Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nie działa Ci Bearshare? Zajrzyj

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikz

Mikz

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 04 2009 - 02:08

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się przywitać. Cześć :)
Jako że szukałem na tym forum odpowiedzi na problem wymieniony w temacie i odpowiedzi nie odnalazłem, a forum znam i fajne jest, postanowiłem przyjść i napisać co należy zrobić żeby uruchomić ten powoli umierający już program, który ostatnio wydaje już swoje ostatnie tchnienia.

Przede wszystkim zakładam, że posiadasz wersję Bearshare (lub Bearshare Lite) w wersji 5.x.x. Jeśli nie, pobierz taką wersję.
Zakładam również że posiadasz prawidłowo przekierowane porty (chociaż nie powinno być to konieczne do połączenia się z siecią) a firewall nie blokuje Twojego Bearshare'a.

Jednak dalej nie działa. Do tego prawdopodobnie testujesz go po raz pierwszy lub niedawno przeinstalowałeś. Oto odpowiedź na to, DLACZEGO nie działa.

CO NALEŻY ZROBIĆ:

Jest to banalnie proste. Należy pobrać ten plik i rozpakować go do katalogu C:\Program Files\BearShare\db . U mnie (jak i u wszystkich osób które się z tym problemem do mnie zgłosiły) hula jak złoto.

DLACZEGO, czyli trochę teorii i "co się stało że się nie łączył"?

Otóż Bearshare jest klientem bezserwerowej sieci Gnutella. Jako że jest to sieć bezserwerowa, łączymy się z nią za pośrednictwem innego użytkownika sieci. Jako że musimy znać adres IP jakiegoś użytkownika który aktualnie jest podłączony do sieci, potrzebujemy LISTY. I tutaj do głosu dochodzi paradoks wszystkich bezserwerowych sieci, mianowicie: SERWERY :). Serwery te udostępniają aktualną listę potencjalnych użytkowników za pośrednictwem których możemy się podłączyć do sieci. W przypadku Gnutelli, serwery te noszą nazwę GWebCache. Program pobiera z takiego serwera aktualną listę użytkowników i łączy się z siecią, dalej aktualizując sobie już listę SAM.

Bearshare nie łączy się z Gnutellą po standardowej instalacji, ponieważ adresy serwerów GWebCache które posiada są już prawdopodobnie przestarzałe, a lista użytkowników która jest dostarczona z instalatorem pochodzi z roku 2005. Spakowany plik do którego wrzuciłem linka jest aktualną listą serwerów GWebCache oraz użytkowników, spreparowaną na potrzeby Bearshare'a.

Uprzedzam również głosy osób potencjalnie wściekłych o mądrzenie się z mojej strony, wychodzących z argumentem, że "Nie robiłem tego co napisałeś a i tak Bearshare mi działa".
Od razu odpowiadam:
Działa Ci, ponieważ na bieżąco kiedy łączysz się z siecią aktualizuje sobie tą listę. Prawdopodobnie Twoja instalacja ma już kilka miesięcy, czyli zainstalowałeś ją przed okresem w którym przestały działać GWebCache Bearshare'a.

Pozdrawiam i życzę wysokich transferów :)

#2 Domena

Domena

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 11 05 2009 - 01:34

Witam!!!
Mam ten sam problem z Miskiem.Robilam wszystko tak jak napisales i dalej nie dziala:(Próbowalam juz chyba wszystkiego i nic nie pomaga.
Wylaczylam firewall,instalowalam starsze wersje i nadal nie dzila a nowy misek nie jest tak dobry jak 5.2.5.
A moze antywirus go blokuje???
Pozdrawiam

#3 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 11 05 2009 - 08:06

a jaki masz internet i jakiego antywirusa, odinstaluj go na probe i sprawdz bearshare'a wtedy
Sygnatura niezgodna z regulaminem forum

#4 Domena

Domena

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 11 05 2009 - 12:05

a jaki masz internet i jakiego antywirusa, odinstaluj go na probe i sprawdz bearshare'a wtedy

Internet z Orange antyvirus Avast,deinstalacja nie pomogła.Przed Formatowaniem dysków bylo wszystko ok

#5 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 11 05 2009 - 14:24

w orange masz chyba publiczne IP ale upewnij czy firewall nie blokuje misia, ewentualnie router jesli korzystasz z takowego

#6 Domena

Domena

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 11 05 2009 - 21:56

w orange masz chyba publiczne IP ale upewnij czy firewall nie blokuje misia, ewentualnie router jesli korzystasz z takowego

Firewall mam wylaczona, z routera nie korzystam.
Probowalam juz chyba wszystkiego, a inne programy i wyszukiwarki mp3 nie sa tak dobre jak misek.
Narazie dzialam na emulu ale on jest strasznie wolny i nie ma tak dobrej wyszukiwarki co misek.

#7 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 11 05 2009 - 22:12

zainteresuj sie czyms takim http://www.google.co...5...3&sa=Search
watpie zeby byla taka mp3 ktorej nie ma w zadnej wyszukiwarce

#8 gradek83

gradek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 12 08 2009 - 21:08

Mam Bershare też mi się nie łączy juz od paru miesięcy przekierowywanie portów nic nie daje nie wiem czy to u nich jakiś problem jest z serwerami czy przejściowe jakieś problemy:(
Dopiero po zainstalowaniu Bershare 8 połączyło się ale nie polecam tej wersji:/

#9 muzic-torrent

muzic-torrent

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 19 08 2009 - 15:36

Ooooo ku mojemu zdziwieniu temat rozwiązał mój problem - wielkie dzięki
meczylem sie z tym przez dluzszy czas

#10 gradek83

gradek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 20 08 2009 - 20:25

no te pliki pomogły i ogólnie aby przyśpieszyć połączenie wyłączam antywirusa NOD32 ale ogólnie wystarszy wyłączyć w NOD32 aby nie skanował Bershare :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych