Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Trawka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 16 06 2009 - 23:40

Trawka (Weeds)

Dołączona grafika

Po nagłej śmierci męża i późniejszych kłopotach finansowych, zwykła gospodyni domowa Nancy Botwin (Parker) podejmuje się nowego zajęcia: sąsiedzkiego sprzedawcy. Jak się okazuje, wszyscy potajemnie chcą nabyć to, co ona sprzedaje - nawet miejski radny Doug Wilson (Nealon). Nancy utrzymuje rodzinę i chroni swój sekret firmy nawet przed swoją przyjaciółką Celią Hodes (Perkins).
Opis: filmweb.pl

----

Co prawda produkcję tego serialu Showtime rozpoczął dobre cztery lata temu, ale ja dopiero niedawno zainteresowałem się tym tytułem.

Zachęciły mnie do niego głównie pochlebne opinie innych internautów i fakt, że tematyka mimo tego, iż oklepana, wiąże się z niemałą beczką śmiechu. I tutaj humoru mamy naprawdę sporo, obejrzałem zaledwie cztery pierwsze odcinki inauguracyjnej serii (piąty jest właśnie emitowany przez stację), a już zdąrzyłem się do niego przekonać. Świetne teksty, znakomicie pasujące do tematu jarania (panika jednego z jaraczy i tekst "Znacie jakichś dobrych hakerów?" po prostu zwalił mnie z nóg - świetnie obrazuje fobie związane z paleniem). Odcinki są krótkie, bowiem trwają zaledwie pół godziny toteż niezmiennie od pierwszych sekund, aż po napisy końcowe nie pozwalają nam się nudzić.

Poza świetnymi tekstami, przy ekranie telewizora trzymają nas również nieźli aktorzy. Główną bohaterkę-dilerkę polubiłem już od pierwszych minut, a babcia-szefowa po prostu miażdży system. Nie wiem czemu, ale od razu skojarzyłem ją z Michaelem Kyle z "On, ona i dzieciaki". Może to przez kolor skóry, ale gestami też niewiele się od siebie różnią. Naprawdę udana kreacja! Reszta osób, to przynajmniej na razie tło dla tych dwóch pań (może poza wścibską przyjaciółką, która też jest jedną z bardziej odznaczających się aktorek).

Pozostaje tylko pytanie czy jeśli ogląda się np. Californication, to jest sens marnować kolejne godziny na Weeds? Moim zdaniem ciężko powiedzieć - oba seriale utrzymane są w podobnej konwencji (choć wiadomo, że w Trawce jest dużo większy nacisk na palenie marihuany) i bazują raczej na podobnym rodzaju komizmu. Jeśli lubisz oglądać seriale i Californication cię bawi, to na tym tytule również nie powinieneś się zawieść. Natomiast, jeśli nie narzekasz na nadmiar czasu, to chyba bez większych strat możesz sobie Trawkę darować i poczekać na trzeci sezon Californication.

BTW: Zdaję sobię sprawę z tego, że obejrzenie czterech odcinków, to trochę mało by pisać głównie o całym serialu, toteż gdy nadrobię choć pierwszy sezon to wraz ze zmianą odczuć co do serii, zmienię i posta.

I żeby nikt chcący serial obejrzeć nie musiał szukać, podaję liczbę odcinków w danym sezonie.
1 sezon - 10 odcinków;
2 sezon - 12 odcinków;
3 sezon - 15 odcinków;
4 sezon - 13 odcinków;
5 sezon - xx odcinków; (w trakcie emisji, dokładna liczba nieznana)

#2 \pavvel/

\pavvel/

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 468 postów
  • Lokalizacja:"Puk, puk""Kto tam?""Harcerze""Nie wierzę""Otwieraj chamie policja nie kłamie"

Napisano 29 12 2009 - 17:50

Na początek odniosę się do porównania Californication i Trawki.
Oba seriale zdecydowanie trzeba oglądać. Z czym, jeśli spytacie mnie który z nich jest lepszy, to ja stawiam na Trawkę.
Obejrzałem oba seriale już prawie w całości, i jak Cali po dwóch sezonach dla mnie stacza się, zmieniając w film przekombinowany i duuuużo mniej zabawny, tak Trawka zmiennością nastrojów z odcinka na odcinek zaskakiwała mnie, pozostając przy tym zawsze - filmem zabawnym.
W serii piątej, którą powoli kończę trochę jednak przesadzają, niektóre charakterki jak na biznes, w którym się obracają za dużo mieszają i nie spotyka ich za to żadna kara.

Główny powód dla którego warto obejrzeć i Trawkę i Cali, i parę innych seriali - bardzo często o kilka stopni jakości prześcigają nowe filmy pełnometrażowe.
Eh, gdyby jeszcze kręcili je w 3D :D
Asus P5Q Pro [P45] - BIOS AMI (06/12/08), Core2Duo E7200, Sapphire HD 4850 (RV770), Samsung HD501LJ [sys], Samsung SP1614N, Sony DVD DW-G120A [6m-cy i padł], DVD-Rom LG GH22NP20, 2x OCZ Reaper HPC OCZ2RPR10661G DDR2-667, Atheros Ethernet Controller, Epson Stylus S20, O2 wirelessbox, Win7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych