Skocz do zawartości


tablety.pl

VirtualDub + Avidemux
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 01 2009 - 14:06

VirtualDub

Platforma: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: GPL (open source)


Świetne narzędzie do liniowej obróbki i kompresji video w formatach np. AVI czy MPEG-1. Z podstawowych możliwości typowe operacje jak łączenie plików, konwersja "międzykodekowa-międzyformatowa", zmiana rozdzielczości, manipulacja na klatkach (wstawianie / wycinanie scen), zmiana fps. Posiada rozbudowany system filtrów pozwalający na korekty czy modyfikacje (wyostrzanie, zamazywanie, kontrast .....). Potrafi zrzucać wybrane klatki filmowe do BMP a także ścieżki dźwiękowe do WAV. Posiada też wbudowane narzędzie do przechwytywania obrazu (video). Szybki, minimalistyczny lecz rozbudowany a co najlepsze te i tak ogromne możliwości mogą być jeszcze bardziej poszerzone poprzez montaż opcjonalnych filtrów. Kolekcje filtrów na tych stronach:

http://www.thedeemon.com/VirtualDubFilters/
http://www.virtualdub.org/virtualdub_filters
http://neuron2.net/mine.html
http://neuron2.net/hosted.html
http://neuron2.net/other.html

VirtualDub od wersji 1.7.6 a otwieranie plików MPEG-2, FLV, MP4, MOV, ASF, WMV, FLIC oraz dodawanie audio AC3 = możliwe przez wtyczki:

FLV Input Plugin by Moitah
QuickTime Input Filter by tateu
MPEG-2 plugin by fccHandler
WMV plugin by fccHandler
AC-3 plugin by fccHandler
FLIC plugin by fccHandler

Wszystkie potrzebne spakowane w jeden instalator:

VirtualDub Plugin Pack
VirtualDubMod

VirtualDubMod - przerobiona i ulepszona wersja programu Virtualdub, choć w zasadzie "wygląda" prawie identycznie. Grupuje m.in. modyfikacje zawarte dotychczas w pojedynczych modach: VirtualDub-MPEG2, VirtualDubOGM i VirtualDubAVS. Jest dostępna nowsza wersja VirtualDubMod niż ta listowana na stronie domowej:

VirtualDubMod 1.5.10.3 build 2550 (z roku 2008)Ogólnie cała lista darmowych narzędzi VirtualDub na tej stronie (większość z nich jest archaiczna i nierozwijana):

http://www.videohelp.com/tools?s=29#29


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 16 02 2009 - 11:37

Avidemux

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/Vista, Linux, BSD, Mac OS X
Licencja: GPL (open source)


Avidemux - początkowo ściśle Pingwiniarski ale pod Windows już jest - to program do edycji i kompresji plików video. Coś a'la VirtualDub, ale co go odróżnia to natywna obsługa MPEG2 (SVCD, DVD, VOB), którą to wprowadza dopiero mutacja VirtualDub-MPEG2 / wtyczka MPEG-2. Pozwala też otwierać bezpośrednio OGM, MP4/MOV, FLV i ASF/WMV. Avidemux nie wykorzystuje żadnych zewnętrznych dekoderów, stąd instalowanie dodatkowych w nadzieji że "chwyci" mija się z celem. Aplikacja pozwala przeglądać film klatka po klatce z opcją przeskoku do wybranej. Umożliwia operacje typu wycinanie, wklejanie, zamienianie klatek a także dodawanie efektów. Wśród bogatej kolekcji filtrów m.in. resamplowanie fps, zmiana wymiarów / kolorów / kontrastu, obrót, przycinanie, wstawianie napisów ... Obecny też Kalkulator do przeliczania wielkości pod kątem uzyskania określonej pojemności płytki. Dodatkowo wyświetla szczegółowe informacje o filmie typu wielkość obrazu, ilość ramek, użyte kodeki, czas trwania, itp. Zapis zrzutu wybranej klatki filmu do formatu BMP / JPG lub selekcji obrazu do JPG. Dokładniej w Wiki. Przejrzysty interfejs i prostota obsługi. Alternatywne linki hostujące pliki:

Avidemux Builds for Windows
Avidemux

Przykładowy tutorial programu w akcji:

http://www.divx.howto.pl/Czytaj-artykul-30.html
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych