Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Diagnostyka HDD (spod Windows)
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 20 06 2008 - 16:25

Do połączenia z alternatywnym tematem:

Narzędzia do diagnostyki HDD (bootowalne)
HD Tune

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Narzędzie dyskowe umożliwiające zmierzenie wydajności naszego twardziela poprzez takie wskaźniki jak: prędkość transferu, czas dostępu, użycie procesora lub Burst Rate. Wszystkie wyniki zostają przedstawione w formie wykresów. Dodatkowo program umożliwia poznanie szczegółów technicznych napędu, takich jak pojemność, wersja firmware'u, numer seryjny, tryb transferu, rozmiar bufora. Aplikacja oferuje śledzenie informacji dotyczących zdrowia dysku twardego (temperatura pracy lub skanowanie w poszukiwaniu błędów). Użyteczną opcją jest możliwość umieszczenia wskaźnika temperatury na pasku zadań, co pozwola na skuteczną interwencję użytkownika w celu zapobieżenia awarii sprzętu. Jest to darmowa skrojona edycja narzędzia, komercyjny odpowiednik Pro ma bogatszy zestaw atrybutów.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 24 08 2008 - 12:41

Victoria dla Windows

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware


Rozbudowane narzędzie informacyjno-diagnostyczne do dysków. Jest to wydanie pod Windows, alternatywna wersja DOS zlinkowana w odrębnym temacie Diagnostyki HDD (bootowalne). Wersja dla Windows ma podobne predyspozycje, adresując: pobieranie danych SMART i związane z tym testy, skan powierzchni + remapowanie badów, Automatic Acoustic Management (AAM) oraz inne manipulacje. Program oferuje dwa tryby detekcji dysków: API (tryb natywny Windows = umożliwi skan USB oraz innych dysków, których rozpoznanie wymaga interakcji systemowej) oraz PIO (porty). Wyniki są zrzucane do pliku raportu. Kompatybilność programu z Vista wątpliwa. Program wykorzystuje nieaktualizowany sterownik PortTalk, na którego stronie domowej brak adnotacji o tym wsparciu platformowym. Oficjalna dokumentacja programu jest po rosyjsku. Tutaj ogólnikowy step-by-step po angielsku umożliwiający orientację w opcjach: manual.

#3 Flavius

Flavius

  Expert Rank

 • Na emeryturze
 • 3769 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 03 2009 - 14:22

Active Hard Disk Monitor

Platforma: Systemy NT x32 i x64
Licencja: freeware

Zapewne wielu z was pamięta jeszcze stare czasy kiedy królował DOS i było wbudowane narzędzie scandisk, które służyło do szybkiej i dokładnej diagnozy dysku. W systemach NT poniechano używania tego narzędzia na rzecz checkdisk, który nie dość że wymaga restartu aby zdiagnozować dysk to jeszcze nie jest zbyt dokładny i często się zawiesza :) .Dla tych którzy marzą o narzędziu szybkim, niezawodnym i dokładnym do diagnozowania dysku i niewymagające bootowania polecam właśnie ten programik :) .

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Możliwości programu: diagnostyka SMART i test powierzchni (zaznaczanie bad bloków). Program nie ma możliwości remapowania badów.

Ważną zaletą tego programu jest to, że wersja freeware posiada prawie wszystkie możliwości co wersja Pro. Wersja Pro umożliwia jedynie używanie tego programu nie - administratorom i zdolność zdalnego diagnozowania dysku
Głos Opozycji Forumowej
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych