Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Środowiska programistyczne
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 MarekM25

MarekM25

  Second Rank

 • Na emeryturze
 • 119 postów

Napisano 13 08 2009 - 22:49

JBuilder

System operacyjny:Windows, Linux, Mac OS
Języki programowania:
Java

JBuilder jest to zintegrowane środowisko programistyczne stworzone przez firmę Borland/Code Gear. Umożliwia budowanie aplikacji w technologiRAD na takie urządzenia jak komputery, telefony komórkowe i inne. Java jest przenośnym językiem, więc stworzone w JBuilderze aplikację są przenośne. Środowisko jest napisane w języku Java, więc można je uruchamiać w każdym systemie operacyjnym. JBuilder to niezwykle rozbudowane narzędzie, w którego skład wchodzą między innymi: narzędzie do tworzenia dokumentacji (Javadoc), przedstawianie powiązań między obiektami w formie diagramów (UML), narzędzia bazadanowe, automatyczne tworzenie kopi zapasowej, kreatory kodu i kilka innych ciekawych narzędzi. Oprócz podstawowych komponentów swing JBuilder zawiera wiele innych stworzonych przez firmę Borland. Dostępne są trzy różne pakiety tego programu: JBuilder 2008 R2 Enterprise, JBuilder 2008 R2 Professional, JBuilder 2008 R2 Turbo. Najnowsza wersja została oparta o środowisko Eclipse. Portal Projektu (TeamInsight) ułatwia pracę grupową nad aplikacją.

Dołączona grafika

#17 MarekM25

MarekM25

  Second Rank

 • Na emeryturze
 • 119 postów

Napisano 13 08 2009 - 22:53

JCreator

System operacyjny:Windows
Języki programowania:
Java

JCreator jest to zintegrowane środowisko programistyczne stworzone przez firmę Xinox Software. Jest potężnym narzędziem do tworzenia aplikacji w języku Java. Język ten umożliwia tworzenie w pełni przenośnych aplikacji. Program został napisany w C++. Zawiera takie funkcję/cechy jak przeglądarkę klas, szablony projektów, łatwe zarządzanie projektem, debugowanie, dużo możliwości modyfikacji interfejsu, zaawansowany edytor kodu, wsparcie CVS. Dostępny jest w dwóch wersjach płatnej oraz darmowej.

Dołączona grafika

#18 MarekM25

MarekM25

  Second Rank

 • Na emeryturze
 • 119 postów

Napisano 13 08 2009 - 22:58

SharpDevelop

System operacyjny:Windows
Języki programowania:
C#
Visual Basic
Boo

SharpDevelop jest to zintegrowane środowisko programistyczne stworzone przez ICSharpCode Team. Przeznaczone jest dla tych programistów, którzy nie preferują produktu firmy Microsoft, Visual Studio. Jest to właśnie darmowy odpowiednik tej aplikacji. Zawiera języki podobne do Visual Studio (Visual Basic, C#, a także Boo). Istnieje także port środowiska dla GTK# i nazywa sie Monodevelop, ale od tego czasu projekt mono bardzo się rozwinął. Za pomocą jego można otwierać projekty Visual Studio. Środowisko zawiera Net 2.0. Potrafi przetłumaczyć cały projekt z języka C# na VB i na odwrót. Umożliwia budowanie aplikacji w technologi RAD. Nazwa pochodzi od #Develop (rozwijać #). Środowisko jest na darmowej licencji LGPL.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych