Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

MP3Gain - Automatyczny normalizer mp3
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Traxter

Traxter

    Medium Rank

  • Użytkownicy +
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 17 03 2009 - 11:44

MP3Gain

Licencja: LGPL (Open Source)

Dołączona grafika

Zmęczony jesteś regulowaniem głośności za każdym razem gdy odtwarzacz mp3 zaczyna odtwarzać kolejny utwór? MP3Gain analizuje i modyfikuje pliki mp3 tak, by miały tą samą głośność.


Program służący do wyrównania głośności plików MP3, dzięki czemu nie musimy regulować głośności przy nieoczekiwanych zmianach głośności między utworami. Pomocny gdy chcemy uzyskać tą samą głośność składanki utworów zgranych z różnych płyt jednego lub wielu wykonawców. MP3Gain nie koryguje głośności tylko na podstawie wartości szczytowych sygnału, ale też dokonuje analizy statystycznej jak będzie odczuwana głośność dźwięku przez ludzkie ucho. Ponadto, zmiany są całkowicie bezstratne. Nie ma utraty jakość, ponieważ program dostosowuje plik mp3 bezpośrednio, bez dekodowania i ponownego kodowania.
Pozwala na ustawienie poziomu głośności dla poszczególnych utworów, oraz dla całego albumu

Jak dodajesz folder z całym albumem [tylko jeden album w tym samym czasie można dodać dla poprawnego efektu] to klikasz potem Album GAIN program sobie sprawdza i normalizuje i po chwili masz gotowe. Jak masz w jednym folderze różne kawałki z różnych płyt itd które nie stanowiły nigdy jednego albumu to klikasz Track Gain i normalizuje ci i po sprawie.


Program działa wolno nawet na szybkiej maszynie, z powodu złego ustawienia priorytetu procesu. W przypadku długiego czasu analizy plików zmieniamy wartości Priorytet działania (w menu Ustawienia -> Zaawansowane) z "Niski" na "Normalny".
Program w pełni po polsku. Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych