Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Brakujący dział: programowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 19 06 2009 - 16:50

a może ktoś jeszcze pomoże?? czy na tym forum są jeszcze jacyś doświadczeni programiści??

To pierwsza spodziewana przeszkoda w budowaniu działu. Jeśli tacy są, to niestety przez lata się nie ujawnili. Nie widzę powodu, dla którego mieliby milczeć aż tak perfidną ilość czasu, by nagle zareagować na powtórkę z rozrywki i w podskokach stanąć do budowy działu.

Może jak coś zaczniesz działać w sposób realny, to ktoś to wychwyci i się skusi. Musisz się sam przekonać o czym tu rozprawiam, bo trochę ciężko to wytłumaczyć gotowemu na wszystko. Ja doceniam Twoją wiarę i zapał. Musisz to jednak wypróbować ze strony praktycznej.

Na koniec tylko pytanie, gdzie wrzucać materiały?? Wiem, że w inne programy, ale nie wiem czy np Jaki język programowania na początek pasuje do inne programy:D

To jest sekcja, w której się umieszcza wszystko co nie pasuje gdzie indziej. Innego miejsca nie widzę. W przeciwnym wypadku zostaje Ci: Hyde-Park (odbierze estymę przedsięwzięciu i utopi we frywolności) lub Webmastering (ten "spód" forum załatwi Twoje materiały z biegu).

Nie ma co skrzydeł podcinać, niech spróbuje. To, że wam się nie udało to nie znaczy, że w jego przypadku bedzie inaczej. Zaraz taka pesymistyczna postawa.

Podstawowe pytanie: pomożesz mu? Odpowiedź negatywna = masz moją odpowiedź. On występuje tu samotnie, z takim mega-planem:

chodzi mi o zwyczajne programowanie (c++, delphi, c#, visual basic, .NET, pascal, java itd)

To jest zadanie wysokiej poprzeczki. Nie próbuję tu ciąć skrzydeł. Ja jestem po prostu realistką.

.

#17 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 19 06 2009 - 17:11

chodzi mi o zwyczajne programowanie (c++, delphi, c#, visual basic, .NET, pascal, java itd)

To jest zadanie wysokiej poprzeczki. Nie próbuję tu ciąć skrzydeł. Ja jestem po prostu realistką.

Zadanie trudne, ale nie zamierzam od razu wszystkiego robić tylko powoli tworzyć kolejne artykuły.

Niewątpliwe nie wiem czy mi się uda(sądzę, że nie), ale w każdym razie spróbuje;)

To od 50 postów się otrzymuje użytkownika +?? To bardzo dobre rozwiązanie, bo userzy, którzy od razu przyjdą nie mogą narobić bałaganu:)
Dołączona grafika

#18 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 19 06 2009 - 20:35

Wtrącę swoje trzy grosze.
1. Forum to ma wg mnie trochę inne nastawienie. Sprzęt, systemy, oprogramowanie.
2. Jest sporo innych forów zajmujących się programowaniem i działając na niektórych wiem, że nie jest prosto robić takie coś sensownie. Znaczna większość postów to napisz mi kod i jeżeli zażądasz choćby minimalnego wkładu to pojawiają się epitety lub cisza i post wędruje na kolejne forum. Do tego ciągłe stwierdzenia typu nie działa mi, a problemy rozbijają się o podstawy podstaw. Większość sensownej pracy zamyka się wokół stałych użytkowników.
3. Stawiasz wysoko poprzeczkę. Na forum oprócz wymiany postów powinien być ktoś (niekoniecznie jeden), kto potrafi zapanować nad dyskusją i zaproponować sensowny kierunek lub rozwiązanie. Inaczej staje się to pustą wymianą postów. A wachlarz języków spory...

Uważam że jest dość temat wymagający sprecyzowanych zainteresowań i wiedzy.

Ale mimo wszystko mogę zadeklarować pomoc, jeżeli będzie to sensownie działać.
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#19 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 19 06 2009 - 21:48

1. Raczej jest nastawione na omawianie darmowego oprogramowania, ale ogólnie jest to forum informatyczne, a na takim nie powinno zabraknąć działu o programowaniu.
2 i 3 mówiłem już wcześniej:)

wachlarz języków jest spory-tak to prawda;) ale zasadniczo na forach poruszane są tematy o C++. Składnie języków są bardzo podobne do siebie;), więc nawet w "egzotycznych" językach myślę, że zdołałbym udzielić sensownej rady.

Jaką pomoc możesz zadeklarować??

Prawdopodobnie jutro (jak nie będę miał nie przewidywanych zdarzeń) wykonam opis języków programowania (tych najbardziej znanych).
Dołączona grafika

#20 thx4

thx4

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 243 postów

Napisano 19 06 2009 - 22:05

Nie jestem jakimś tam znawcą, ale interesuje się C / C++ więc mogę dorzucić swoje 3 grosze. Niekoniecznie na "pełny etat" ale jestem chętny do jakiegoś małego wsparcia z mojej strony.

#21 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 19 06 2009 - 22:43

programy: C, C++,
trochę skryptowe,
trochę webmasterstwo.

Prawo Murph'ego

#22 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 20 06 2009 - 11:39

Wykonałem opis języków programowania. Na razie jest krótki. Z czasem będę Go powiększał np planuję dodać linki do ciekawych stron o danym języku czy też podać spis środowisk i kompilatorów(to dopiero jak wykonam opis tych środowisk). Te loga niektóre nie odpowiadają w zupełności językowi np visual basic to ma ikonę ogólnie visual studio i ikona c# jest jeszcze zła. Wszystko zrobione w oddzielnych postach dla przejrzystości, a nie dla nabijania postów. Posty i tak mi się chyba nie doliczyły. Na razie co prawda mógłbym utworzyć wszystko w jednym poście, ale jakby z czasem się rozwinęło to by było niepraktycznie.

W najbliższym czasie utworzę i będę rozwijał słowniczek programisty i opis środowisk i kompilatorów

Jeżeli macie jakieś sugestię/uwagi/opinie/chcecie coś dodać to piszcie.
Dołączona grafika

#23 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 06 2009 - 11:47

A ja Ci mówię, że umieszczenie tego tematu w dziale Hyde-Park jest złym pomysłem i nie pociągnie tu ten temat. Powody:
  • Tematyka - tu są same śmieci, luzik, głupoty, humor, nic poważnego, a Ty pakujesz tu ... Języki programowania.
  • Frekwencja: przeciętnie w HP jest zaledwie kilku gości dziennie podczas gdy w Inne programy podwojenie tej liczby
  • Lokalizacja: HP jest zagrzebane w spodzie forum, a wszystko co jest na spodzie cieszy się małą popularnością
I ja bym to przeniosła. Nie wiem co Ty chcesz od "Innych programów" jako miejsca.

#24 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 20 06 2009 - 11:51

C++ jest językiem bardzo uniwersalnym i ogólnego przeznaczenia. Jest używany zarówno do pisania gier i aplikacji. Należy do języków wieloplatformowych oznacza to, że działa na różne systemy operacyjnę. Powstało do niego mnóstwo środowisk, kompilatorów, książek i kursów. Przy wyborze języka programowanie jest najczęściej polecany. Uczy różnych technik programowania, dlatego też po nauce C++ łatwiej przejść na pozostałe języki. Czasami jednak jest za trudny dla początkującego programisty. Występuje dla platformy .NET

#include <iostream.h>

main()
 {
	 cout << "Hello World!" << endl;
	 return 0;
 }

1. VisualC++ to nie C++.
2. W C++ nie stosuje się:
#include <iostream.h>
ale
#include <iostream>
3. W C++ nie istnieją funkcje nie zwracające wartości i na pewno nie jest nią main. Jest tylko int main(..).
4. cout. Konsekwencją 2. jest użycie
using namespace std;
lub
using std::cout;
lub
std::cout
To samo tyczy się endl.
4. Jaki jest sens opróżniania bufora strumienia poprzez endl? Jest błąd projektowy powtarzany w wielu miejscach. Tutaj jedyną rzeczą do zrobienia było przejscie do nowej linii czyli '\n'.

Jeżeli chcesz służyć pomocą w kodowaniu to trzymaj się standardów i dobrych nawyków pisania kodu, inaczej będziesz tworzył nowe zastępy pseudokodziarzy, którym wystarcza, że na jakiejś platformie, pod jakimś kompilatorem, dla jakiś danych program nie wykrzacza się i czasami działa.

Kod podawany przez pomagających (szczególnie tych stałych) powinień być wzorcowy, uczyć dobrych nawyków, a nie niechlujstwa.
Nie ważne, że oczekujący pomocy nie wszystko rozumie, on ma widzieć dobry, poprawny kod.

Prawo Murph'ego

#25 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 20 06 2009 - 12:13

picasso No dobra to przenieś te tematy do inne programy;)

izaw dzięki za uwagę. Tym kodom się nie przyglądałem za bardzo i brałem je ze strony: http://www.roesler-a...lfram/hello.htm

Dzięki Tobie zauważyłem, że ta strona zawiera błędy i sprawdzę Hello world w pozostałych językach.

Jak masz jakieś uwagi to pisz w temacie:Brakujący dział programowanie;)
Dołączona grafika

#26 Kosmo-Nauta

Kosmo-Nauta

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 280 postów

Napisano 21 06 2009 - 10:12

@picasso

Podstawowe pytanie: pomożesz mu? Odpowiedź negatywna = masz moją odpowiedź. On występuje tu samotnie, z takim mega-planem

Odpowiedź brzmi tak, będę potrafił to pomogę. Chcę się nauczyć C++ i będzie kolejny powód ku temu. Z czasem jest u mnie raczej różnie.

Poza tym odniosłem się do Twojego postu, z którego wynika, że może pokazać swoje możliwości. Tu nie o brak realizmu chodziło, a o negatywne nastawienie. Wiem, że w przeszłości było kiepsko, no i te doświadczenia później procentują.

#27 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 06 2009 - 11:52

Odpowiedź brzmi tak, będę potrafił to pomogę. Chcę się nauczyć C++ i będzie kolejny powód ku temu. Z czasem jest u mnie raczej różnie.

Kosmo-Nauta bez urazy, ale tekst "chcę się nauczyć" brzmi w sposób niedokonany. To sugeruje, że nie jesteś w stanie mu zapewnić pomocy, którą ja mam na myśli.

#28 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 21 06 2009 - 20:32

każda pomoc się przyda. Może na razie nie tyle w zbieraniu materiałów, ale w rozkręceniu działu. Materiały sądzę, że ja bez problemu zbiorę. Gorzej będzie z tym czy potem w tym dziale będzie się ktoś wypowiadać i to już raczej mało zależy ode mnie. Może trochę (jak uda mi się napisać ciekawe opisy) przyciągną ludzi opisy.
Dołączona grafika

#29 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 06 2009 - 21:48

Może na razie nie tyle w zbieraniu materiałów, ale w rozkręceniu działu.

To tak jakby ktoś w dziale Wirusy, nie mający jeszcze pojęcia o analizie logów, próbował "rozkręcać dział".

By taki dział powstał, jest potrzebna konkretna wiedza, a nie same chęci do jej nabycia w czasie nieokreślonym. To załatwiło poprzedni dział.

Myślę, że na razie już nie ma co ciągnąć wątku dyskusji. Zobaczymy co wyjdzie w praniu.

#30 MarekM25

MarekM25

Second Rank

• Na emeryturze
  • 119 postów

Napisano 21 06 2009 - 21:56

W programowaniu jest trochę inaczej.

A zresztą chodzi o to, że przecież ktoś musi pytania zadawać:P i właśnie w czasie nauki C++ będzie miał ich bardzo wiele:) i w ten sposób może pomóc rozkręcić forum

oczywiście jeżeli jego pytania będą sensowne
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych