Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie strumienia video ze strony http://www.tvp.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 fleszek57

fleszek57

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 04 2009 - 09:50

Witam
Filmiki z tej stony http://www.tvp.pl/hi...bylo-nie-minelo
przeglądarka zapisuje w formacie .dat w folderze tymczasowym.
Jednak niczy nie da się to odtworzyć.
Nawet WMP wykazuje błąd.
Ale kiedy film jest odtwarzany bezpośrednio se strony w IE i uruchimi się WMP to przejmuje on odtwarzanie.
Może poradzi mi ktoś jak zgrać te filmiki do użytecznej postaci.

#2 picasso

picasso

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 36724 postów

Napisano 04 04 2009 - 02:47

Jako że nie mogę dokonać "opłaty technicznej", to i nie mogę sprawdzić tego namacalnie. Skoro pojawia się tu wątek WMP, to może spróbuj WebVideoCap.

#3 fleszek57

fleszek57

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 04 2009 - 12:22

Spróbowałem tym programem i już zacząłem się cieszyć bo pojawił się plik xxx.wmv i ciągle przyrastał. Jest to strumień MMS. Niestety kliknięcie STOP po zakończeniu transmisii spowodowało skrócenie zapisanego pliku (90MB) do wielkości 88 KB. Próbowałem zapisywać dwiema metodami RawSockets i WinPCapDriver i taki sam efekt, zostaje tylko 1 sekunda działającego filmu. Próbowałem skopiować plik przed zamknięciem programu. Niestety kopia nie działa.

Może by potraktować to jakimś programem który w locie konwertuje do innego formatu?.

#4 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 04 04 2009 - 17:57

Może to jakiś bug...

Jeśli zastopujesz przechwytywanie w WebVideoCap przed końcem odtwarzania - plik jest cały.

I nieco inaczej. Gdy skończy się odtwarzanie kliknij na... Koniec zamiast Stop. W okienku dialogowym będzie pytanie czy zatrzymać przechwytywanie. Po zatwierdzeniu - plik jest cały.

Inną metodą jest zastosowanie URL Snooper do przechwycenia adresu i zastosowanie SDP Multimedia do przechwytywania (przy przechwytywaniu przez SDP, wideo nie musi być odtwarzane w przeglądarce).

Po przechwyceniu pliki trzeba raczej 'przepisać' za pomocą ASFBin lub Edytora Strumieni Windows Media (jest razem z Windows Media Encoder).

Przechwycony WMV zawiera dwa strumienie wideo - jeden ma 20 FPS i ~200 kbps, drugi 25 FPS i ~400 kbps.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych