Skocz do zawartości


tablety.pl

Usuwanie określonego oprogramowania
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 11 2007 - 15:26

Windows Installer CleanUp Utility

Platforma: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Windows Installer CleanUp - Narzędzie firmowe Microsoftu specjalizowane w usuwaniu informacji i danych konfiguracyjnych aplikacji opartych na Instalatorze Windows (typowo: *.MSI). Przykładowe zastosowanie: problemy z pakietami MS Office, niemożność usunięcia programu w aplecie Dodaj / Usuń, uszkodzona instalacja programu uniemożliwiająca wywołanie procesu dodawania / usuwania składników lub reinstalacji, losowe zgłaszanie się okna z opisem "Instalator Windows" od aplikacji która już została teoretycznie odinstalowana z systemu, lub która jest zainstalowana ale nie była wcale wywoływana. Przykłady z forum: KLIK / KLIK / KLIK / KLIK / KLIK.
Narzędzie czyści rejestr i dane związane z instalatorem, ale nie usuwa plików aplikacji jako takiej z dysku. Jeśli zastosowano Windows Installer Cleanup w stosunku do zdefektowanego programu zainstalowanego na komputerze i mającego takim pozostać, będzie konieczne nadpisanie programu z jego instalatora. Jeśli wykorzystano narzędzie do sprzątania po programie już odinstalowanym, należy dokończyć ręcznie usuwanie katalogów / plików aplikacji. Obsługa jest banalna: na liście Installed Products należy wybrać konkretny program i uruchomić czyszczenie.

Office 2007
Microsoft nie zaleca stosowania tego narzędzia w kontekście pakietu Office 2007, zamiennie proponując procedurę ręczną (KB928218) lub automatyczną z narzędzia Fix-It (KB971179). Ewentualnie można także skorzystać z narzędzia Remove Office 2007.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 05 2009 - 21:11

.NET Framework Cleanup Tool

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


.NET Framework Cleanup Tool - Wąsko specjalizowany czyściciel umożliwiający automatyczną deinstalację wybranej wersji .NET Framework. Są usuwane pliki i katalogi, wpisy rejestru, oraz dane rejestracyjne Instalatora Windows. Narzędzie nie jest substytutem dla Dodaj / Usuń programy, jest przeznaczone do zastosowań awaryjnych, gdy zawiodą tradycyjne metody deinstalacji oraz reperacji. Proces usuwa współdzielone między różnymi wersjami .NET pliki i klucze rejestru, więc jeśli w systemie były obecne różne wersje, muszą zostać po tej operacji przeinstalowane od zera.
Narzędzie posiada wsparcie dla Windows 7 oraz wykrywanie (lecz jeszcze bez usuwania) wersji .NET Framework 4.0 (klik). Poza tym posiada inteligentną detekcję. Jeśli NET Framework stanowi natywny komponent zintegrowany z danym systemem operacyjnym, wbudowana w system wersja nie jest oferowana do deinstalacji. Przykładowo: na Windows Vista z zestawu deinstalacyjnego są wykluczone wersje 2 i 3, zaś na Windows 7 wersje 2 / 3 / 3.5, jako wbudowane w system. Reinstalacja tych wersji polega na wywołaniu naprawy systemowej przez sfc /scannow (przywrócenie plików) a nawet kompletne nadpisanie Vista/7 z instalatora z DVD (naprawa również i rejestru).

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 05 2009 - 21:51

JavaRA

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/Vista
Licencja: GPL (open source)


JavaRa - Miniaturowy sprzątacz realizujący zadania związane z obecnością Java Sun. Narzędzie umożliwia: usunięcie wszystkich przestarzałych wersji z komputera, aktualizację do najnowszej wersji, oraz wykonanie zadań dodatkowych typu czyszczenie cache i logów Java. Są wspierane także parametry linii poleceń. Nie wymaga instalacji. Posiada wbudowane spolszczenie .... nie najlepszej "bezogonkowej" jakości.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 05 2009 - 22:20

Nero General CleanTool

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


Nero General CleanTool - Firmowe narzędzie do usuwania produktów / pakietów multimedialnych Nero. Wykonuje automatyczną detekcję składników zainstalowanych na komputerze. Opcjonalnie można wskazać ręcznie katalog w którym jest zainstalowane oprogramowanie. Proces działa również z poziomu trybu awaryjnego Windows. Program bardzo łatwy obsługowo i po polsku.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 05 2009 - 23:24

PC Decrapifier

Platforma: Windows XP/Vista/7
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


PC Decrapifier - Program skoncentrowany na automatycznym usuwaniu crapware z noteboków upstrzonych oprogramowaniem OEM. Adresuje usuwanie zbędnych aplikacji lub wersji trial (np. Norton / Roxio / AOL), niektórych brandowań (np. strony startowe Internet Explorer), powiązanych z oprogramowaniem ikon Pulpitu i wpisów Autostartu. Pełna lista: KLIK. Program nie wymaga instalacji i waży bardzo mało. Całość operacji sprowadza się do uruchomienia, opcjonalnego utworzenia punktu Przywracania systemu, oraz potwierdzenia które komponenty mają zostać odinstalowane. Istnieje także płatna wersja PC Decrapifier, która prócz zastosowań komercyjnych oferuje zaawansowaną automatyzację skryptową. Program adresuje produkty Symantec, ale pod tym kątem zalecam bardziej wykorzystanie Norton Removal Tool. Uwaga: narzędzie ma naturę skryptową, dlatego antywirusy mogą reagować na nie, i są to fałszywe alarmy.


BTW. Jeszcze do sprzątania produktów Adobe: Adobe CS3 Clean Script + Adobe CS4 Clean Script.
Użytkownik picasso edytował ten post 24 02 2010 - 03:17


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 24 02 2010 - 03:36

Multi-Toolbar Remover

Licencja: freeware

Multi-Toolbar Remover - Bardzo proste miniaturowe narzędzie, którego jedyny cel to całkowite usunięcie z systemu zbędnych pasków narzędziowych. Jest obsługiwana deinstalacja: Google Toolbar, Yahoo Toolbar, AOL Toolbar (i podwarianty), Ask Toolbar, Comcast Toolbar. Narzędzie pomocne do przypadków, gdy zawiedzie Dodaj / Usuń. Standalone, nie wymaga instalacji. Od tego samego autora jest także nieco inny zadaniowo program, taka jakby batchowa nakładka na funkcje innych czyścicieli (CCleaner / RegSeeker / Vipre ...) oraz zapewniająca podstawowe naprawy: Automatic System Cleaner.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 03 2010 - 09:12

BitRemover

Platforma: Windows XP/Vista/7
Licencja: freeware


BitRemover - Specjalista od produktów chińskiej firmy IOBit. Zajmuje się usuwaniem z systemu śladów serii: Advanced SystemCare, IObit Security 360, Smart Defrag, Game Booster, Random Password Generator, IObit Advanced Uninstaller, IObit Conduit toolbar, ClickTask XSkin. Przypominam także, że produkty tej firmy kolportują na etapie instalacyjnym niepożądany dodatek sponsoringowy Conduit Toolbar (brandowany jako IOBit Toolbar). Uwaga poboczna: nie polecam również montażu pakietu IObit Security 360, jako gwarantu dla zabezpieczeń komputera. Na sumieniu kradzież baz sygnaturowych Malwarebytes' Antimalware: KLIK. Taki program nie może być godnym zaufania.
BitRemover nie wymaga instalacji, ale podstawą do jego działania jest .NET Framework 3.5.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych