Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Zablokowane porty w radiówce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 19:13

Witam. Od dobrych 3 lat posiadam internet radiowy. Ostatnio chciałem ściągnąć kilka programów z sieci torrent lecz niestety wyskakuje mi komunikat w programie że porty są zablokowane. Dzwoniłem do szefa firmy oferującego internet, lecz on się upiera non stop że wszyściuteńkie porty są blokowane i że to wina komputera mojego. I ciągle się spiera ze mną że ja nie potrafię nastawiać ściągania itp. Dzisiaj zainstalowałem sobie program Advanced Port Scanner i pokazuje mi jakie porty mam odblokowane:

Dołączona grafika

Jak widać wszystkie porty są standardowymi odblokowanymi w celu przeglądania stron, poczty itp. Nic nie ma o sieci torrent lub innej.

W jaki sposób mogę udowodnić administratorowi że poblokował porty? Jak już wspominałem, ciągle się zakrywa złą konfiguracją mojego komputera. Robiłem nawet test u kumpli co mają radiówki od innych dostawców oraz posiadają stałe łącza. I wszystko u nich cacy bez konfiguracji śmiga.

#2 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 16 02 2009 - 19:17

masz u siebie router? firewall? masz ip publiczne czy prywatne?
Sygnatura niezgodna z regulaminem forum

#3 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 19:29

Nie korzystam z routera. Po prostu kabelek od dostawcy. U mnie znajduje się antena nadawcza i odbiorcza. Wiem że mój kabel idzie z AP. Gadałem z nimi o nim że może tam są zablokowane porty. Lecz oni kryją się że wszystkie porty są odblokowane i wina mojego komputera. Sprawdzałem na 4 komputerach u siebie w domu i to samo jest.

#4 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 16 02 2009 - 19:29

Dzwoniłem do szefa firmy oferującego internet, lecz on się upiera non stop że wszyściuteńkie porty są blokowane i że to wina komputera mojego.

Bez komentarza ;)

Jak widać ...

...jesteś kolejną osobą która pobiera jakiś program i nie wie do czego on służy.
Oraz miesza ze sobą dwie różne rzeczy.

Podstawa jak cokolwiek testujesz to uruchom przed tym program x, w tym przypadku klienta BitTorrent.
Kolejna sprawa jak klient BitTorrent Ci wskazuje 'zablokowane porty' to na nim się opieraj, a nie na ...

W jaki sposób mogę udowodnić administratorowi że poblokował porty?

Poczytaj co to NAT i pomyśl.

Nie korzystam z routera. Po prostu kabelek od dostawcy. U mnie znajduje się antena nadawcza i odbiorcza. Wiem że mój kabel idzie z AP. Gadałem z nimi o nim że może tam są zablokowane porty. Lecz oni kryją się że wszystkie porty są odblokowane i wina mojego komputera. Sprawdzałem na 4 komputerach u siebie w domu i to samo jest.

Powtarzasz się, a zamiast krótko i treściwie odpowiedzieć na każde pytanie, piszesz niepotrzebne rzeczy pomijając resztę z pytań.
Były tam trzy, odpowiedź jest tylko na jedno.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#5 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 20:44

Do pobierania torrentów zainstalowałem uTorrenta. I wyskakuje mi tylko komunikat brak połączeń przychodzących. Na Bittorrencie pokazuje ograniczenie ze strony routera/firewalla i żebym otworzył port.

1.Wszystkie zapory itp. mam powyłączane
2.Torrenty mają wysokie źródła

#6 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 16 02 2009 - 20:51

Do pobierania torrentów zainstalowałem uTorrenta. I wyskakuje mi tylko komunikat brak połączeń przychodzących. Na Bittorrencie pokazuje ograniczenie ze strony routera/firewalla i żebym otworzył port.

No to fajnie, a teraz wróć się do poprzednich postów.

1.Wszystkie zapory itp. mam powyłączane
2.Torrenty mają wysokie źródła

Pytał się Ciebie ktoś o jakieś źródła czy może przypadkiem o IP?
Widzisz w tym jakąś różnice?
mooo! [:

#7 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 21:03

Nie najeżdżaj tak surowo bo nie każdy jest dobry w połączeniach, sieciach itp. Pytam się kulturalnie czy faktycznie porty są zablokowane czy po prostu jakaś konfiguracja wymagana jest. Tylko że u innych torrenty śmigają bez żadnych konfiguracji na radiówkach.

Tak więc jak możesz to wytłumacz mi czy da radę jakoś usprawnić pobieranie. W porywach dochodzi góra do 10kb/s zamiast powiedzmy 60 kb/s.

#8 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 16 02 2009 - 21:08

Nie najeżdżaj tak surowo bo nie każdy jest dobry w połączeniach, sieciach itp.

Ok.

W szukaniu też dobry nie jesteś?
W obdarzaniu ludzi zaufaniem, podobnie?
...

Pytam się kulturalnie czy faktycznie porty są zablokowane czy po prostu jakaś konfiguracja wymagana jest. Tylko że u innych torrenty śmigają bez żadnych konfiguracji na radiówkach.

Napiszę Ci inaczej - widziałeś kiedyś w sklepie dwa jabłka?
Teraz 'jabłko' zmień na 'radiówka' ;)

Napiszę Ci też po raz kolejny - rusz swoje cztery litery i "Poczytaj co to NAT i pomyśl."
Trzeci raz też trzeba powtarzać?
mooo! [:

#9 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 16 02 2009 - 21:12

a Ty myslisz ze to pytanie padlo bo sie nudze i postanowilem ustalic jakie masz IP?

nie wszystko da sie wytlumaczyc nieznajomoscia czegos

jesli czegos nie wiesz, prosisz kogos o pomoc a ten ktos zadaje pytanie to chyba warto pomyslec ze w jakims celu padlo ono

#10 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 21:27

Nie najeżdżaj tak surowo bo nie każdy jest dobry w połączeniach, sieciach itp.

Ok.

W szukaniu też dobry nie jesteś?
W obdarzaniu ludzi zaufaniem, podobnie?
...

Pytam się kulturalnie czy faktycznie porty są zablokowane czy po prostu jakaś konfiguracja wymagana jest. Tylko że u innych torrenty śmigają bez żadnych konfiguracji na radiówkach.

Napiszę Ci inaczej - widziałeś kiedyś w sklepie dwa jabłka?
Teraz 'jabłko' zmień na 'radiówka' ;)

Napiszę Ci też po raz kolejny - rusz swoje cztery litery i "Poczytaj co to NAT i pomyśl."
Trzeci raz też trzeba powtarzać?

Wiem co to jest NAT. Jeżeli chodzi o znajomych to mają tego samego dostawcę. Są to osoby generalnie, które mają podłączony kabel od anteny bezpośrednio do karty sieciowej. A ja mam przez AP. Oczywiście posiadam w domu router, wiem jak przekierować porty lecz co to da jak teraz normalnie przez kabelek nie mogę pobierać.

Jeżeli chodzi o ip zewnętrzny to jest taki sam 83.15.18.34 A adres wewnętrzny każdy ma inny.

#11 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 16 02 2009 - 22:02

takie zewnetrzne IP ma Twoj router? podlacz kabel bezposrednio do karty bez routera, komenda ipconfig wpisana w wiersz polecen i sprawdz adres

#12 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 22:10

Moje Ip to: 192.168.81.150 a brama 192.168.81.1

Jeżeli chodzi o ip zewnętrzne to to jest przy pokazywaniu na stronach typu speedtest itp.

Ogólnie chcę pierw skonfigurować sieć bez routera. Ale jeżeli da radę od razu pod router to też dobrze by było.

#13 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 16 02 2009 - 22:11

po podlaczeniu tak jak mowilem czyli bez routera otrzymujesz adres 192...?

#14 wini_007

wini_007

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 02 2009 - 22:13

Tak. To jest adres po podłączeniu kabla od dostawcy do laptopa (bez routera)

#15 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 16 02 2009 - 22:42

czyli jestes podlaczony pod jakis router, sprobuj przekierowac port z zaporze jesli ja masz i jesli nie zadziala to wyglada na to ze jest poblokowane u ISP, on musi forwordowac porty pod emule, torrenty, gry i co tam bys jeszcze sobie nie zazyczyl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych