Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

P2P a regulamin ASTER

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sfra

sfra

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:01

Ostatnio jeden z dostawców internetu - fimra ASTER zmieniła regulamin świadczenia usług i w nowej wersji istnieje taki oto zapis:

2. W ramach korzystania z Usługi zabronione jest w szczególności:
2.1. Pobieranie, dystrybuowanie lub udostępnianie zdjęć, filmów, muzyki, programów i innych danych z naruszeniem praw autorskich, własności intelektualnej
lub innych praw osób trzecich
(...)

Oczywiście jednym z popularniejszych nośników treści pirackich jest właśnie P2P i teraz moje pytanie:
W jaki sposób dostawca może sprawdzić legalność pobieranych danych w przypadku np. torrenta?

Oczywiście chodzi mi o metody zdalne, bez sprawdzania zawartości dysku etc. (tak przy okazji, czy "podgląd" mojego dysku przez dostawcę jest naruszeniem prywatności?). Rozumiem, że można sprawdzić obciążenie portów typowych dla aplikacji p2p ale nie oznacza to przecież, że pobierane dane są nielegalne.

Pozdrawiam.

#2 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:07

w tepieniu piractwa aster opiera sie na informacjach plynach do nich od organizacji anty p2p z tego co wiem

a te buszuja na emule, ogolnodostepnych trackerach bittorrenta, itd
Sygnatura niezgodna z regulaminem forum

#3 sfra

sfra

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:20

Zatem jedynym sposobem na dotarcie do użytkownika jest wyłapanie adresu IP przez tracker?
A tak technicznie, w jaki sposób się to odbywa?

#4 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:29

w taki ze pewna organizacja zapisuje IP, sle do operatora info o zdarzeniu, operator do klienta kopie listu, ostrzezen jest kilka, kazde kolejne wiaze sie z coraz bardziej drastycznymi srodkami, czyli zablokowanie uslugi czasowo, zerwanie umowy itd

#5 sfra

sfra

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:35

w taki ze pewna organizacja zapisuje IP, sle do operatora info o zdarzeniu, operator do klienta kopie listu, ostrzezen jest kilka, kazde kolejne wiaze sie z coraz bardziej drastycznymi srodkami, czyli zablokowanie uslugi czasowo, zerwanie umowy itd

Dokładnie wiem jak wygląda ten etap, co opisałeś - chodziło mi o sposób w jaki odbywa się namierzenie IP przez rzeczoną "organizację".

#6 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 04 02 2009 - 15:44

analiza podlaczonych do emule, mininova itd wystarczy:)

#7 rastok

rastok

First Rank

• Na emeryturze
  • 12 postów

Napisano 16 03 2009 - 10:42

Ostatnio jeden z dostawców internetu - fimra ASTER zmieniła regulamin świadczenia usług i w nowej wersji istnieje taki oto zapis:

2. W ramach korzystania z Usługi zabronione jest w szczególności:
2.1. Pobieranie, dystrybuowanie lub udostępnianie zdjęć, filmów, muzyki, programów i innych danych z naruszeniem praw autorskich, własności intelektualnej
lub innych praw osób trzecich
(...)

ale, czy aster wie jakie pliki ściąga jaki użytkownik? Przecież korzystanie z p2p jeszcze nie świadczy o tym, że ktoś łamie punkt 2.1

#8 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 16 03 2009 - 11:24

@rastok - cofnij się parę postów wstecz, przeczytaj uważnie i nie zadawaj idiotycznych pytań.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych