Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Klienty sieci IRC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 szamrok

szamrok

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1965 postów

Napisano 23 10 2008 - 19:41

Komunikatory sieci IRC

Konversation * Polecam *
Wedlug mnie jeden z lepszych klientow irca jesli chodzi o chatowanie (nie wykorzystywalem go do sciagnia plikow, wiec nie wiem czy w tym tez jest dobry). Wyglad zblizony do Ksirca, jednak jest to o niebo lepszy klient. Wieksze mozliwosci konfiguracji, powiadamiania o rozmowach w dymkach i systray, mozliwosc zamykania tabow :P Jednym slowe super wygodny klient irca dla KDE.
Dołączona grafika

Ksirc
Ksirc jest czescia kde (paczka kdenetworks), wyglad i interfejs typowo kde'owski. Mozliwosci nie szokuja, ale nie jest tez ubogim klientem. Posiada jak dla mnie jedna wade, nie ma guzika zamykania zakladek chatow/kanalow/server, trzeba robic detach taba i go zamykac recznie, dosyc do uciazliwe. Na szczescie jest inny klient dla KDE, ktory opisany jest ponizej.
Dołączona grafika

Xchat
Lekki klient pod Linuksa i Windowsa, napisany pod GTK+. Posiada calkiem wygodny i przejrzysty interfejs. Przez dlugi czas z niego korzystalem i bylem zadowolony. Ma calkiem duze mozliwosci konfiguracji, mozliwosc dodania kilku pluginow (systray, wyswietlania aktualnie sluchanych mp3jek, plus duza ilosc skrytpow do wielu zastosowania).
Dołączona grafika

Irssi
Bardzo rozbudowany tekstowy klient. Posiada bardzo duza baze skrytpow rozszerzajacych jego funkcjonalnosc, bardzo dobry do sciagnia plikow i do odpalania go na shellach. Duza ilosc dokumentacji i forum pozwala na szybkie opanowanie wykorzystywanego w nim jezyka skryptowego i pisanie wlasnych skrypcikow.

Dołączona grafika

BitchX
Podobny nieco do irssi, tekstowy klient irca, z rozbudowanym jezykiem skryptowym, duza iloscia skryptow i pluginow do sciagniecia. Bardzo dobry klient do uzywania go na shellu.
Dołączona grafika

Weechat
Od Muminka: Ostatnio zacząłem IRCować z shella. Irssi nie przypasowało mi, więc shamrok zaproponował, abym wypróbował Weechat. Jest to klient IRC o możliwościach identycznych jak wszystkie wyżej wymienione, o interfejsie curses. Posiada pluginy oraz bogatą dokumentację w języku angielskim i Quickstart Guide w języku polskim. Użytkowanie trochę różni się od każdego innego klienta IRC, choćby łączenie z serwerem jest dosyć dziwnie i, według mnie, niewygodnie zrobione. Pierw trzeba dodać nazwę serwera wraz z adresem do 'pamięci', a dopiero następnie połączyć się z wcześniej podaną nazwą (nie adresem) serwera.
Dołączona grafika

Kvirc
Klient napisany w Qt przez naszego rodaka. Jest mocno konfigurowalny pod względem działania programu jak i jego wyglądu; wspiera IPv6, SSL (IPv6), posiada wbudowany język skryptowy i wsparcie dla perla. Dostępny na Linuksa, Windowsa i Mac OS X.
Dołączona grafika

Smuxi
Smuxi to klient napisny w Mono. Jego możliwości są porównywalne z XChatem i dla niektórych stał się jego następcą. Aplikacja jest wieloplatformowa (Linux, Windows) i w przyszłości ma obsługiwać nie tylko sieć IRC.
Dołączona grafika
Dołączona grafika - darmowy program do katalogowania książek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych