Skocz do zawartości


tablety.pl

Nakładanie stylów w XP
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 11 2007 - 21:14

Oficjalne style Microsoftu dla XP

Czyli takie, które można nałożyć od razu bez konieczności patchowania pliku uxtheme.dll. Style są dwa:


Zune Theme

Styl dla Windows XP zaprojektowany przez Microsoft jako naśladownictwo wyglądu przenośnego odtwarzacza Zune. Charakterystycznie czarna i taka Vista-like. Do kompletu pasująca skórka pod przeglądarkę Firefox: Firefox Zune.Modyfikacje stylu:
Nie wszystkim podobał się ten pomarańczowy button Startu, więc różni użytkownicy podjęli próby przekolorowania skinu. Do pobrania wersje uczernione: True Royale Black / Zune Carbon / Black Piano Visual Style. O ile pierwszy wariant nie wymaga patchowania uxtheme.dll, to reszta przypuszczalnie tak (patrz niżej).


Royale Theme

Kolejny styl dla Windows XP w konwencji Media Center 2005, "nieoficjalny oficjalny". Taka przerobiona Luna na styl niebieski i lekko "szklany". Styl ten występuje jako składnik transformera XPize. Instalacja: uruchomić plik exe, upewnić się że jest wskazana ścieżka C:\WINDOWS, po ukończeniu instalacji będzie dostępna we Właściwościach ekranu pod nazwą Media Center.


Modyfikacje stylu:
Istnieje też nigdy oficjalnie nie wydana czarna wersja. Można pobrać dwie jej wersje. Oryginalna (i niedopracowana) Royale Noir = nie wymaga patchowania uxtheme.dll, ale trzeba zmienić nazwę pliku luna.msstyles na np. luna2.msstyles, by nie było kolizji z systemową Luna XP! Przerobiona i ulepszona Royale Remixed = zawiera wszystkie trzy omawiane tu style (Royale, Royale Noir, Royale Zune), w związku z faktem iż została poddana przeróbce, skóra ta wymaga patchowania uxtheme.dll (patrz niżej).

Windows Embedded Style

Sygnowany styl Microsoftu (nie wymaga patchowania). Szczerze mówiąc to jest na granicy legalności, bo jest ekstraktem (MS nie udostępnia singla).
Wprowadzanie stylów nieoficjalnych XP i 2003

Microsoft zablokował możliwość zmiany stylów na inne niż oficjalne. Blokada jest zlokalizowana w pliku UxTheme.dll. Zabieg zdejmowania blokady umożliwiają następujące aplikacje:

******************************************************

Patchery pliku (wadą jest wymóg powtarzalności procesu po aktualizacji Windows):
Bez patchowania (zabieg nieingerencyjny poprzez modyfikację pamięci):
******************************************************

Po wybranym zabiegu możemy sobie pościągać i zainstalować nowe style. Należy je wypakować do folderu C:\WINDOWS\Resources\Themes a staną się dostępne we Właściwościach ekranu. Skąd pobrać style:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Nowy styl a stare programy:


Mała pomoc dla Windows XP zajmującą się aplikowaniem nowego stylu XP na starsze aplikacje które są z tym niekompatybilne. Typowy przykład niekompatybilności to buttony "po staremu" czyli płasko. By doprowadzić do nałożenia nowego stylu - wystarczy tylko plik *.manifest.

Dołączona grafika VistaLook#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 11 2007 - 21:40

Zarządzanie stylami / Skórowanie paska narzędzi


Styler

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Styler to narzędzie do wymiany stylów systemowych i ich częściowej edycji. M.in. można zmieniać kolor, czcionkę oraz rzucać cień okienny. Mocną stroną programu jest możliwość skórowania paska narzędzi. Po uruchomieniu programu należy włączyć w Paskach narzędzi Stylera, jeśli zaś nie ma ikony w zasobniku systemowym skąd jest dostęp do zarządzania stylami zresetujcie komputer = Styler tam wskoczy. Startowo program zawiera tylko dwie skórki: domyślną i Vista, przy czym Vista należy zainstalować (to znaczy przenieść do folderu skinów). Do pobrania spolszczony Styler oraz skiny:

Dołączona grafika Polska wersja Styler
Dołączona grafika Skórki do Stylera

Styler jest rozwiązaniem kompletnym. Zaś do przerabiania tylko buttonów pasków narzędziowych można wykorzystać też KToolbar lub Yz Toolbar..

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 11 2007 - 21:44

Skórowanie ekranów startowych i zamykaniaBootSkin XP

Platforma: Windows XP
Licencja: free do użytku niekomercyjnego


Stardock BootSkin umożliwia zmianę ekranu bootowania z logo Windows na inny bardziej atrakcyjny. Ogromną zaletą jest iż nie jest to żaden patcher, nie ingeruje i nie podmienia pliku kernela ntoskrnl.exe co proponują właśnie inne narzędzia tego typu. Aplikacja do pobrania w dwóch odrębnych wersjach: dla XP i dla Visty.LogonStudio XP

Platforma: Windows XP
Licencja: free


Stardock LogonStudio pozwala na edycję i zmianę ekranów logowania. Wbudowany mały edytor wizualny pomagający przy edycji / tworzeniu własnego ekranu. Podobnie jak aplikacja wyżej zaletą jest brak ingerencji w plik Windows logonui.exe - narzędzie wykorzystuje pliki *.logonxp. Aplikacja do pobrania w dwóch odrębnych wersjach: dla XP i dla Visty.FrontMotion Login

Platforma: Windows NTSP6/2000/XP/2003
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Narzędzie do zmiany wyglądu i funkcjonalności ekranu logowania. Umożliwia wprowadzenie interaktywnego loginu opartego o tematy wykonane w technice animacji flash, również z rotacją ekranu. Obsługuje "świętą trójcę" Alt+Ctrl+Del na loginie, Zdalny Pulpit, Szybkie przełączanie użytkowników. To co zawsze oceniam wysoko w tego typu aplikacjach: nie hackuje żadnych dll ani nie podmienia żadnych plików systemowych ale asekuracyjnie ma wbudowany "recovery mode". Windows Update nie przeszkadza jego pobytowi. Na razie niezbyt bogaty wybór tematów ale można stworzyć własny ekran w technice flash i podrzucić do katalogu aplikacji.sShutDown

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


sShutDown - Aplikacja umożliwia zmianę wyglądu ekranu zamykania w całkowicie bezpieczny nieingerencyjny sposób bez patchowania plików systemowych. Umożliwia wprowadzenie / stworzenie własnego ekranu zamykania, opcjonalnie w trybie full screen. Obsługuje PNG z transparentem. Może służyć jako "wtyczkowiec", to znaczy obsługiwać ekrany zamykania innych aplikacji, np. ShutX. Ze strony można pobrać gotowe skiny. Dodatkowo autor udostępnia kolejną darmową aplikację - edytor umożliwiający stworzenie własnego tematu: Theme Editor
#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 04 2009 - 10:06

Transparentne krawędzie


TrueTransparency

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Program umożliwia nakładanie stylu przeźroczystych krawędzi okien, imitując na Windows XP efekt natywny aero obecny w Vista. Obsługuje skórki własne potrafiące przeobrazić wymowę kolorystyczną / graficzną całości, adresując również i wygląd przycisków na pasku tytułu. Obecność tego programu wyklucza stosowanie innych programów adresujących jakieś zagadnienia krawędzi np. tych adresujących rzucanie cienia. Aplikacja nie wymaga instalacji ani żadnego patchowania, i jest w pewnym sensie miniaturową alternatywą na podobny efekt pochodzący z WindowBlinds. Jest wbudowany język polski. Alternatywą dla TrueTransparency jest Border Skin (obsługuje skórki TrueTransparency).

Dołączona grafika Skórki

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 05 2009 - 01:18

Allure

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Program autora Unlockera. Jest to alternatywa na wszystkie patchery uxtheme.dll. Program umożliwia nałożenie nieoficjalnych stylów wizualnych w sposób nieingerencyjny bez patchowania plików systemowych. Program tłowo modyfikuje pamięć (a nie plik), więc realizuje metodę znaną z komercyjnych TuneUp Styler czy AveStyler. Wystarczy tylko program zainstalować, uruchomić, i ulokować w prawidłowej konwencji style w katalogu C:\WINDOWS\Resources\Themes. Są natychmiast dostępne we Właściwościach ekranu bez resetu komputera, a po restarcie Allure ustawione na uruchamianie z Windows zadba o utrzymanie stylu na trwałe. Tylko tyle. Nie ma żadnego problemu z Windows Update, które zawsze stanowi przeszkodę dla patcherów, gdyż zeruje wymieniony plik. Program nie wykorzystuje zbyt dużo zasobów systemowych. Allure obsługuje tylko XP i to w najnowszych wersjach (XP SP2 / SP3) i w określonych wydaniach językowych (adresuje polski build). Zaprojektowany pod kątem potencjalnego poszerzenia dla Vista i 7, o ile będzie zainteresowanie tym projektem.


********************************************************

Notabene: Odpowiednikiem tej metody dla Vista jest linkowany na forum darmowy StyleSelector. Jest również nowy program UxStyle (obsługuje XP).Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych