Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nadchodzące premiery kinowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 21 12 2008 - 14:13

50 najbardziej oczekiwanych filmów 2009 - lista najbardziej oczekiwanych filmów w 2009 roku w oparciu o sondaż przeprowadzony pośród redakcji brytyjskiego Timesa. Opublikowano go na stronie oficjalnej 11 listopada 2008 roku.

01: Harry Potter and the Half-Blood Prince (Data premiery: lipiec)
02: Public Enemies (Data premiery: lipiec)
03: Star Trek (Data premiery: maj)
04: Watchmen (Data premiery: marzec)
05: X-Men Origins: Wolverine (Data premiery: maj)
06: Angels & Demons (Data premiery: maj)
07: Avatar (Data premiery: grudzień)
08: Monsters vs. Aliens (Data premiery: kwiecień)
09: Terminator Salvation (Data premiery: czerwiec)
10: Inglourious Basterds (Data premiery: czerwiec)
11: The Informant (Data premiery: wrzesień)
12: The Taking of Pelham 123 (Data premiery: sierpień)
13: Transformers: Revenge of the Fallen (Data premiery: czerwiec)
14: They Came from Upstairs (Data premiery: lipiec)
15: Coraline (Data premiery: maj)
16: The Imaginarium of Doctor Parnassus (Data premiery: nieznana)
17: The Lovely Bones (Data premiery: marzec)
18: The Curious Case of Benjamin Button (Data premiery: styczeń)
19: 2012 (Data premiery: lipiec)
20: Bride Wars (Data premiery: styczeń)
21: Nottingham (Data premiery: listopad)
22: Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Data premiery: lipiec)
23: Sherlock Holmes (Data premiery: listopad)
24: Dorian Gray (Data premiery: listopad)
25: Hannah Montana (Data premiery: maj)
26: S. Darko (Data premiery: nieznana)
27: The Birds (Data premiery: nieznana)
28: A Perfect Getaway (Data premiery: marzec)
29: The Spirit (Data premiery: styczeń)
30: The Wolf Man (Data premiery: kwiecień)
31: The International (Data premiery: luty)
32: The Surrogates (Data premiery: grudzień)
33: Inkheart (Data premiery: styczeń)
34: Fanboys (Data premiery: luty)
35: G.I. Joe: Rise of Cobra (Data premiery: sierpień)
36: Creature from the Black Lagoon (Data premiery: nieznana)
37: Underworld: Rise of the Lycans (Data premiery: styczeń)
38: The Box (Data premiery: marzec)
39: Planet 51 (Data premiery: listopad)
40: The Proposal (Data premiery: sierpień)
41: Ninja Assassin (Data premiery: nieznana)
42: Them (Data premiery: nieznana)
43: Knowing (Data premiery: marzec)
44: Nine (Data premiery: grudzień)
45: Spy Hunter (Data premiery: nieznana)
46: Fast & Furious (Data premiery: czerwiec)
47: Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (Data premiery: maj)
48: Red Sonja (Data premiery: nieznana)
49: Friday the 13th (Data premiery: luty)
50: The Pink Panther 2 (Data premiery: luty)

źródło: entertainment.timesonline.co.uk

#2 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 03 01 2009 - 22:18

Harry Potter i Książe Półkrwi (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Dołączona grafika

PRODUKCJA: USA, Wielka Brytania
GATUNEK: Familijny, Fantasy, Przygodowy
DATA PREMIERY: 2009-07-24 (Polska) , 2009-07-17 (Świat)
REŻYSERIA: David Yates
SCENARIUSZ: Steven Kloves
OBSADA: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Tom Felton [więcej szczegółów]
WIĘCEJ O FILMIE: IMDB, Filmweb, FDB

Harry rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie, a tymczasem Lord Voldemort sieje zniszczenie w całym kraju. Presja ogółu związana z pokonaniem go rośnie. Wykorzystując starą księgę z zaklęciami, która wcześniej należała do "Księcia Półkrwi", Harry poszerza swoją magiczną wiedzę i przygotowuje się do bitwy. Zanim to jednak nastąpi, Harry musi pomóc Dumbledore'owi odkryć tajemnicę planów osiągnięcia nieśmiertelności snutych przez Voldemorta ? lokalizację jego horkruksów. Jednak poszukiwania horkruksów i bitwa, do której dochodzi w konsekwencji, kończą się tragedią, która sprawia, iż Harry dochodzi do wniosku, że musi samodzielnie pokonać Czarnego Pana.

Harry'ego Pottera znają już chyba wszystkich. Powieść narodziła się za sprawą J. K. Rowlling, która to napisała część przygód małego czarodzieja wyłącznie dla swych dzieci. Dobry traf chciał jednak, by jej dzieła ujrzała szersza publika czego owocem jest 8 tomowa saga o przygodach trójki przyjaciół walczących ze złem i odkrywających tajniki magii w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dla jednych jest to grafomania, dla innych naprawdę znakomita powieść fantasy.

Jedno jest pewne, jest to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku i wielu fanów narzekało na wiadomość, że Warner Bros o rok przesunął premierę kalkulując koszty. Osobiście wszystkie książki przeczytałem i nie powiem by mi się nie spodobały. Jednak filmom na podstawie książki, nie ujmując twórcom, daleko do ideału. Ciężko bowiem opowiedzieć historię przez autorkę opisaną na 600 stronach w zaledwie dwu godzinnym filmie. Interesującą kwestią są również z roku na rok starzejący się aktorzy, który, nie zapominajmy przecież, mają grać nastolatków. Daniel Radcliffe, odtwórca tytułowej roli, już ma 20 lat, a przed nim do nakręcenia jeszcze jedna część filmu. W tym tempie wątpię, by wyrobiono się do 25 roku życia tego aktora. A wiadomo przecież, że im starszy, tym mniej wiarygodnie wygląda w roli noszącego okulary czarodzieja. (Zwłaszcza, że próbne zdjęcia do ostatniego odcinka dopiero się rozpoczynają, a od próbnych do ostatecznych czy też samego nakręcenia danego filmu jeszcze daleka droga)

Niemniej jednak na film czekam i jak wszystkie części obejrzę, bo mają w sobie klimat odczuwalny w książce.

#3 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 03 02 2009 - 13:32

Public Enemies

BRAK POSTERA

PRODUKCJA: USA,
GATUNEK: Dramat, Kryminał
DATA PREMIERY: 2009-08-21 (Polska) , 2009-06-24 (Świat)
REŻYSERIA: Michael Mann
SCENARIUSZ: Ann Biderman , Michael Mann
OBSADA: Johnny Depp, Channing Tatum, Christian Bale [więcej szczegółów]

Historia próby schwytania przez amerykański rząd najsłynniejszych gangsterów lat 30. - Johna Dillingera (Johnny Depp), Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty'ego Boy'a Floyda. W pościg za nimi rusza agent Melvin Purvis (Christian Bale). Dzięki tym działaniom kierowana wówczas przez J. Edgara Hoovera FBI z małej agencji stała się potężną organizacją o światowej sławie.

Zdecydowanie mniej popularny film, niż jego poprzednik z tej listy. Przyznam szczerze, iż chętnie go obejrzę, bo dawno nie widziałem Johnny'ego Deppa w takiej roli. Ileż przecież można biegać w przebraniu pirata o wyglądzie, który niepewnością napawa kwestię orientacji seksualnej aktora. Pokazał kilkakrotnie przecież, że w rolach "sensacyjnych" też umie się odnaleźć. Radością napawa mnie też widok jego filmowego konkurenta, Christiana Bale'a grającego agenta FBI, Melvina Pruvisa.

Zapowiada się istotnie ciekawy pojedynek, szokuje mnie tylko wiadomość o angażu Channinga Tatuma, którego większość powinna kojarzyć z serii Step Up. Owszem, może ma i budowę gangstera (coś mi świta, że gdzieś go nawet w takiej roli widziałem), ale oglądając go grającego kolegę po fachu Capone'a nie będę mógł zmazać jego widoku w trykocie baletowym. Obym się mylił, ale jak dla mnie ta postać to będzie najsłąbszy punkt filmu. Fabuła może i oklepana, ale teraz filmy gansterskie mają wzięcie (przykładem może być tu choćby American Gangster, a i Ojciec Chrzestny przeżywa drugą młodość). Z pewnością będę czekał na ten film!

Jeśliby ktoś znalazł plakat o wymiarach odpowiadających temu poprzedniemu (300 x 442 pikseli), to prosiłbym o wysłanie mi go poprzez prywatną wiadomość.

#4 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 03 02 2009 - 13:50

Star Trek

BRAK POSTERA

PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Dramat, Akcja, Sci-Fi
DATA PREMIERY: 2009-05-07 (Polska) , 2009-05-06 (Świat)
REŻYSERIA: J.J. Abrams
SCENARIUSZ: Alex Kurtzman , Roberto Orci
OBSADA: Winona Ryder, Chris Pine, Eric Bana, Karl Urban [więcej szczegółów]

Nowy film cofa nas do samego początku historii Star Treka. Załoga USS Enterprise jest jeszcze w Akademii Kosmicznej i wielkie przygody są wciąż przed nimi. Ten właśnie okres postanawiają wykorzystać Romulanie, by powstrzymać Kirka i jego przyjaciół, zanim staną się realnym zagrożeniem dla ich planów. Wykorzystują zatem możliwość podróży w czasie (po raz pierwszy pokazaną w odcinku oryginalnego serialu Star Trek "The City on the Edge of Forever") i zamierzają wyeliminować zagrożenie. O wszystkim dowiaduje się Spock i próbuje ostrzec swoją młodszą wersję.

Fanem tej serii (Batlestarów i innych też) nigdy nie byłem, ale tak się złożyło, że jakoś tam styczność ze Star Trekiem miałem. Nie powiem, bym czekał na film z wypiekami na twarzy, aczkolwiek jak się pojawi, to pewnie obejrzę. Nikt z prawdziwego Star Treka raczej nie czuwa nad projektem z oczywistych powodów, nie uświadczymy też twarzy znanych z serialu. Za to zrekompensują nam to zapewne świetnymi efektami specjalnymi (kiedyś ich nie było, a i tak ludzie byli zachwyceni). Mam nadzieję tylko, że F/X nie przyćmi pomysłu na film i poza komputerowymi fajerwerkami ujrzymy też kawał dobrego kina.

Wątpię, by dorównał popularności serialowi temu, czy podobnym o tej tematyce. Niemniej jednak pomysł z filmem jak najbardziej trafiony. Losami gwiezdnych podbojów opisanych m.in. przez ten tytuł interesują się miliony osób na całym świecie. Wątpię, by któryś fan, co to obejrzał kilkaset odcinków seriali, nie omieszkał przejrzeć i tego filmu. Dla innych to będzie po prostu kolejny film sci-fi, jedynie o dość sławnym tytule... Kilkoma słowami o obsadzie. Pamiętam, że tamci serialowi bohaterowie byli dość specyficzni, tu mamy Winonę Ryder, za którą niespecjalnie przepadam. Ciekaw jestem, czy sprostają wysokim oczekiwaniom, jakie niewątpliwie co do tego filmu mają fani.

Jeśliby ktoś znalazł plakat o wymiarach odpowiadających temu poprzedniemu (300 x 442 pikseli), to prosiłbym o wysłanie mi go poprzez prywatną wiadomość.

#5 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 03 02 2009 - 14:10

Watchmen: Strażnicy (Watchmen)

Dołączona grafika

PRODUKCJA: USA, Wielka Brytania
GATUNEK: Dramat, Fantasy, Akcja
DATA PREMIERY: 2009-03-06 (Polska) , 2009-03-04 (Świat)
REŻYSERIA: Zack Snyder
SCENARIUSZ: Alex Tse , David Hayte
OBSADA: Carla Gugino, Billy Crudup, Matt Frewer [więcej szczegółów]

Akcja filmu "Watchmen Strażnicy" osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a Zegar Sądu Ostatecznego; wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach, rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem - rozwydrzoną grupą emerytowanych superbohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc - Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością, ale kto czuwa nad nimi?

Za całością stoi wizjonerski reżyser 300. Spartan, co jest niewątpliwie atutem, dla każdego kto ów film widział. Jeśli robi go Zack Synder, to możemy oczekiwać iście artystycznych i niezmiernie widowiskowych ujęć. Co ciekawe, znów wzorują się na komiksie (dla przypomnienia tak samo było z filmem 300). Ponoć sam komiks bardzo sławny, a ja muszę przyznać, że nic o nim nie słyszałem. No, ale w końcu żyjemy w Polsce, do nas wiele rzeczy przez ocean nie dociera... Jako mały brzdąc, kiedy nie było jeszcze Fox Kidsów i innych tego typu programów dla dzieci, lubiłem zawsze opowieści o przebranych superbohaterach. Tak mi zostało do dzisiaj, uwielbiam wszelakie Spider Many, Batmany, X-Menów i innych (niekoniecznie zawsze w wersji filmowej), toteż jest to jeden z ważniejszych dla mnie filmów Fantasy w tym roku.

Mam nadzieję, że nie spieprzą tego tak samo, jak to miało miejsce z niejedną ekranizacją na podstawie dzieł Marvella. Aktorzy, moim skromnym zdaniem, dość mało znani. To jak najbardziej dobrze, bo widać że filmu nie oczekuje się tylko dla nazwisk z napisów końcowych. Liczę na kino akcji co najmniej takie jak w Iron Manie. Obym tylko się nie zawiódł <_< Czy tylko mnie to lekko przypomina Fantastyczną Czwórkę?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych