Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

emule - nie łączy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wioselko

wioselko

First Rank

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 14 05 2009 - 22:36

Witam

Używam Neostradę a moim modemem i jednocześnie routerem jest linksys, problem polega na tym że w logu emula pisze " błąd krytyczny, upewnij się, że masz połączenie z internetem" oczywiście na pierwszy ogień firewalle KIS 09 - wyłacyzłem go i problem nadal jest więc to nie on, zapora systemowa równiez OFF no i zostaje nam router w którego ustawieniach "PRZEKIEROWANIE POJEDYŃCZEGO PORTU" w rubryczce "aplikacja" wpisałem emule "port zewnętrzny", i "p. wewnętrzny" ten co byl w emulku czyli u mnie 4662 protokół TCP na dole to samo tylko inny port UDP "adres IP" 192.168.1.0 - zapisz ustawienia - test portów i co ? "TCP test failed! UDP test will not be performed." czyli nic - brak pomysłów, prosił bym o pomoc.

#2 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 14 05 2009 - 22:43

Odłącz router i podłącz się do Internetu bez jego pośrednictwa.
Potem uruchom eMule i zrób test portu / podłączenie do serwera.

+ eMule na tym forum ma swoją własną sekcje!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#3 wioselko

wioselko

First Rank

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 14 05 2009 - 22:55

Odłącz router i podłącz się do Internetu bez jego pośrednictwa.
Potem uruchom eMule i zrób test portu / podłączenie do serwera.

+ eMule na tym forum ma swoją własną sekcje!

Sory, że pomyliłem działy - jestem nowy na tym forum - choć to żaden argument

ale wracając do tematu nie można sie podpiąc bezpośrednio do gniazdka to raz ( sygnał trzeb zamieniać z analo. na cyfr.) a dwa to to że odziwo działa TCP i UDP succesfully test - czy jakos tak - więc to musi być zła konfiguracja routera - ale ja nie mam pojęcia co tam może być źle - może byś mi podsunoł jakiś pomysł ? albo ja tobie zdj. ust. routera, bo ja już nie wiem....

#4 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 14 05 2009 - 23:01

aaaa, tak, mój błąd bo masz router z modemem w jednym [:

a dwa to to że odziwo działa TCP i UDP succesfully test - czy jakos tak - więc to musi być zła konfiguracja routera -

Znaczy, że nagle się samo (chwilowo?) naprawiło?

może byś mi podsunoł jakiś pomysł ? albo ja tobie zdj. ust. routera, bo ja już nie wiem....

W swoim routerze pierwsze co bym zrobił to sprawdził Dziennik gdzie różne dziwne rzeczy są wymienione.
Na pewno sprawdziłbym regułę przekierowania i ewentualnie przekierował jakieś inne porty (np. pięciocyfrowe),
może jeszcze warto by było poszperać czy jakiś firewall nie ukrywa się w routerze.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#5 wioselko

wioselko

First Rank

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 14 05 2009 - 23:21

samo sie nic nie naprawia (no może samo sie psuje ;) powiem ci, nie wiem co w tym ruterku trzeba zmienic ale do rana bende siedzial a znajde... thx z osp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych