Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Narzędzia do robienia notatek
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 thx4

thx4

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 243 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Internet

Napisano 19 04 2009 - 13:54

Knotes
Żółte karteczki na pulpicie KDE. Notatki są automatycznie zapisywane przed wyjściem z programu i wyświetlane w momencie uruchomienia go. Program wspiera możliwość drukowania i wysyłania pocztą elektroniczną notatek.
Dołączona grafika

Xournal
Xournal program do robienia notatek dla środowiska GNOME, gdzie pisze się za pomocą myszki. Jest wyposażony w wysoką rozdzielczość treści oraz wsparcie dla Tablet PC. Format zapisywania jest jest oparty na SVG, więc jest możliwość eksportowania naszych zapisków do narzędzi obsługujących ten format (GIMP, Inkspace, Adobe Photoshop)
Dołączona grafika

BasKet Note Pads
Dość spore i ciekawe narzędzie do zarządzania / organizacji różnego rodzaju notatkami / danymi. Mamy obiekty (czysty tekst, adresy URL, obrazy etc.) do których dokładamy dane. Wszystko można ładnie podzielić na konkretne już grupy np. dla Dokumentacji mamy grupy BASH, konfigi, ustawienia Xgl (tak jak na rysunku). Program udostępnia możliwość dzielenia się tym danymi, spersonalizowanej organizacji tych danych (tagowanie). śledzenia zmian źródeł dla tych danych, importu treści z takich programów jak KNotes, KJots, KnowIt, TuxCards, Sticky Notes, Tomboy, automatyczne zapisywanie tego co dodaliśmy.
Dołączona grafika

#2 thx4

thx4

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 243 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Internet

Napisano 26 06 2009 - 07:38

RedNotebook
Graficzny dziennik z kalendarzem, obsługą szablonów, wyszukiwaniem według słów kluczowych. Występują tu różnego rodzaju kategoryzowanie treści, według słów kluczowych i według kategorii. Mamy również prymitywną obsługę formatowania tekstu (podkreślenie, pogrubienie, kursywa), wstawianie obrazów, linków do stron. Program również posiada obsługę mającą na celu zabezpieczeni treść, czyli automatyczne zapisywanie, robienie kopi naszych wpisów (przechowywany w postaci pliku zip). Na koniec można wspomnieć o możliwości exportowania wpisów do pliku HTML czy latex lub do zwykłego pliku tekstowego.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych