Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

tusz jest, drukarka nie drukuje

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiket

wiket

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 02 03 2009 - 10:33

witam,

mam drukarkę hp 3420 na tusz. jest dobrze zainstalowana, tusz jest, gdy coś chcę wydrukować - drukarka robi tak, jakby drukowała, a wychodzą puste kartki. na innym forum polecili mi wrzątkiem wyczyścić te styki, to nie pomogło. proszę o pomoc

#2 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 02 03 2009 - 10:47

Wrzątkiem wyczyścić nie styki tylko dysze, czyli wlej do jakiejś miseczki gorącej wody (nie wrzątku i nie za dużo) i wsadź do niej kartridż tak aby zanurzony był ok. 1 cm w wodzie i nie stykami a stroną gdzie są dysze. Możesz też iść do sklepu gdzie sprzedają tusze i tam kupić płyn do udrażniania, to wszystko zadziała pod warunkiem że nie jest pusty.

#3 wiket

wiket

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 02 03 2009 - 12:19

dysze i styki, czym to się różni?

#4 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 02 03 2009 - 13:05

Sorry @wiket - ale chyba żartujesz :) że obca Ci jest nomenklatura nazewnicza co to są styki w kartridżu, a co to są dysze. Styki to takie w złotym kolorze punkciki a dysza zawsze jest na dole. Może Ty po prostu włożyłeś go tyłem do przodu, ja wiem, że się nie da ale przy użyciu odpowiedniej siły wszystko się da. :)

#5 wiket

wiket

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 03 03 2009 - 10:46

tak myślałem, ale nie byłem pewny :)

dobrze go włożyłem! dalej nie działa, czyszczenie głowic z menu drukarki też nie pomaga, co robić?

#6 Kosmo-Nauta

Kosmo-Nauta

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 280 postów

Napisano 03 03 2009 - 11:41

Załóż inny nowy tusz i zobacz czy jest podobnie.

#7 wiket

wiket

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 05 03 2009 - 19:21

tak dla innych to napiszę: do wrzątku kartridż na 30m i jest dobrze

#8 Ruggiero

Ruggiero

First Rank

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 05 05 2009 - 11:50

Dobrze to jest pamiętać o tym aby przynajmniej raz na tydzień coś wydrukować, inaczej tusz który zalega na dyszach ulega krystalizacji i potem są tego typu problemy "mam tusz ale nie drukuje". Pierwsze objawy to pojawianie się białych paseczków na wydrukach - po prostu przez którąś z dysz nie przechodzi tusz. Moczenie w ciepłej wodzie pomaga tylko wtedy kiedy w miarę szybko zorientujemy się, że drukarka nie drukuje poprawnie. Ważne jest aby, jeśli bawimy się w uzupełnianie cartridge'y (nie wiem czy to słowo zostało już spolszczone do kartridży ;) ) robić to jak tylko druk zaczyna blaknąć a wydruk "czyszczący" nie przynosi pożądanego rezultatu. Z własnego doświadczenia wiem, że jak się zapomni o tym wszystkim to później nawet kilkugodzinne moczenie w ciepłej wodzie czy też udrażnianie dysz izopropanolem nic nie daje. Jeśli będziemy drukować przy zatkanych dyszach to szybko "zabijemy" cartridge bo grzałeczki przy dyszach się przegrzeją. Ja, po kilku latach używania "plujki", mordowania się z cartridge'ami, wydawania kasy na nowe (jeśli nie udało się uratować starych), powiedziałem sobie "dość!" i kupiłem drukarkę laserową. To najlepsze rozwiązanie (o ile ktoś nie potrzebuje koloru).
Niektóre drukarki atramentowe mają głowice drukujące wbudowane w karetkę, inne w cartridge (np. Lexmark), warto o tym pamiętać.
Acha, są tacy co udrażniają dysze w cartridge'ach za pomocą tzw. wanienek ultradźwiękowych, nigdy jednak nie miałem okazji tego spróbować :D

#9 carlito

carlito

First Rank

• Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 15 06 2009 - 21:37

Ja właśnie dzisiaj miałem taki problem z z HP 3740,wczesniej było ok,a jak kupiłem nowy tusz,innej firmy to drukowała puste strony.Próbowałem kombinować,a okazało się,że przyczyną był...za stary sterownik(z 2001 roku).Po pobraniu nowego(2004r.bodajże) ze strony hp pod razu druk się pojawił,choc nie liczyłem na to wczesniej,ot tak aktualizowalem na wszelki wypadek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych