Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Przywracanie fabrycznego Windows Vista

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 plastek

plastek

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 10 06 2009 - 20:44

http://searchengines...howtopic=101655

pozwole sobie odnowic temat. od jakiegos tygodnia mam ten komputer tzn lenovo y530. sprawa wyglada nastepująco. zaczelo sie od tego ze fabrycznie dysk byl podzielony nie praktycznie dlatego postanowilem podzielic go wg uznania. przed wszystkimi modyfikacjami, zrobilem obraz partycji recovery oraz partycji na ktorej znajdowal sie windows vista za pomoca norton ghosta z plytki hirens boot w wersji 9.8. poprzestawialem co nieco partycje ( w partition paragon manager) pamietajac zeby nie tykac tej recovery.

dzis chcialem odzyskac system za pomoca magicznego przycisku oneKey Rescue System. i tak programik do odzyskiwania sie wlaczyl wszystko cacy. tylko zaczelo niby przywracac do ustawien fabrycznych i ....nic-czas leci ale postepu nie bylo zadnego. wiec nasunal mi sie pomysl ze moze przez to ze dodalem jakies partycje zmienila sie sciezka dostepu do partycji recovery i w tym tkwi problem ?? z takim zalozeniem postanowaliem odtworzyc (tak na oko) stary podzial na partycje tzn pierwsza ok 190 GB i druga jakies 25 GB, no i oczywiscie recovery, ktorej wciaz nie tykalem.

dalej sytuacja potoczyla sie nastepujaco. (jeszcze slowo o programie oneKeyRecovery - przy wylaczonym kompie : naciskajac go wlaczal sie normalnie windows a jak sie juz wlaczyl to wtedy automatycznie odpala sie ten programik do dozyskiwania np z ustawien fabrycznych, natomiast jesli wcisnalem rpzycisk podczas pracy w windows otwieral sie programik ale nie ma tam opcji zeby odtworzyc z ustawieniami fabrycznymi a jedynie mozna zrobic kopie) wciskam 'magiczny' przycisk i wyskakuje mi znany z peirwszego posta napis :

brak BOOTMGR
nacisnij ctr+alt+del żeby zresetować.

(po wcisnieciu powera reagowal tak samo)

wtedy zaczalem szukac po necie i trafilem tutaj. wyczytalem ze mozna wrzucic plytke visty w celu naprawienia tego bootmgr. skoczylem wiec po plytke z vista, cos sie tam wyswietlalo, wcisnalem napraw. no i wyskakuje to okienko z roznymi opcjami, na koncu jest wiersz polecen wiec kliknalem go i probowalem wpisywac

bootrec/fixboot

niby pisalo ze operacja zakonczona pomyslnie. ale po resecie dalej widnial napis brak bootmgr

tak wiec postanowilem zainstalowac juz ta viste ktora wlasnie sobie zalatwilem, a potem zainstalowac w nowiutkiej viscie (ale nie mojej <_<) programu OneKey Recovery i odzyskania - jak to mozna bylo zrobic zaraz po zakupie komputera - nowiuskiego, orginalnego windowsa z partycji recovery. ale niestety instalacja raz sie skonczyla przed czasem z powodu jakiegos bledu. wiec sformatowalem parycje w paragonie i instalowalem jeszcze raz , wydawalo mi sie ze juz sie zainstalowalo, jeszce jakies napisy: "przygotowanie przed pierwszym uruchomieniem komputera" i.....
zonk! ciemny niebieski ekran ktory wyswietla sie przez jakies 2 sekundy wiec nawet nie wiem co tam pisalo. po resecie zaczynal sie wlaczac windows pokazal sie pasek ten poziomy co przechodza kreseczki od lewa do prawa , zaczely isc kreseczki i znow zonk - niebieski ekran, komp sie resetuje i tak w kolo.

zainstalowalem xp i jest ok nie pojawia sie zaden niebieski ekran.

chcialbym powrocic do takiego stanu jak po zakupie, tylko teraz powstaje pytanie czy to jest mozliwe ? czy chociaz moge jakos jeszcze uzyskac viste z partycji recovery ?

prosze poratujcie

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 06 2009 - 00:07

Temat wydzielam w osobny. To inna problematyka.

zaczelo sie od tego ze fabrycznie dysk byl podzielony nie praktycznie dlatego postanowilem podzielic go wg uznania. przed wszystkimi modyfikacjami, zrobilem obraz partycji recovery oraz partycji na ktorej znajdowal sie windows vista za pomoca norton ghosta z plytki hirens boot w wersji 9.8. poprzestawialem co nieco partycje ( w partition paragon manager) pamietajac zeby nie tykac tej recovery.

Problem w tym, że ingerencja w układ partycji ucina funkcjonalność Recovery. To znaczy, że button i OKR już nie działają tak jak w fabrycznym wydaniu. Samo pozostawienie nienaruszonej partycji Recovery daje podstawowe możliwości przywracania (z zagrożeniem braku dostępu do wywołania). Ale by zachować pełną funkcjonalność buttona i OKR, trzeba wykonać dodatkowe sztuczki z edycją ukrytej partycji Recovery - patrz dalej.

chcialbym powrocic do takiego stanu jak po zakupie, tylko teraz powstaje pytanie czy to jest mozliwe ? czy chociaz moge jakos jeszcze uzyskac viste z partycji recovery ?

Po tym całym zamieszaniu to nie jestem pewna czy dasz radę przywrócić idealnie fabryczny układ.

1. By przywrócić fabryczną Vistę, nasuwają mi się dwie rzeczy:
  • Ustawić nietkniętą partycję Recovery jako aktywną (a nie XP z którego aktualnie bootujesz), reset kompa. Teoretycznie Recovery powinno się samoczynnie zainicjować zrzucając układ fabryczny.
  • Posiadam lapka Della. Na Dellach da się zrobić prostą sztukę: wywołać polecenie imagex /apply kierowane na factory.wim z partycji Recovery. Nie znam układów Lenovo, ale sytuacja przemawia za tym, iż to jest tu awykonalne. Z informacji wynika, że fabryczny obraz Lenovo nie jest w formacie *.WIM (factory.wsi + komplet z podzielnika), co niestety sugeruje, że sposobem na uruchomienie tych fabrycznych plików jest narzędzie producenta ... instalacja Onekey Recovery (wracasz do punktu wyjścia ... a jeszcze na XP siedzisz teraz = nie widzę dla tego modelu lapka wersji softu pod XP) i wskazanie tych fabrycznych plików do nagrania na płytę... Mógłbyś wstępnie odkryć partycję Recovery (patrz punkt 2, podpunkt 5) i sprawdzić co w ogóle na niej jest.

ale niestety instalacja raz sie skonczyla przed czasem z powodu jakiegos bledu

Co to był za błąd?

2. By zrepartycjonować podług uznania, jednocześnie zachowując działający button Recovery (punkt 1 = mój punkt 1 powyżej ze zrzucaniem Recovery, skoro nie działa button):

http://forums.lenovo...e...ding&page=1

As we all may know, the newer generation Y430/Y530/Y730 laptops come with a C drive with well over 180GB of storage and a D drive with only 30GB for storage. Or some people have small C drives and large D drives. [Varies by configuration]

Remember, this is probably not feasible for the beginner. You must know more than the basics of a computer and you may also have to locate a certain program that will be listed below. Now get ready to begin.

***Do this at your own risk as it may or may not void your warranty***

REQUIREMENTS

Lenovo OKR (+ jeszcze łatka) ---Roughly 326MB download

PTEDIT32.EXE ---Partition Table Editor by PowerQuest/Norton/Symantec

Some moderate knowledge on partition management

1) Boot with the NOVO key and start OneKey Recovery 6.0. Restore your computer to factory condition and start in Audit Mode [Ctrl + Shift + F3 at welcome screen]. If you want to regenerate the OneKey recovery installation for a Windows XP recovery, you will have to install Windows XP and it's respective drivers and software.

2) Resize your partitions with your favorite partition manager. Do not mess around with the recovery partition or else you will lose the functionality you are trying to fix. Once you have repartitioned your C and D drive with the amount of space you want for each drive, reboot and make sure the settings are fully functional. You can add additional partitions if you like.

3) You may also want to uninstall any software that comes bundled with the laptop to reduce the bloat. And add any software that you want in the new recovery image you will be creating.

4) Install OKR 6.0 on your computer [if it's not yet installed in factory condition] and create a full backup of your computer at it's current state. You must name the backup "factory". Place the backup files in your D drive so as to keep them safe.

5) Run PTEDIT32.EXE and select your disk which should be Drive 1. Double-click on the number "12" where it says "Type" for the third partition [which is your recovery partition]. A window should pop up and you will select "07 Installable File System (NTFS, HPFS)" and then click OK. Then click on "Save Changes" and confirm your decision. You will have to reboot in order for the changes to take effect. This will make the recovery partition visible so that you can replace the recovery image with the one you created. Be very careful from now on as you can permanently damage your recovery partition.

6) At the root of the directory, you will see "factory0000.DSI", "factory.wsi", and "factory.000"/"factory.001"/"factory.002" etc. etc. . Copy all of these files to another Folder in your D drive for safe keeping [or delete them if you don't intend on keeping the original factory image]. Copy the files for the backup image you created to the recovery partitions root directory.

7) Run PTEDIT32.EXE again and select the number "07" on "Type" for the third partition. Change it back to "12 Compaq diagnostics" and click OK. Then click on "Save Changes" and confirm your decision. Restart your computer so that the changes can take effect. Make sure that the recovery partition is no longer visible to Windows Explorer and shut down your computer. Press the NOVO key and select recovery from factory image. You should now fully recover to the newly designed factory image without all the bloat and the crazy partitioning. Your changes should be clearly noticeable.

****I take no responsibility for anything that can possibly screw up in your new laptop. I may have forgotten some steps but I will make sure that I update this tutorial for your sake****

I tried this method myself with my new Lenovo Y430 and a Windows XP Professional SP3 basic installation with no drivers except for the needed AHCI driver for installation and Lenovo OKR 6.0 which was used to create the new system image. The NOVO key was fully functional and I verified the recovery by deleting files that I created specifically for the verification technique I used.

---Luis Ortega

.

#3 plastek

plastek

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 11 06 2009 - 11:37

a wiec tak. na poczatku zaznacze ze pisze to wszystko ze stacjonarki, na ktorym jest xp :) wprawdzie pisalem ze zainstalowalem na lapku xpka ale zaraz usunalem, chcąc jeszcze cos 'naprawic' z tym OKR.

zastosowalem sie do zalecen - ustawilem partycje recovery jako aktywna, otworzyl sie OKR w takim trybie jakbym odpalil kompa za pomoca buttona. tylko jak chcialem dac przywracanie do ustawien fabrycznych otrzymalem komunikat:

"Nie mozesz wykonac tej funkcji poniewaz domyslna sciezka przechowywania nie zawiera zadnych obrazow kopi zapasowej"

(zapewne to skutek przepartycjowania)

ale jest tam opcja odtworzenia z wybranej lokacji( w zamysle pewnie plyty wczesniej wypalonej), ale ze plyty nie posiadam tak wiec wskazalem plik factory.wsi na partycji recover ( nie wiem w ktorym momencie ale zostala ona uwidoczniona ! ) i dalej juz poszlo jakby przy pomocy buttona przed wszystkimi zabwami z partycjonowaniem :) jak dla mnie to nie problem ze ten przycisk nie bedzie dzialal, zamiana aktywnych partycji to tez maly problem w razie potrzeby przywrocenia windowsa do stanu wyjsciowego.

Jednak jest jeszcze taki motyw, ze jak kupywalem kompa to w parametrach na ulotce reklamowej pisalo ze ma karte graficzna Nvidia gf 9500M GS, a jak sie pozniej okazalo - po ok 2 tygodniach ( jak juz "popsulem" buttona - sic!) ze to nie jest ta karta ale Nvidia gf 9500M G. Jak szukalem po necie to jednak jest znaczna roznica wydajnosci miedzy nimi opierajac sie ( nie wiem czy wiarygodne zrodlo) o ranking z http://www.notebookc...gow.1174.0.html. Mam zamiar sie przejsc do sklepu i licze ze cos wskuram w tej sprawie, gdyz nie ukrywam ze glownie przez ta karte, ktora rzekomo miala byc w komputerze zdecydowalem sie akurat na ten model, ktory kupilem. I sie zastanawiam co moge zalatwic. przypuszczam kilka opcji:

1. nic nie zalatwie
2. oddadza mi troche kasy
3. wymienia mi karte na ta jaka ma byc (choc nie wiem czy w przypadku laptopa to tak hop siup)
4. beda chcieli wziasc kompa z powrotem zwracajac mi pieniadze ale pod warunkiem ze wszystko smiga ok. No wlasnie i w razie tego rozwiazania podejrzewam ze pierwsza rzecza jaka beda chcieli zrobic to uzyc buttona zeby przywrocic wszystko do stanu w jakim otrzymali komputer od producenta. i sie na zonka napotkaja :/

[*]Posiadam lapka Della. Na Dellach da się zrobić prostą sztukę: wywołać polecenie imagex /apply kierowane na factory.wim z partycji Recovery. Nie znam układów Lenovo, ale sytuacja przemawia za tym, iż to jest tu awykonalne. Z informacji wynika, że fabryczny obraz Lenovo nie jest w formacie *.WIM (factory.wsi + komplet z podzielnika), co niestety sugeruje, że sposobem na uruchomienie tych fabrycznych plików jest narzędzie producenta ... instalacja Onekey Recovery (wracasz do punktu wyjścia ... a jeszcze na XP siedzisz teraz = nie widzę dla tego modelu lapka wersji softu pod XP) i wskazanie tych fabrycznych plików do nagrania na płytę... Mógłbyś wstępnie odkryć partycję Recovery (patrz punkt 2, podpunkt 5) i sprawdzić co w ogóle na niej jest.

jak wspomnialem partycje zrobila sie odkryta, a mozna na niej znalezc takie rzeczy:
http://img189.images...43/67834765.jpg
http://img189.images...71/36133145.jpg
http://img189.images...03/96672011.jpg
http://img189.images...47/13682308.jpg

odnosnie oprogramowania pod xp - chyba jednak jest dostepne :
http://consumersuppo...x?CategoryID=13

przynajmniej te podstawowe. a te cale inne rzeczy to mysle ze sa po trochu zbedne (albo mozna je zastapic), jak chocby : paly movie, power2go,veriface - to raczej zabawka bardziej, easy capture srednio potrzebny. tak wiec mylse ze spokojnie mozna to przerobic wszystko do xpka. aczkolwiek z tym sie bede bawil dopiero jak zalatwie sprawe z karta graficzna.

ale niestety instalacja raz sie skonczyla przed czasem z powodu jakiegos bledu

Co to był za błąd?

niestety nie jestem sobie w stanie tego przypomniec. ale to juz nie problem. jak moge przywracac z recovery to mniejsza z tym.

A czy ten caly punkt 2 jest pomocny zeby przywrocic funkcjonalnosc buttona czy raczej odnosnie zmiany partycji ale tlyko wtedy gdy nic nie jest jeszcze pokrecone ani popsute odnosnie buttona? bo raz ze jest troche przydlugawy to jeszcze moj angielski jest sredni, wiec nie chcial bym czegos poknoic przez zle zozumienie tego tekstu

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 06 2009 - 14:52

ale jest tam opcja odtworzenia z wybranej lokacji( w zamysle pewnie plyty wczesniej wypalonej), ale ze plyty nie posiadam tak wiec wskazalem plik factory.wsi na partycji recover ( nie wiem w ktorym momencie ale zostala ona uwidoczniona ! ) i dalej juz poszlo jakby przy pomocy buttona przed wszystkimi zabwami z partycjonowaniem smile.gif jak dla mnie to nie problem ze ten przycisk nie bedzie dzialal, zamiana aktywnych partycji to tez maly problem w razie potrzeby przywrocenia windowsa do stanu wyjsciowego.

Czy po przywróceniu układu nadal button nie działa? Czy przywracanie odtworzyło pierwotny układ partycji C? Teraz to bym jeszcze zgrała wszystko z partycji Recovery na płytę, by mieć kopię zapasową firmowych plików w drugim miejscu. Poleganie na samej łysej partycji Recovery to trochę mało.

A czy ten caly punkt 2 jest pomocny zeby przywrocic funkcjonalnosc buttona czy raczej odnosnie zmiany partycji ale tlyko wtedy gdy nic nie jest jeszcze pokrecone ani popsute odnosnie buttona? bo raz ze jest troche przydlugawy to jeszcze moj angielski jest sredni, wiec nie chcial bym czegos poknoic przez zle zozumienie tego tekstu

Ten punkt zakłada naprawę "buttona", w sytuacji gdy: odtworzono fabryczny Windows (button działa) a następnie przepartycjonowano (button już nie działa). Tłumaczenie:

1) Zbootuj przez klawisz NOVO i wywołaj OneKey Recovery 6.0. Przywróć fabryczny stan komputera, następnie na Ekranie powitalnym wywołaj tryb audytowany [Ctrl + Shift + F3]. Jeśli zamierzasz zregenerować OneKey dla Windows XP, należy zainstalować XP + jego sterowniki / oprogramowanie.

2) Partycjonowanie: Zmień rozmiar partycji za pomocą wybranego menedżera partycji. Nie ruszaj partycji Recovery, gdyż utracisz funkcjonalność, którą próbujesz naprawiać. Po ukończeniu partycjonowania C + D zrestartuj komputer i sprawdź czy układ jest w pełni funkcjonalny. Możesz dodać nowe partycje, w zależności co planujesz.

3) Usunięcie śmieci OEM: Opcjonalnie możesz odinstalować oprogramowanie dostarczone z systemem, lub doinstalować własne.

4) Kopia zapasowa przepartycjonowanego układu: Zainstaluj OKR 6.0 [o ile już nie jest zainstalowane w fabrycznym przywróconym Windows] i stwórz za jego pomocą pełną kopię zapasową aktualnego stanu komputera. Kopia zapasowa musi posiadać nazwę "factory". Umieść pliki zapasowe w bezpiecznym miejscu na D.

5) Odkrycie partycji Recovery: Uruchom PTEDIT32.EXE i wybierz swój dysk (Drive 1). Dla partycji Recovery w Type kliknij numer "12" i wybierz z rozwijalnej listy "07 Installable File System (NTFS, HPFS)". Wybierz opcję "Save Changes" i zatwierdź decyzję. Zrestartuj komputer, by poczynione zmiany miały skutek. Partycja Recovery uwidoczni się, będzie więc możliwa podmiana obrazów fabrycznego tym właśnie utworzonym przez Ciebie. Od tego momentu należy być bardzo ostrożnym, by nie uszkodzić firmowej partycji Recovery.

6) Wymiana obrazów na partycji Recovery: W katalogu głównym partycji Recovery są zlokalizowane pliki "factory0000.DSI", "factory.wsi", "factory.000"/"factory.001"/"factory.002" etc. etc. . Skopiuj wszystkie te pliki do innego folderu na partycji D, by mieć fabryczną kopię zapasową [lub skasuj je, jeśli nie masz zamiaru przetrzymywać fabrycznej kopii]. Następnie umieść w głównym katalogu partycji Recovery pliki pochodzące z backupu utworzonego w punkcie 4.

7) Ponowne ukrycie partycji Recovery: Uruchom PTEDIT32.EXE. Dla partycji Recovery w Type wybierz numer 07 i zmień go na pierwotne ustawienie "12 Compaq diagnostics". Zatwierdź wszystkie zmiany i zrestartuj komputer, by uwidocznić zmiany. Upewnij się, że partycja Recovery jest niewidoczna spod Windows Explorer i zamknij komputer. Wciśnij button NOVO i wybierz przywracanie fabrycznego obrazu. W wyniku tego procesu zostanie odtworzony nowy zaprojektowany przez Ciebie "fabryczny obraz".

Może pomocnym będzie też polski artykuł, on jest o kombinacji Ubuntu + Vista na Lenovo, ale tematyka się zazębia: KLIK. Jeśli byś cokolwiek próbował z tym, okop się firmowymi kopiami zapasowymi przed jakimikolwiek zmianami.

jak wspomnialem partycje zrobila sie odkryta, a mozna na niej znalezc takie rzeczy

Jeszcze pro forma pokaż co jest w katalogu factory + sources.

odnosnie oprogramowania pod xp - chyba jednak jest dostepne :
http://consumersuppo...x?CategoryID=13

Już byłam wcześniej na tej stronie i widzę, że przy Lenovo OneKey Recovery stoi tylko Vista. To miałam na myśli, bo mówiliśmy o funkcjonowaniu Recovery. Natomiast, to czy chcesz wymienić Vista na XP i są tam podstawowe sterowniki to już inna sprawa. Moje osobiste zdanie: już bym nie wracała do XP. Prędzej rozmyślałabym nad Windows 7.

Jednak jest jeszcze taki motyw, ze jak kupywalem kompa to w parametrach na ulotce reklamowej pisalo ze ma karte graficzna Nvidia gf 9500M GS, a jak sie pozniej okazalo - po ok 2 tygodniach ( jak juz "popsulem" buttona - sic!) ze to nie jest ta karta ale Nvidia gf 9500M G.

W jaki sposób weryfikowałeś model karty graficznej, jakim narzędziem? W tej kwestii to pytaj dziale sprzętowym Kuchnia PC, podając stosowny kompletny wyciąg sprzętowy (GPU-Z / Everest etc.). Trudno mi też powiedzieć jaka linia zostanie przyjęta, przy udowodnieniu istnienia rozbieżności sprzętowej. Teoretycznie jest tu prawo o "niezgodność towaru z umową" (bodajże do 24 miesięcy można to zgłosić). Ale czy się uczepią magicznego buttona Recovery, to nie wiem. Nie mam praktyki w tej materii.

.

#5 plastek

plastek

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 06 2009 - 18:25

kurcze sorki ze nie odpowiadam od razu, tak jak robisz to Ty :) wyglada to co najmniej jakby mi nie zalezalo na szybkim rozwiazaniu problemu - a jest wrecz przeciwnie. Ale ja glupi czekałem na powiadomienie mailowe o odpowiedzi zamiast walic od razu tutaj :/ ale do rzeczy

Czy po przywróceniu układu nadal button nie działa? Czy przywracanie odtworzyło pierwotny układ partycji C?

hmm nie jestem pewny na 100% co do pierwotnego ukladu partycji, ale podejrzewam ze tak bo po tym jak probowalem recznie odtworzyc fabryczny uklad ustawilem pierwsza partycje rowna 197 GB(strzelalem), a teraz po odtworzeniu z kopi zapasowej ma 192 GB wiec wyglada ze jest to fabyrczna konfiguracja.

przycisk niestety nie dziala tak jak powinien, gdyz po jego wcisnieciu na wylaczonym kompie wczesniej to wygladalo tak: najpierw jakis screen z logo lenovo, nastepnie pojawial sie taki szary pasek na czarnym tle - nad nim cos pisalo o windowsie itp. a nastepnie pokazywal sie pasek ladowania visty ( ten ladny - taki jak przy standartowym wlaczaniu visty) ale trwalo to krocej niz zwykle, a nastepnie otwieralo sie OKR, i tutaj do wyboru jest a) jakis antywirus b ) odzyskiwanie systemu. po wejsciu w to drugie jest opcja odtworzenia z kopii zapasowej lub do ustawien fabrycznych.

teraz po wcisnieciu buttona na wylaczonym kompie. dziala on identycznie jak przycisk POWER :/

Jeszcze pro forma pokaż co jest w katalogu factory + sources.

http://img268.images...70/factoryw.jpg
http://img268.images...94/sourcesm.jpg

a tu wrzucilem zawartosc factory, byc moze to istotne pliki w rozwiazaniu problemu

http://files.filefro...;/fileinfo.html

co do Windowsa 7 - skoro ma byc lepsza wersja XP jak zapowiadaja to rzeczywiscie dobra koncepcja, ale w chwili obecnej i zapewne jescze przez jakis czas sterownikow do tego systemu nie bedzie. chyba ze sie myle ?

W jaki sposób weryfikowałeś model karty graficznej, jakim narzędziem?

sprawdzalem w menadrzerze urzadzen jak rowniez w wspomianym everescie. i wyglada na to ze mam jednak inna karte niz zakladalem. rozkrecal komputera moze nie bede, bo nigdy jeszcze laptopa nie rozkrecalem, a nie wiem czy dotre do karty graficznej i czy na niej bedzie cos pisalo :/

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 06 2009 - 21:03

przycisk niestety nie dziala tak jak powinien, gdyz po jego wcisnieciu na wylaczonym kompie wczesniej to wygladalo tak: najpierw jakis screen z logo lenovo, nastepnie pojawial sie taki szary pasek na czarnym tle - nad nim cos pisalo o windowsie itp. a nastepnie pokazywal sie pasek ladowania visty ( ten ladny - taki jak przy standartowym wlaczaniu visty) ale trwalo to krocej niz zwykle, a nastepnie otwieralo sie OKR, i tutaj do wyboru jest a) jakis antywirus b ) odzyskiwanie systemu. po wejsciu w to drugie jest opcja odtworzenia z kopii zapasowej lub do ustawien fabrycznych.

teraz po wcisnieciu buttona na wylaczonym kompie. dziala on identycznie jak przycisk POWER :/

Mówiłeś, że partycja Recovery odkryła się jakimś cudem. Czy ona nadal jest odkryta? Jeśli tak, ukryj ją poprzez zmianę flagi na 12, restart kompa. I dopiero wtedy sprawdź czy key działa.

co do Windowsa 7 - skoro ma byc lepsza wersja XP jak zapowiadaja to rzeczywiscie dobra koncepcja, ale w chwili obecnej i zapewne jescze przez jakis czas sterownikow do tego systemu nie bedzie. chyba ze sie myle ?

W aktualnej sytuacji wiele sterowników pod Vista działa i na Windows 7 - same problemy instalatorów też można w wielu przypadkach obejść (tryb kompatybilności z Vista, albo ekstraktowanie z instalatorów do czystych INF i zapodanie ich bezpośrednio via Menedżer urządzeń). U niektórych producentów masz już i oficjalnie wypisane czarno na białym wsparcie 7 - skocz przykładowo na stronę nVidia, drivery pod 7 są, w tym wydanie pod notebooki (Twoja karta graficzna jest tam specyfikowana).

sprawdzalem w menadrzerze urzadzen jak rowniez w wspomianym everescie. i wyglada na to ze mam jednak inna karte niz zakladalem. rozkrecal komputera moze nie bede, bo nigdy jeszcze laptopa nie rozkrecalem, a nie wiem czy dotre do karty graficznej i czy na niej bedzie cos pisalo :/

Widzę, że już założyłeś temat w dziale sprzętowym - dorzuć im jeszcze raport z GPU-Z. Rozkręcanie to sobie daruj, jeśli aspirujesz do reklamacji towaru.

.

#7 plastek

plastek

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 06 2009 - 21:36

nie wiem w ktorym momencie nastapilo to odkrycie partycji, w kazdym razie ukrylem ja dopiero wtedy gdy ustawialem ja jako aktywna. przy okazji zauwazylem ze mozna je ukrywac/ujawniac. uzylem do tego acronic disk ( czy jak sie to zwie).
tez wpadlem na taki pomysl ze to moze znaczaco wplynac na dzialanie buttona... ale niestety czy recovery jest ukryta czy nie - button i tak nie dziala jak powinien:(

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 06 2009 - 22:28

1. Posługiwałeś się Acronisem - czy na pewno tu jest ustawiona identyczna flaga? Sprawdź jak widzi stan flagi PTEDIT32.EXE. Partycja na pewno musi być ukryta w taki sposób do tej funkcjonalności.

2. Poza tym można spróbować jednak wykonać kombinację, o której rozprawialiśmy: wykonać firmowym narzędziem backup partycji w aktualnym stanie (mimo, że to jest to co odtworzyło się z factory.wsi) albo backup po ponownym przepartycjonowaniu podług uznania, backup powinien uwzględnić aktualną geometrię rozmiaru, podmienić obrazy (zachowaj oryginały factory np. na płycie!). Bo popatrz:

http://lnv.lithium.c...b...ding&page=7

After all I found your post about how to make your own OKR-system and wonder if I need to it exactly(!) like you wrote it. As you know, I already did some work on the system, so that I'm not able to use the NOVO-key anymore.

I wykonał to zadanie (nie przywracał z factory wcale), a na koniec mówi o tym, że mu key zaczął działać.

.

#9 plastek

plastek

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 14 06 2009 - 00:28

heh wielkie dzieki. duze piwo Ci wisze :)

jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki button znow dziala jak powinien :)

lekarstwem okazal sie PTEDIT32. rzeczywiscie wystarczylo ustawic ta 12-tke przy partycji recovery ( chociaz takiego numeru w rozwijanej liscie nie bylo - trzeba bylo recznie wklepac) i teraz wszystko lata. Teraz moge spokojnie isc z reklamacja i niech biora kompa i wymieniaja na takiego jak trzeba (ach te marzenia :) ).

... a potem znow bede mial pole do popisu - dzielenia dysku jak mi sie podoba, tym razem bez utraty funkcjonalnosci przycisku button - ma sie rozumiec :)

mam tylko watpliosc co do znaczenie tego zdania po polsku:

I already did some work on the system, so that I'm not able to use the NOVO-key anymore.

czy tego nie nalezalo by przetlumaczyc tak ?

Wykonalem juz pewne dzialania ( chodzi pewnie o wywalenie zbednych rzeczy i zainstalowanie innych uzytecznych rzeczy) z systemem, dlatego tez nie mam potrzeby uzywac przycisku NOVO kiedykolwiek ( co by nie powracac do stanu fabrycznego i nie musiec instalowac potrzebnych rzeczy od nowa)

ale to tylko moja interpretacja, wiec jak mozesz to podaj wlasciwa jesli sie rozni bardzo od tej :)

i jeszcze raz dziekuje

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 06 2009 - 00:38

Skoro załatwiliśmy sprawę, to pozostaje Ci życzyć powodzenia przy reklamacji. Walcz. :)

czy tego nie nalezalo by przetlumaczyc tak ?

Wykonalem juz pewne dzialania ( chodzi pewnie o wywalenie zbednych rzeczy i zainstalowanie innych uzytecznych rzeczy) z systemem, dlatego tez nie mam potrzeby uzywac przycisku NOVO kiedykolwiek ( co by nie powracac do stanu fabrycznego i nie musiec instalowac potrzebnych rzeczy od nowa)

Nie. On mówi, że już nabroił i nie jest w stanie korzystać z keya. Dlatego zadaje pytanie:

1. Is it absolutly mandatory to go back to the factory settings and start the install/deinstallation process of Windows/Nvidia updates and software I like in the Audit mode as you described in your first point?

+

It sounds for me like I have to copy the backupfile on the hidden HDD after I booted with the NOVO Button? Is this right? If so, I would have problems because my NOVO key don't work anymore.

Czyli: zanim w ogóle przeczytał instrukcje, namieszał w partycjach Acronisem i mu nie działa key fabrycznego przywracania. Dlatego się upewnia u gościa, który rozpracował system Lenovo, czy musi podążać dokładnie za instrukcjami, tzn. czy jest przymus wykonania punktu 1 i przywrócenia do fabrycznego stanu Windows (w instrukcjach jest podana metoda przez key właśnie), bo on już nie jest w stanie tego wykonać na zepsutym keyu. W odpowiedzi zaś otrzymuje, że fabryczne rolowanie nie jest koniecznie, by móc ożywiać key, a tryb audytowany i związane z tym operacje na OEM-oprogramowaniu to rzecz opcjonalna.

.

#11 mk123

mk123

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 11 2009 - 15:11

Witam
Mam problem podobnego pokroju, tylko , że na odkrytych partycjach nie ma plików factory.wsi lub backup.wsi . Czy ktoś kto posiada lenovo ideapad y530 mógłby zrzucić te pliki ?

#12 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 09 11 2009 - 16:54

Podobnego, czyli dokładnie co?

że na odkrytych partycjach nie ma plików factory.wsi lub backup.wsi

Ukryty :)

#13 mk123

mk123

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 11 2009 - 08:21

Tzn. przy wyłączonym komputerze nie działa One Key Recovery , natomiast po naciśnięciu go służy on jak normalny włącznik komputera . Już parę razy zmieniałem flagi na partycjach - ustawiałem je jako bootowalne , ale to nic nie pomogło . Nie wiem co teraz zrobić .

#14 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 10 11 2009 - 09:14

http://www-307.ibm.c...ocid=MIGR-54483

#15 mk123

mk123

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 11 2009 - 09:54

Próbowałem użyć tego pliku , tylko wyskakuje komunikat , że nie jest prawidłową aplikacją systemu win32.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych