj30

mgj30

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 09 12 2008 - 21:35

Do wszystkich pomocnych na tym forum: pierwszym pytaniem przy awariach systemów lub jakichkolwiek nie prawidłowościach, "zamulaniu" komputera, zwiększonej aktywności łącza internetowego, braku możliwości zainstalowania czegokolwiek i wielu wielu innych przypadłościach pierwszym pytaniem powionno byc: JAKI JEST SYSTEM ZAINSTALOWANY, CZY PRZYPADKIEM NIE JAKIŚ WYKASTROWANY WYNALAZEK JAK TEN XP PRO SPEED :) . Dziękuje za uwagę.

Przepraszam, że nie na temat, ale chcę się podpisać pod tym i dodać: lub MX !

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych