Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Soulseek zawiesza cały komputer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 hunkydoris

hunkydoris

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 02 2009 - 11:56

witam!

ostatnio mój soulseek (wersja 157 NS 13c na systemie Vista Home Premium) zwariował...
za każdym razem jakieś pół minuty/minutę po włączeniu, niezależnie od tego czy się połączy czy nie albo czy zdążę coś wpisać do searcha, po prostu zastyga, literki się rozmazują, jeszcze przez chwilę mogę ruszać myszką, ale jak klikam coś w soulseeku lub gdziekolwiek indziej to nic się nie dzieje, po czym zawiesza się cały komputer i jedynym ratunkiem jest reset...
odinstalowanie soulseeka i ponowne zainstalowanie nie pomogło...
sprawdzałam też podgląd zdarzeń, ale nie ma tam nic ciekawego, poza notorycznym błędem związanym z limitem tcp/ip, ale nigdy w tym samym czasie, kiedy akurat włączam soulseeka, więc to chyba nie ma związku.

proszę o pomoc, bo naprawdę nie mam pomysłu w czym może być problem...

pozdrawiam,
hunkydoris

#2 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 28 02 2009 - 11:59

to moze to powodowac, zwlaszcza jesli uzywasz innego sciagacza p2p, probuj albo zmniejszac liczbe polaczen w kliencie albo zwiekszac w windowsie
Sygnatura niezgodna z regulaminem forum

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 02 2009 - 14:51

sprawdzałam też podgląd zdarzeń, ale nie ma tam nic ciekawego, poza notorycznym błędem związanym z limitem tcp/ip, ale nigdy w tym samym czasie, kiedy akurat włączam soulseeka, więc to chyba nie ma związku.

Skoro masz błąd limitu połączeń, proszę wykonaj patch TCPIP.SYS za pomocą TCP-Z. Zamiennie można spatchować też plik per se, ale to ma gorsze konsekwencje na Vista i lepsze rozwiązanie to patchowanie tymczasowe pamięci na sesje z Soulseek.

probuj albo zmniejszac liczbe polaczen w kliencie albo zwiekszac w windowsie

Klient nie ma żadnych opcji relatywnych do regulowania liczby połączeń.

#4 hunkydoris

hunkydoris

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 02 2009 - 18:41

soulseek się tak zachowuje nawet jeśli żaden inny program do p2p nie jest uruchomiony.

picasso, polecany przez Ciebie program uruchomiłam już wczoraj przed włączeniem soulseeka, ustawiając limit na 50. i soulseek się zawiesił tak samo jak przedtem.
teraz ustawiłam limit na 70 i na razie soulseek działa bez problemu, nawet po tym jak włączyłam tez emule'a.

dzięki za pomoc!

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 02 2009 - 19:55

picasso, polecany przez Ciebie program uruchomiłam już wczoraj przed włączeniem soulseeka, ustawiając limit na 50. i soulseek się zawiesił tak samo jak przedtem.
teraz ustawiłam limit na 70 i na razie soulseek działa bez problemu, nawet po tym jak włączyłam tez emule'a.

Jeśli miałbyś jeszcze jakiś problem, możesz iść nawet maximum suwakiem. Ja to u siebie ustawiam, to i tak nie jest unlimited = unlimited idzie z wersji sterownikowej TCP-Z. Ustawienie tymczasowe, więc nie zaszkodzi to systemowi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych