Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Brakujący dział: programowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 17 06 2009 - 18:17

Witam:)

Dzisiaj postanowiłem się przyjrzeć bardziej forum. Jestem nowym userem na SE. Tylko nie wiem dlaczego nie ma działu programowanie?. Przydałby się ten dział bardzo. Jest wszystko poza właśnie tą dziedziną.

Co Wy myślicie o takim dziale??

Pozdrawiam:)
Dołączona grafika

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 06 2009 - 10:56

1. Taki dział już był. Niestety po kilku latach wegetacji został usunięty ze smutnych powodów - zero zainteresowania, zero postów, zero inicjatyw, zero prowadzących. Stojąc przy trumnie, ograniczał się jedynie do zakładanych z dużymi przerwami żebrów o rozwiązanie zadań domowych dla profesorów .... Posty te miały fatalny wydźwięk, ani dobrze nie świadczyły o proszącym o pomoc, ani nie działały na korzyść "działu Programowanie".

http://searchengines...showtopic=40448

2. Na chwilę obecną jest dział PowerShell i skrypty:

http://searchengines...rypty-f184.html

#3 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 18 06 2009 - 13:39

No wreszcie odpowiedź:)

Ja chętnie mogę się zająć rozbudową takiego działu teraz. Sądzę, że znalazłbym ludzi, którzy by się udzielali na forum o tej tematyce. Na prawdę sądzę, że by ruszył taki dział.

Co do zero prowadzących to ja bym mógł z dużą chęcią nim zostać. Choć jestem nowym użytkownikiem SE to mam dość sporę doświadczenie w programowaniu.

Na forum widziałem jeszcze taki mały poddział: http://searchengines...olowe-f178.html

Albo np. można połączyć z jakimś innym działem np. webmasterstwem. Czyli tytuł działu Tworzenie aplikacji i WWW.

Co o tym sądzicie??
Dołączona grafika

#4 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 18 06 2009 - 15:29

Ja chętnie mogę się zająć rozbudową takiego działu teraz. Sądzę, że znalazłbym ludzi, którzy by się udzielali na forum o tej tematyce. Na prawdę sądzę, że by ruszył taki dział.

Co o tym sądzicie??

Masz na myśli dział PowerShell i skrypty?

#5 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 18 06 2009 - 15:37

nie;/ chodzi mi o zwyczajne programowanie (c++, delphi, c#, visual basic, .NET, pascal, java itd)
Dołączona grafika

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 19 06 2009 - 05:28

Co do zero prowadzących to ja bym mógł z dużą chęcią nim zostać. Choć jestem nowym użytkownikiem SE to mam dość sporę doświadczenie w programowaniu.

Trochę niezręczna sytuacja. Nie utworzę pustej sekcji z tak dużym kredytem zaufania, podczas gdy nie mam żadnych namacalnych znaków, że materiał się pojawi (aktualnie: całkowite zero w tej tematyce, nie ma żadnych postów do umieszczenia). Potrzebuję prostej rzeczy: dowodu w postaci aktywności. Brak działu nie jest przecież żadną przeszkodą, by pisać o tej tematyce już teraz - do tego celu np. dział Inne programy.
Moja postawa idzie z historii Programowania u nas na forum. By reaktywować coś co u nas się całkowicie nie sprawdziło (wtedy dział był i w niczym to nie pomogło) i padło przy nie budzących wątpliwości dowodach, potrzebne są naprawdę mocne argumenty na celowość powielania działań, nie ograniczające się do słownego formułowania wniosku. Tym razem więc postąpię odwrotnie - najpierw ujrzę zalążki materiału, potem zakładam sekcję.

Nasuwa się podstawowe pytanie o konkrety: jaki masz plan na rozwój sekcji, co chcesz w niej umieścić (przypominam: na forum u nas nie ma żadnego materiału i musi być on stworzony od zera), na co ten dział ma być obliczony (rozwiązywanie zadań do szkoły odpada).

a forum widziałem jeszcze taki mały poddział: http://searchengines...olowe-f178.html

Albo np. można połączyć z jakimś innym działem np. webmasterstwem. Czyli tytuł działu Tworzenie aplikacji i WWW.

To odpada. To jest subsekcja Darmowego oprogramowania nastawiona tylko i wyłącznie na linkowanie aplikacji. I tego na pewno nie przeniosę nigdzie poza Darmowe. Linkownia to co innego niż dział techniczny.

.

#7 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 19 06 2009 - 11:14

To nawet lepiej, że nie utworzysz od razu sekcji:) Zbierze się trochę informacji na temat programowania;)

Plan rozwoju;):

Na początek zamierzam opracować przyklejone wątki do tej kategorii. Tutaj planuję dać wątek: przydatne wątki dla programistów, gdzie zamierzam zebrać linki do kursów, dać podstawowe informację o kompilatorach oraz krótko opisać każdy ze znanych języków programowania. Postaram się sformułować tak opis by każdy wiedział, który język na początek będzie najlepszy. Potem przyda się jakieś małe zasady, czyli: jak są traktowane prośby o napisanie programu itp.

Potem zamierzam zrobić parę artykułów, w stylu jak zrobić jakiś program w jakimś języku, omówienie programów tworzących instalatory (to nawet jest już w sekcji darmowe oprogramowanie), czy omówić środowiska.

Dział będzie pomagał rozwiązywać wszelkie problemy programistyczne np. pomoc w wyborze języka programowania, pozbycie się wszelkich błędów w programach itp.

Co do zadań to oczywiście nikt nie będzie pisał programów tylko raczej starał się wytłumaczyć co robi źle lub jak te zadanie zrobić.

O tym dziale: http://searchengines...olowe-f178.html wiem, że to tylko jest linkowanie programów i nie chodzi mi o to by Go przerobić na dział o programowaniu, ale można podobnie jak np w dziale o Bezpieczeństwie za linkowane są Programy zabezpieczające tak w programistce będzie podany dział.

Bardzo dobrze, że nie utworzysz od razu sekcji, gdyż nie wiem nawet czy uda mi się zebrać materiały itp. Jednej osobie będzie ciężko to wszystko zrobić, lecz poszukam jeszcze może inni się przyłączą.

Tylko chyba wiesz o tym, że nie koniecznie zainteresowanie działem zależy od osoby prowadzącej.

I jeszcze pytanie: gdzie mam zbierać te wszystkie materiały jak one nie koniecznie są mówią o programach??
Dołączona grafika

#8 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 19 06 2009 - 12:45

@MarekM25 - z całym szacunkiem, ale mam pewność, że dział ten gdyby powstał będzie składnicą tematów pokroju "daj mi, zrób to za mnie", to z kolei będzie prowadziło do słownych utarczek, a Ty nie otrzymasz potem nawet przysłowiowego "pocałuj mnie d...". Niestety ale takie są realia, a wiem to z autopsji.

#9 Kosmo-Nauta

Kosmo-Nauta

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 280 postów

Napisano 19 06 2009 - 13:28

Nie ma co skrzydeł podcinać, niech spróbuje. To, że wam się nie udało to nie znaczy, że w jego przypadku bedzie inaczej. Zaraz taka pesymistyczna postawa.

Warto jednak zacząć od postu 6 i słów naszego guru :)  (bez urazy). Trzeba coś pokazać, żeby ruszyć. No i te argumenty w pełni słuszne.

#10 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 19 06 2009 - 13:52

a może ktoś jeszcze pomoże?? czy na tym forum są jeszcze jacyś doświadczeni programiści??

Samemu nie wiem czy dam radę. W każdym razie wszystko się z czasem okażę:)
Dołączona grafika

#11 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 19 06 2009 - 15:51

a może ktoś jeszcze pomoże?? czy na tym forum są jeszcze jacyś doświadczeni programiści??

Samemu nie wiem czy dam radę. W każdym razie wszystko się z czasem okażę:)

Cześć. Nie będe się wypowiadał za kogoś, ale nie wiem czy doświadczeni programiści mają czas na tworzenie działu bo pewnie są rozrywani w pracy. Wiesz, co Ci szkodzi wpierw napisać jeden post, drugi, potem trzeci, ułożyć plan, ja do dziś coś mytlam, zmieniam, dodaje, od czegoś trzeba zacząć, nie od razu Kraków zbudowali, zresztą drzwi u mnie w dziale masz otwarte jeśli lubisz programowanie .NET to Ci się spodoba, zobaczysz ;)

#12 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 19 06 2009 - 16:13

doświadczeni programiści-nie chodziło mi tu o ekspertów, a raczej hobbystów z już dość sporym doświadczeniem

W .NET programować bardzo lubię:) Ulubione środowisko. Szczególnie Visual C++ i C#. Ostatnio też trochę w delphi for .NET

o to czy samemu dam radę chodziło mi o czas bardziej;) akurat teraz mam Go całkiem sporo, ale nie wiem czy tyle będę miał też za tydzień, a prowadzenie takiego działu jednak do czegoś zobowiązuje.

Chętnie poczytam tematy z Twojego działu;)

Podsumowując: Dział programowanie na razie nie zostanie utworzony dopiero, gdy zbiorę sporo materiałów zostanie on uruchomiony. Na koniec tylko pytanie, gdzie wrzucać materiały?? Wiem, że w inne programy, ale nie wiem czy np Jaki język programowania na początek pasuje do inne programy:D

Aha i jeszcze jedno jak chce coś dodać do darmowe programy to mam pisać w inne programy, a potem to zostanie przeniesione do odpowiedniego wątku. Czyli jak napiszę o np jakimś darmowym antywirusie to potem picasso lub ktoś inny to przeniesie tak??
Dołączona grafika

#13 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 19 06 2009 - 16:25

Wpierw musi być coś, aby poukładać. Picasso zobrazowała Ci już to wyżej w poście, na resztę pytań nie odpowiem bo ja nie jestem decyzyjny w tych sprawach i nie mnie decydować o organizacji przyszłego działu = Picasso.

Aha i jeszcze jedno jak chce coś dodać do darmowe programy to mam pisać w inne programy, a potem to zostanie przeniesione do odpowiedniego wątku. Czyli jak napiszę o np jakimś darmowym antywirusie to potem picasso lub ktoś inny to przeniesie tak??

Jeśli w złym dziale w linkowni napiszesz to tak, zostanie przeniesione, zresztą sam zobacz:
Kompletne programy antywirusowe, wszystko jest tylko trzeba poszukać, jak i index linkowanych programów podzielonych na kategorie.

#14 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 19 06 2009 - 16:27

@Kolega Dudysa ta druga część to raczej tyczy się czegoś innego:

Czyli jak napiszę o np jakimś darmowym antywirusie to potem picasso lub ktoś inny to przeniesie tak??

Jak nie możesz tam pisać to znaczy, że masz za mało postów oraz, że 'filtr 50+' wciąż działa.
Za dużo tam było tematów z problemami, a nie z linkami i stąd taki obrót sprawy.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#15 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 19 06 2009 - 16:32

@Kolega Dudysa ta druga część to raczej tyczy się czegoś innego:

Czyli jak napiszę o np jakimś darmowym antywirusie to potem picasso lub ktoś inny to przeniesie tak??

Jak nie możesz tam pisać to znaczy, że masz za mało postów oraz, że 'filtr 50+' wciąż działa.
Za dużo tam było tematów z problemami, a nie z linkami i stąd taki obrót sprawy.

Skleroza = JA. Zupełnie o tym zapomniałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych