Skocz do zawartości


tablety.pl

Plaga Ask Toolbar i innych - Śmieci w instalatorach
 • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 09 2007 - 03:31

Toolbary / śmieci w instalatorach - Do poczytania (zwłaszcza pierwszy link z licznymi wyjaśnieniami na temat naruszeń prywatności):

Products with Ask Toolbar
Installers Hall of Shame

Ostatnio prawdziwą plagą jest integrowanie Ask Toolbar - paska narzędziowego podejrzanej reputacji - jako warunku darmowości programu. Niestety, programy uprzednio w porządku zaczęły się w to wyposażać. Jestem w fazie weryfikowania oprogramowania ponownie i mam zamiar usunąć prawie wszystko co integruje tego śmiecia w instalatorze. Z nielicznymi wyjątkami. Użytkownicy podchodzą do procesu instalacji zbyt nieuważnie. Grom logów analizowanych na forum w dziale Wirusy dysponuje tym śmieciem. Odpowiedźcie sobie na pytanie jak określić takie zachowanie: jest instalowany niepożądany i zbędny do pracy programu (w 99% przypadków nie związany z jego funkcjami ale to mogący symulować) dodatek, nie jest to zaznaczone na stronie producenta (slogany "100% free"), więc użytkownik się nie spodziewa tego (traci tym samym czujność przy instalacji), na ekranie instalacji jest zaś zaznaczona domyślnie opcja owocująca w większości przypadków instalacją tego śmiecia. Niby można go odinstalować, tylko wg mnie to się mija z celem i jest perfidnym brudzeniem komputera: instalować, by zaraz deinstalować. Sam proces deinstalacyjny nie zawsze jest w 100% czysty i mogą pozostać jakieś szczątki. Zrobiłam wpad na Google i nie zawsze jest różowo - wiele sytuacji, gdy tego śmiecia nie da się pozbyć, bo jakimś cudem brak odpowiedniego wejścia w Dodaj / Usuń.
W niektórych instalatorach jest przykrywka - toolbar jest zrebrandowany, nosi inną nazwę, i może nie budzić bezpośrednich skojarzeń z Ask.com. Pocieszający element, że nie wszyscy producenci się dali skusić na partnerowanie z Ask, chlubne wyjątki: WinPatrol oraz Online Armor (o mały włos ....). Bardzo niechlubne wyjątki ... Comodo (!) przeszło na ciemną stronę mocy (Ask toolbar jest zamaskowany jako SafeSurf, a w najnowszej wersji jako HopSurf). Wg mnie jest coś bardzo nie w porządku, że program w który pokłada się ogromną wiarę (chodzi o typ programu - program zabezpieczający komputer!), wykorzystuje takie sztuczki. W podlinkowanym temacie Comodo cała afera, interpretacje pojęcia "adware" etc. Powiem krótko: zgadzam się z tymi, którzy uważają, że jest to złe. Dodatkowo do czytania:

Uwaga na Comodo!

Dołączona grafika Dołączona grafika


Ask versus inne paski firmowe: Nie budzi mojego sprzeciwu postępowanie samego Microsoftu czy Google, które promują swoje Windows Live Toolbar / Google Toolbar we własnych instalatorach, a same paski nigdy nie były wykrywane przez żaden program zabezpieczający w skanach. I widzę różnicę między przykładowo Google Toolbar a Ask Toolbar, oraz ogólnie w rodzaju montażu pasków. Ask ma bardzo niechlubną przeszłość związaną z instalacjami wymuszonymi (bez wiedzy użytkownika, bez opcji wyboru w instalatorze), na dodatek uprzednie praktyki firmy były powiązane z kolportowaniem adware na komputery użytkowników (klasyka: Funwebproducts, Zwinky, SmileyCentral). Niby taktyka została naprostowana, tylko że w mojej opinii zaufanie się traci w sposób saperski: tylko raz. Poza tym wiele programów antyspyware wykrywało Ask jako infekcję.

Zamiast kasować stare posty z Darmowego, postanowiłam je przekształcić na widoczny tu temat i odświeżyć. Ku przestrodze, ponieważ wiele portali również nie skupia się na tym podając w swoich linkowniach taki program jako licencję w pełni darmową. Niech tu zostanie wyraźnie powiedziane. Jak ktoś się decyduje na instalację, to niech przynajmniej wie, że ma tego oczekiwać w instalacji i ma odznaczyć. Jeśli ktoś zainstalował już ten pasek i nie może się go pozbyć, proszę się zgłosić do naszego działu Wirusy z logami wymaganymi ogłoszeniem - to umożliwi precyzyjniejsze ręczne usuwanie. Tutaj jeszcze Fix-It od Microsoftu rozwiązujący problem niepoprawnego działania Internet Explorer z "dodatkiem" Ask Toolbar, wyłączający tę wtyczkę: KLIK


***************************************

Uwaga: Widoczność śmieci w instalatorze może być zależna od ustawień regionalnych systemu. Czasem nie widać tego na polskich ustawieniach, mimo iż jest to składnik instalatora.

***************************************

Programy tu nie opisane, a mające Ask w instalatorach:

aTube Catcher
Nero 9 - Free Version
Trillian Astra Free
uTorrent

... lub Conduit:

IObit Security 360 Free
IObit Smart Defrag Free


Użytkownik picasso edytował ten post 24 02 2010 - 16:42


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 07 2008 - 16:23

xplorer² Lite

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja oficjalna: freeware do użytku prywatnego i akademickiego
Stan faktyczny: Conduit Toolbar

Darmowa wersja menadżera xplorer2, z typowym dwypanelowym interfejsem. Umożliwia standardowe plikowe operacje takie jak usuwanie, kopiowanie, dzielenie na części, hurtową zmianę nazw czy wyszukiwanie. Posiada podgląd dla plików graficznych, audio i video. Ma edytor tekstowy plików Text/RTF/Hex/HTML. Wspiera obsługę właściwości NTFS takich jak punkty połączeń / junkcje oraz strumienie ADS. Nazwy folderów specjalnych takich jak Mój komputer / Kosz są przedstawione wg nazwy CLSID {}. Dodatkowo dostęp do powłoki DOS i wykonywania skryptów. Ograniczenia wersji darmowej to m.in.: komendy zaznaczone jako [P] są nieaktywne, brak podglądu dokumentów typu ActiveX (formaty MS Office i PDF), skrojone szukanie oparte tylko na tym w Windows, brak zaawansowanego wyszukiwania tekstu w obrębie plików DOC / PDF, niepełna synchronizacja (bez subfolderów). Dokładniejsze braki na stronie. Program nie ma pełnej polskiej wersji, można ściągnąć jedynie spolszczenie do edytora tekstu klik. Dołączona grafika

Instalator xplorer² 1.7.2.7 (Conduit Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 24 09 2009 - 03:23


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 12 2008 - 19:59

CutePDF Writer

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego i komercyjnego
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Program typu wirtualna drukarka do tworzenia PDF z prawie każdego dokumentu, który ma możliwość drukowania. Do swojego działania wymaga montażu GhostScript. Niestety wadą tej drukarki jest brak kontroli nad procesem tworzenia PDF. Jest generowany automatycznie. Podobną skromną drukarką jest doPDF (nie wymaga jednak montażu Ghostscript).

Instalator CutePDF Writer 2.7 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafikaUżytkownik picasso edytował ten post 14 07 2009 - 14:55


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 01 2009 - 01:09

Auslogics Registry Defrag

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja oficjalna: freeware do wersji 5.1.18.445, aktualnie shareware
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Program do kompaktowania rejestru. W pierwszej kolejności analizuje zastaną sytuację (podczas skanu zostaje zablokowane "klikanie" gdyż nic nie może być w użyciu). Podany raport imituje formą defragmentatory dysku (graficzna kosteczkowa mapka) i podaje przypuszczalny procent kompaktowania. W celu finalizowania defragmentacji konieczny reset komputera. Do pracy narzędzia jest wymagane wyłączenie wszystkich programów a zwłaszcza antywirusa gdyż rejestr nie może być w użyciu (wymaga tego każdy program kompaktujący rejestr!). Program banalny obsługowo. Auslogics to taki typ, który jest kolorowy i prowadzi za rączkę.

Dołączona grafika

Instalator Auslogics Registry Defrag 5.1.18.445 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

To samo jest w ostatniej darmowej wersji Auslogics System Information. Natomiast na razie Auslogics Disk Defrag jest czysty i jako taki oficjalnie jest linkowany w odpowiedniej sekcji Darmowego oprogramowania.
Użytkownik picasso edytował ten post 08 06 2009 - 14:02


#5 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 12 03 2009 - 10:30

Foxit PDF Reader

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja oficjalna: freeware
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Foxit PDF Reader to program odczytujący PDF - mały i szybki:) Zaletą jest znacznie szybsze ładowanie w porównaniu z oryginalnym Adobe Reader, przy zachowaniu podstawowej funkcjonalności. Program wczytuje wiele plików jednocześnie, wyświetla listę stron do szybkiej nawigacji, obsługuje wbudowane odsyłacze internetowe, akceptuje polskie litery, załączone wyszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dołączona grafika

Instalator 3.0 Build 1506 (Ask Toolbar rebrandowany jako "Foxit Toolbar" domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

Komentarz picasso: Widziałam też na Google wzmianki, że pierwsze buildy Foxita z Ask nawet nie pozwalały na wybór (niemożność opuszczenia instalacji). Teraz taki wybór jest. Jeśli chodzi o wersję bezinstalacyjną ZIP, to mimo że nie ładuje ona paska automatycznie: w oknie jest baner z "Cool Foxit Toolbar" namawiający do jego instalacji i przenoszący na stosowną stronę, zaś system aktualizacji podsuwa jako komponent do instalacji właśnie ów pasek. Foxit jest wybierany jako lżejsza alternatywa na upasiony oficjalny Acrobat Reader, tylko że w aktualnej sytuacji utracił ową "lekkość" i na alternatywę nie wygląda. Jeśli ktoś jest zainteresowany, może pobrać starszą wersję Foxita 2.1 bez tego Ask:

Old Versions of Foxit Reader

Użytkownik picasso edytował ten post 08 06 2009 - 15:16


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 04 2009 - 01:40

VDownloader

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/2003/Vista
Licencja oficjalna: freeware
Stan faktyczny: Ask Toolbar

VDownloader umożliwia ściąganie video z wielu serwisów, m.in. Youtube, Google Video, DailyMotion, MySpace, Veoh. W programie jest zintegrowana wyszukiwarka umożliwiająca bezpośrednie przeszukiwanie zasobów serwisów i przeglądanie stron internetowych. Filmy są pobierane w oryginalnym formacie z możliwością ich konwersji w locie na jeden z popularnych formatów: AVI, MPG, iPOD, PSP, 3GP, VCD, SVCD, DVD, FLV i MP3 (tylko audio). Program występuje też w wydaniu adult, czyli z obsługą stron XXX. Drobny śmieć w instalatorze: zaznaczone tworzenie skrótu "Auctions Site" na Pulpicie.

Instalator VDownloader 1.0 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika
Użytkownik picasso edytował ten post 27 08 2009 - 00:57


#7 Vanguard

Vanguard

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 7 postów
 • Lokalizacja:...

Napisano 27 05 2009 - 16:37

Wise Disk Cleaner Free

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego, wersja Pro komercyjna
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Wise Disk Cleaner jest jednym z lepszych programosów do usuwania z dysku niepotrzebnych plików, uwalniając tym samym sporo wolnego miejsca.
Program bardzo dokładnie skanuje wybrane przez nas dyski lub foldery w poszukiwaniu ponad 50 rodzajów niepotrzebnych plików.
Dzięki wbudowanemu kreatorowi Wise Disk Cleaner pozwala na pełne zautomatyzowanie procesu oczyszczania z niepotrzebnych śmieci, dzięki czemu proces ten jeszcze nigdy nie był tak prosty i przyjazny użytkownikowi. Osobiście program Wise Disk Cleaner stawiam na równi z CCleaner, a obydwa te programy zdecydowanie wolę, niż tak zachwalany Odkurzacz. W Programie jest język polski. Dołączona grafika

Dołączona grafika

Instalator Wise Disk Cleaner 4 Free 4.41 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika
Użytkownik picasso edytował ten post 08 06 2009 - 15:25


#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 05 2009 - 16:40

Wise Registry Cleaner Free

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego, wersja Pro komercyjna
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Wise Registry Cleaner umożliwia czyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów. Kategorie wyszukiwania obejmują: komponenty subsystemu, programy, ścieżki aplikacji, typy plików, menu Start, autostart, pliki pomocy, czcionki, dźwięki i ich skojarzenia, współdzielone biblioteki, dane deinstalatora, MRU (najczęściej używane aplikacje) i Historia IE. Elementy te można dowolnie wybrać do skanu. Wyniki skanu można sortować i sprawdzić bezpośrednio w rejestrze, oprócz tego jest generowany też standardowy log tekstowy. Program szczyci się tym, że jest "bezpieczny w użytkowaniu". Wykonuje kopię zapasową całego rejestru, każdy usuwany wpis jest automatycznie backupowany, zaś wyniki szukania mają klarowny podział na w miarę bezpieczne do usuwania lub potencjalnie stwarzające problemy. Interfejs programu jest dobrze zorganizowany. Program ma wbudowany polski pakiet językowy. Dołączona grafika

Dołączona grafika

Instalator Wise Registry Cleaner 4 Free 4.43 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

http://www.wildersse...ad.php?t=231434
Użytkownik picasso edytował ten post 08 06 2009 - 13:31


#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 08 2009 - 17:42

Glarysoft Registry Repair

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/7
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Kolejny czyściciel rejestru, bardzo prosty w obsłudze i dość logicznie zorganizowany. Adresuje wyszukiwanie m.in: przestarzałych wejść programowych, błędnych ścieżek, skojarzeń i typów plików, martwych usług / sterowników i napędów wirtualnych, MRU, historii. Skan można ręcznie skonfigurować odznaczając wybrane sekcje tematyczne. Umożliwia stworzenie listy ignorowanych wejść oraz wykonanie kopii rejestru, z której można odzyskać nieopatrznie skasowane elementy. Poza tym brak jakiś wielkich opcji konfiguracyjnych. W instalatorze niby można wybrać polski, ale to spolszczy tylko główne opcje, wyszukiwane pozycje nadal wyświetlą się w formie angielskiej.

Dołączona grafika

Instalator Glarysoft Registry Repair 3.1 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

Glarysoft Registry Repair jest również składnikiem całego pakietu narzędziowego Glary Utilities. Ta paczka pozostała u nas oficjalnie w Darmowym, ponieważ można pobrać oficjalną wersję producenta tzw. Slim (pozbawioną integracji z tym śmieciem Ask).
Użytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 07:09


#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 09 2009 - 06:51

KMPlayer

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja oficjalna: freeware
Stan faktyczny: Ask Toolbar

KMPlayer - Koreański odtwarzacz multimedialny. Całość walorów przedstawiona na: liście. Obsługuje sporą liczbę formatów włączając w to DVD, VCD, AVI, MPEG-1/2/4, WMV. Formaty QuickTime i RealMedia też odtwarza, ale wymaga to dodatkowych dekoderów - spójrzcie na QuickTime / Real Alternative. Jest to hybryda, ponieważ ma zarówno własne wbudowane filtry wewnętrzne, jak i możność korzystania z filtrów zewnętrznych zainstalowanych w systemie. Wbudowane filtry nie są rejestrowane w systemie w celu uniknięcia konfliktów z filtrami systemowymi. Ponadto możliwość wprowadzania efektów audio i video. Radzi sobie z plikami niekompletnymi i uszkodzonymi. Obsługuje napisy włącznie z inteligentnym ich systemem ładowania nawet jeśli nazwa pliku z napisami różni się od nazwy filmu. Współpracuje z syntezatorem mowy przy czytaniu tekstu do filmu. Dodatkowo możliwość robienia zrzutów ekranu, czy też wybierania fragmentu video i zapisania jako "ulubione". Oczywiście skórki. Aktualna wersja już nie wspiera starych Windows 98/ME, również kompatybilność 2000 nie jest gwarantowana. W programie można ustawić język polski. Dołączona grafika
Pobranie programu wymaga rejestracji w serwisie, ale bezpośrednio program można pobrać stąd: klik.

Instalator KMPlayer 2.9.4.1435 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

Jest możliwe iż ekran wyboru Ask nie zawsze się pokazuje i śmieć się instaluje bez pytania:

http://www.kmplayer....ead.php?t=14989
Użytkownik picasso edytował ten post 24 09 2009 - 00:07


#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 09 2009 - 00:36

IsoBuster

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja oficjalna: połączenie wersji darmowej z shareware
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Narzędzie typu "rescue" ratujące dane z płytek. Poza tym obsługuje podgląd i wypakowywanie plików obrazów:

*.DAO (Duplicator), *.TAO (Duplicator), *.ISO (Nero, BlindRead, Creator), *.BIN (CDRWin), *.IMG (CloneCD), *.CCD (CloneCD) , *.CIF (Creator), *.FCD (Uncompressed), *.NRG (Nero), *.GCD (Prassi), *.P01 (Toast), *.C2D (WinOnCD), *.CUE (CDRWin), *.CDI (DiscJuggler), *.CD (CD-i OptImage), *.GI (Prassi PrimoDVD), *.PXI (PlexTools), *.MDS (Alcohol), *.MDF (Alcohol), *.VC4 (Virtual CD), *.000 (Virtual CD), *.B5T (BlindWrite), *.B5I (BlindWrite).

Aplikacja łączy w sobie dwie wersje: darmową i płatną, co oznacza że można go stosować za darmo w nieograniczonym czasie, ale pewne funkcje są niedostępne. Patrz kompletna lista porównawcza: KLIK. W programie można ustawić język polski. Dołączona grafika

Instalator IsoBuster 2.6 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika
Użytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 07:21


#12 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 10 2009 - 11:34

BurnAware Free Edition

Platforma: Windows NT4/2000/XP/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego
Stan faktyczny: Ask Toolbar

BurnAware Free Edition umożliwia nagrywanie płyt CD/DVD, włącznie z typem Blu-Ray. W ofercie tworzenie płyt z danymi (Data Disk), płyt DVD-Video oraz AudioCD (z MP3, WAV, WMA). Potrafi też nagrać obraz płyty ISO na dysk lub stworzyć taki obraz dysku. Obsługuje CD-Text i Unicode, zapis obrazów w locie, multisesyjność, autoweryfikację nagranych plików oraz takie banały jak wymazywanie nośnika. Teoretycznie wspiera wszystkie bieżące interfejsy sprzętowe (IDE/SCSI/USB/1394/SATA). Startowy ekran ma zrozumiały podział na typy akcji. Super prosty obsługowo. Jest to darmowa edycja programu pozbawiona: tworzenia bootowalnych obrazów ISO, wykonywania wiernej kopii CD/DVD, symultanicznego zapisu na kilka dysków. Program ma wbudowany polski. Dołączona grafika

Dołączona grafika

Instalator BurnAware Free 2.4.1 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafikaUżytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 05:59


#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 17 10 2009 - 12:51

Miro

Platforma: Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac OS X
Licencja oficjalna: GPL (open source)
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dawny Democracy Player, konkurent dla Joost. Pretenduje do bycia niezależną wolną "platformą telewizyjną". Ubrany w powłokę przypominającą agregator RSS. Możliwości:
 • Darmowa telewizja: Miro umożliwia oglądanie pokazów telewizyjnych. Micro Guide (Przewodnik programowy) posiada rozbudowaną wyszukiwarkę kanałów z ofertą ponad 2000 darmowych kanałów. Można zasubskrybować dowolne kanały RSS, podcasty, wideo blogi. Domyślnie aplikacja oferuje już gotowe pokazowe subskrypcje, ale można je w każdej chwili usunąć wprowadzając własne. Lewy panel można sobie zorganizować tworząc nowe kategorie.
 • Odtwarzanie video: Posiada zintegrowany player pozwalający na odtwarzanie prawie dowolnego pliku video. Z punktu widzenia Windows, takie kompleksowe bezkodekowe odtwarzanie jest możliwe, gdyż Miro zawiera implementację VLC Media Player, czyli dziedziczy jego możliwości w kwestii obsługiwania formatów. M.in. odtwarza AVI, DivX, XviD, Flash, OGM, MPEG 1/2/4, H264, Quicktime, Windows Media. Posiada bibliotekę i playlistę. Odtwarzanie może zostać wznowione w przerwanym uprzednio punkcie.
 • Pobieranie z YouTube i podobnych serwisów: Pozwala na przeszukiwanie serwisów YouTube, Google Video, Daily Motion i podobnych (ograniczona lista i nie można dodawać ręcznie). Wyniki wyszukiwania pokazują się w oknie programu w postaci listy z miniaturkami, detalami plików i możliwością ich pobierania na dysk lub bezpośredniego otworzenia linku w przeglądarce. Wyniki te można zapisać jako "kanał". Plus opcja wysyłania na e-mail przy wykorzystaniu serwisu typu "social bookmarking" Video Bomb. Ściągnięte filmiki lądują w Library skąd można je bezpośrednio odtwarzać.
 • Obsługa protokołu BitTorrent: Dodatkowo aplikacja spełnia rolę klienta Bittorrent. Można pobierać torrenty i je odtwarzać.
Projekt ciągle rozwojowy - dostępne do testów tzw. nightly builds.

***********************************************

Kolejny program, który zostaje przesunięty z Darmowego do tego tematu:

Instalator Miro 2.5.3 (Ask Toolbar domyślnie zaznaczony):

Dołączona grafika

I nie wystarczy odznaczyć. Musi być także wywołana opcja Don't install, w przeciwnym wypadku i tak zostanie zamontowane.Użytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 05:41


#14 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 21 10 2009 - 12:35

Dołączona grafika

FormatFactory

Platforma: wszystkie Windows 32-bit
Licencja oficjalna: freeware
Stan faktyczny: adware (Baidu Toolbar / Ask Toolbar + reklamy eBay i Brothersoft)

Uniwersalny, bardzo funkcjonalny konwerter formatów multimedialnych oparty na darmowych kodekach i aplikacjach. Aplikacja konwertuje:
- wideo do formatów: MP4, 3GP, AVI, WMV, MPG, VOB, FLV, SWF, MKV I MOV, także animowany GIF, od wersji 2.0 do RMVB ( wczesniejsze wersje wspierały rmvb tylko jako pliki źródłowe)
- audio do formatów: MP3, WMA, FLAC, AAC, MMF, AMR, M4A, M4R, OGG, MP2, WavPack I WAV
- grafikę do formatów: JPG, PNG, ICO, BMP, GIF, TIF, PCX I TGA

Rippuje płyty DVD do plików wideo ( obsługuje wybór napisów, strumienia audio, ustawienie zasięgu podziału), płyty CD z muzyką do plików audio z pobieraniem informacji o albumie z internetu, w obu przypadkach można przegrać płyty do obrazu ISO/CSO.
Ma wiele profili do konwersji na media przenośne np. iPod / iPhone, telefony komórkowe.
Umożliwia scalanie plików audio/wideo oraz dzielenie audio-video z funkcją podglądu i regulacją zasięgu podziału. Można regulować głośność konwertowanego pliku.
Obsługiwane są skrypty AVISynth
Opcja wyłączania kompa po konwersji.
Ma wbudowany program MediaInfo.
Zaletą jest też to, że nie koliduje z kodekami systemowymi, gdyż korzysta z własnych.
Program w pełni po polsku. Dołączona grafika


Aktualizacja od picasso:

1. Program jest typem adware. Prócz skrótów eBay (możliwych do odznaczenia w instalacji), instalator programu zawiera komponent Baidu Toolbar = sobar.exe. Aktualizacja 2: W nowszej wersji jest nie tylko Baidu ale i Ask. Oto zawartość wyekstraktowanego instalatora:

Dołączona grafika

Niechciany wymuszony montaż zależy od ustawień regionalnych systemu. W moich testach przy regionalnych PL instalator pomija ten etap, jednakże przy regionalnych EN bez pytania jest instalowane Baidu:

1. Menu start:

Dołączona grafika

2. Pasek w Internet Explorer:

Dołączona grafika

http://www.siteadvis...es/formatoz.com

(Jeśli komuś się to zainstalowało, należy wywołać z menu Start tę pozycję z ikoną "koszyka" - zaznaczyć wszystkie checkboxy i kliknąć w pierwszy button. To uruchamia deinstalację Baidu)


2. Zastrzeżenie od Placio74: "Niestety dochodzi tutaj również (od wersji 2.00) 'bałagan w kodekach' - FormatFactory 'bez pytania' instaluje komponenty RealMedia oraz kilka fitrów DirectShow Gabest'a."


Użytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 07:11


#15 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 11 2009 - 09:18

GOM Player

Platforma: Windows 98SE/Me/2000/XP/2003/Vista/7
Licencja oficjalna: freeware do użytku niekomercyjnego
Stan faktyczny: Ask Toolbar

Odtwarzacz plików audio i wideo obsługujący formaty AVI, DAT, MPEG, DivX i podobne. Jest to kolejna propozycja prawie "bezkodekowa" rozwiązana hybrydowo jak w KMPlayer, co oznacza iż ma wbudowaną własną bazę i nie ma konieczności ściągania indywidualnych kodeków. Jeśli zajdzie potrzeba (ze względu na licencję niektóre kodeki nie mogą być załączone) towarzyszy temu funkcja wyszukiwania w internecie brakujących kodeków. Ta sama uwaga w kwestii playbacku QuickTime + RealMedia: QuickTime / Real Alternative. Obsługuje również DVD, aczkolwiek w przeciwieństwie do takich propozycji jak VLC / MPLayer i ich klony stosowny kodek nie jest wbudowany i musi zostać zaaplikowany indywidualnie. Cecha szczególna to możliwość odtwarzania niekompletnego lub zepsutego pliku AVI, a metoda jaką się tu posługuje została nawet przez twórców programu opatentowana. Również obsługuje napisy, włącznie z trybem ich edycji + synchronizacji. Umożliwia robienie zrzutów ekranu a funkcja Burst Capture pozwala na strzelenie do 999 w ciągu. Spolszczenia dostępne na tej stronie: klik Dołączona grafika

***********************************************

W tym przypadku instalator Ask ma odmienne zachowanie, prawdopodobnie zależne od ustawień językowych systemu. Nie zawsze jest ekran potwierdzania instalacji Ask, ale zawsze podczas instalacji startuje ekran pokazujący ekstraktowanie tego śmiecia (w konsekwencji w Temp Windows są obiekty Ask)

Dołączona grafika

Pomijając już Ask, po instalacji odtwarzacza jest też oferta ściągania triala GOM Encoder.


Użytkownik picasso edytował ten post 11 11 2009 - 06:46

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych