Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Cyganki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 25 06 2009 - 12:33

Wczoraj w mieście mojej znajomej (kraj: Polska), para starszych ludzi została okradziona przez dwie cyganki na ich oczach we własnym domu, do tego starsi ludzie wskazali miejsce gdzie trzymają pieniądze i spokojnie patrzyli jak cyganki je zabierają i wychodzą z domu. Do dziś nie rozumieją całej sytuacji jak dwie kobiety znalazły się w Ich domu, do którego nie zostały zaproszone. Obydwoje twierdzą że zostali zahipnotyzowani. Na miejsce została wezwana policja, prokurator wszczął postępowanie w tej sprawie.

Ciekawe, znalazłem kilka informacji na ten temat:

Zlodzieje w Galway

Pisze ten artykul, nie z jakis pobudek rasistowskich czy asympatii do innych nacjii, lcz po to, by ostrzec innych przed tym co spotkalo mnie. Wiele osob potraktuje ten artykul z pewnoscią sceptycznie, prosilabym jednak aby potraktowac go powaznie, gdyz takie cos moze sie zdarzyc kazdemu, szczegolnie kobietom.
Drodzy Czytelnicy uwazajcie na cyganki!!!! Kazdy niby o tym wie, a jednak wiele osob padlo ofiarą ich kradziezy. Posluchacie co przytrafilo sie mnie i kilku z moich znajomych.
Pewnego dnia wyszlam z pracy z wieksza gotowką w portfelu, gdzyz zamierzalam isc na poczte uregulaowac rachunki. Tuz przed samą pracą natknelam sie na mloda dziewczyne która zapytala sie mnie grzecznie po angielsku czy wiem gdzie jest bank . Dziewczyna miala urode cyganską, ale ubrana byla calkiem zwyczjnie. . Zaczelam jej tlumaczyc. Dziewczyna szybko zorientowala sie, ze jestem z Polski, wiec zaczela mowic do mnie po polsku. Podziekowala mi uprzejmie za wskazowki, po czym zaproponowala, ze moze mi powróżyc, szbkoy i za darmo, w ramach wdziecznosci, ze bylam dla niej mila. ?Czemu nie? pomyslalam. ?Chwilke mam, a co moze mi sie stac w bialy dzien o godzinie 15 przed moja pracą? . No i sie stalo. Cyganka okradla mnie z 300 Euro. Jak? Sama nie moglam w to uwierzyc pozniej, ze dalam sie jej tak zmanipulowac, szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze jestem raczej osobą nie ufną wobec obcych. A jednak w toku wrozby wyciagnelam przed nia calą gotowke. Dla cyganki to byla sekunda. Trzymalam pieniadze we wlasnej dloni, a ona szybko i zwinnie wyjela mi je z reki , zrobila dziwny trik i pieniadze zniknely. Stalam jak wryta, a ona zaczela mnie sraszyc swoimi ludzmi,ze jak komus powiem to spali mi dom, po czym odeszla. Ocknelam sie po jakiejs minucie, zdalam sobie sprawe co sie stalo, powiadomilam ochrone, zadzwonilam po garde, ale kobieta dawno juz uciekla. Winilam siebie na począku za wlasną glupote, ale pozniej naglosnilam sprawe w pracy, i jak sie okazalo taki sam incydent spotkal takze kilka moich znajomych z pracy. Jedna z kolezanek zostala zahipnotyzowana i skloniona do tego, ze wyplacila sporą sume pieniedzy z bankomatu i oddala ja Cygance. Ocknela sie dopiero w pracy, i nie pamietala nic poza cyganką, ktora zapytala jej sie gdzie jest szpital. Brzmi dziwnie, wrecz smiesznie, a jednak to prawda. Dlatego prosze was drodzy Czytelnicy wazajcie, na tego typu ludzi. Nie dajcie sie naklonic na jakiekolwiek wrozby, i przede wszytkim nie patrzcie im sie w oczy. Wielu z nich to zawodowi zlodzieje i perfekcjonalni manipulanci. Wierze, ze nie wszyscy ale jednak osrtroznosci nigdy za wiele.

Źródło: klik

Uwaga na cyganki!

Mnie rowniez zahipnotyzowala Cyganka.Bylo to w zeszlym roku,jak zwykle zabiegana wracalam z zakupami.Napotkalam na drodze dwie Cyganki.Jedna z nich od razu powiedziala, ze wygladam na polke i zaczely ze mna rozmawiac.Byly mile i po chwili rozmowy zaproponowala jedna z nich, ze mi powrozy.Nie chcialam i powiedzialam ze nie mam pieniedzy, a ona zaraz zaprzeczyla, iz wcale ich ode mnie nie chce.W koncu sie zgodzilam.Mowila takim spokojnym glosem i ciagle powtarzala ze mam jej patrzyc w oczy, mimo tego iz wczesniej mowila ze mi powrozy z reki.Sama nie wiem dlaczego wdalam sie z nimi w rozmowe.Zawsze bylam ostrozna, szczegolnie w stosunku do takich ludzi.Nie wiem jak to sie stalo ze dalam jej moje ostatnie drobne jakie mialam.Jednak cale szczescie, ze nie bylam w posiadaniu wiekszej gotowki!Ona zagladala mi do portfela i patrzyla gdzie mam karte bankomatowa.Do teraz nie moge zrozumiec ,jak to sie stalo ze w ogole zaczelam z nimi rozmawiac.Podczas wrozenia zaczela mi mowic , iz moze mnie pozbawic wszystkiego co mam, pewnie dlatego ze mialam tylko drobne a karty bankomatowej jej nie dalam.Po calym fakcie bardzo sie zdenerwowalam.Dlaczego tak postapilam nie potrafilam tego wytlumaczyc.Czulam ze mnie w pewien sposob zahipnotyzowala.Jednka jak mowilam znajomym to sie smiali.Jednka jedna moja kolezanka za kilka dni dzwoni do mnie z wiadomoscia iz Cyganka naciagnela ja na 50 euro.Okazalo sie, ze byla to ta sama. Trzeba naprawde bardzo uwazac bo one to oszustki.To jest normalnie okradanie ludzi w bialy dzien!Powinny za to poniesc konsekwencje!

Źródło: klik

.

#2 Kosmo-Nauta

Kosmo-Nauta

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 280 postów

Napisano 26 06 2009 - 08:22

Ciekawe artykuły, we wczesnej młodości interesowałem się bardzo tym zagadnieniem. Nawet udało mi się kumpla zahipnotyzować i powrócił do poprzedniego życia ;) . To było ciekawe doświadczenie.

Tutaj bardziej mamy raczej doczynienia z silną psychosugestią i łamaniem oporu przez częściowe zastraszanie. To dosyć skuteczna metoda psychomanipulacji. Zresztą nie tylko rumunki ją stosują.

#3 Gość_slawek481_*

Gość_slawek481_*
  • Goście

Napisano 26 06 2009 - 09:53

Dzięki za tego arta ;) będę przestrzegał teraz rodzinę i znajomych przed spotkaniami z cygankami.

#4 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 26 06 2009 - 10:52

No ;)

Idzie zauważyć że najczęściej kobiety padają ofiarami tego typu kradzierzy, pewnie z powodu że nie rozwiążą sprawy siłowo i na końcu kulminacja w postaci zastraszenia, tyczy się to tak samo starszych ludzi. Męzczyźni, albo się do tego nie przyznawają bo z ciekawości googlałem czy też padali ofiarami i nic nie znalazłem, chyba że są wykorzystywani do innych celów (żart), bo nie ma się z czego śmiać.

#5 P@ffli©K™ ®

P@ffli©K™ ®

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 26 06 2009 - 12:10

Zazwyczaj Romowie obrażają się gdy mówimy o nich "Cyganie". Ale czy ta nazwa naprawdę wzięła się tylko ze zwykłych uprzedzeń rasowych?  ;)
Np. niedawno było głośno o tym, że w bankomatach oszuści stosują mini kamery i specjalne nakładki na klawiatury w celu pozyskania kodów do kart bankomatowych zwykłych użytkowników. A na stronie Policji z Malborka czytamy, że zatrzymane w tej sprawie osoby, są narodowości romskiej...  ;)
Źródło: Klik

#6 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 26 06 2009 - 12:49

Zazwyczaj Romowie obrażają się gdy mówimy o nich "Cyganie". Ale czy ta nazwa naprawdę wzięła się tylko ze zwykłych uprzedzeń rasowych?  :huh:

Nie mieszajmy w to uprzedzeń rasowych, bo to nie jest wątkiem tej dyskusji. A czy wporządku by było jakby zostało użyte "kobiety narodowości Romskiej", nie można wpakować wszystkich do jednego worka i sądzić Ich po narodowości, bo napewno są osoby, które żyją uczciwie w tej społeczności.

Romowie - naród lub grupa etniczna indyjskiego pochodzenia
grupy etniczne wywodzące się od Romów, lecz podkreślające swoją odrębność, np.:

Aszkali
Egipcjanie Bałkańscy
Sinti

pokrewne Romom grupy etniczne indyjskiego pochodzenia, żyjące poza subkontynentem indyjskim, np.:

Domowie
Jatowie
Lomowie
Luli

grupy etniczne lub kasty hinduistycznego systemu kastowego, prowadzące podobny tryb życia, jak powyższe społeczności, niekiedy określane mianem "Cyganie", np.:

Domba (ang. i sanskr. Domba lub Dom)
Bandżarowie (ang. Banjara)
Lambani (ang. Lambani)

Koczownicze narody Europy - żyjące w Europie, tradycyjnie półkoczownicze narody lub grupy etniczne, które poza wspomnianymi powyżej społecznościami, nie mają wspólnej z Romami etnogenezy, mimo iż wiele z nich jest również określanych nazwami "Cyganie" lub "Biali Cyganie", np.:

Jenisze (ang. Yenish lub Yenishe, fr. Yéniche, niem. Jenische, rum. Ienişi lub Gabori)
Kinkowie (hiszp. Quinqui, Quinquilleros, Mercheros)
Podróżnicy Irlandzcy (ang. Irish Travellers, Knackers, Pavees, Pikeys lub Tinkers, irl. Tincéirí)
Podróżnicy Skandynawscy (nor. Reisende, Fant lub Sk?yer)
Podróżnicy Szkoccy (ang. Scottish Travellers, Highland Travellers lub Summer Walkers, szk. Traivellers, Traivellin Fowk, Tinkers, Tinkies lub Tinks, szk. gael. Ceardannan)

Źródło: wikipedia

Mimo to w wielu językach dawne nazwy pozostały powszechnie uznawanymi synonimami dla nowego określenia. Tak też jest w języku polskim, gdzie coraz częściej stosowanemu etnonimowi "Romowie" odpowiada starszy "Cyganie". Wydaje się jednak, iż między obiema nazwami istnieje pewna afektywno-semantyczna różnica. Określenie "Cyganie" niesie większy ładunek emocjonalny niż "Romowie" (niezależnie czy jest on negatywny, czy nie), jest więc ono właściwsze dla tekstów artystycznych, np. piosenek, niż dla terminologii naukowej. W wielu językach jest też różnica merytoryczna, np. w przypadku języka angielskiego czy francuskiego, gdzie Gypsy czy Gitan oznacza czasem styl życia lub ubioru, zaś do określenia grupy etnicznej używa się najczęściej określeń, pochodzących właśnie od romskiego słowa Roma.

Termin "Cyganie" może być traktowany szerzej niż "Romowie", obejmując poza właściwymi Romami także inne diasporowe społeczności indyjskiego pochodzenia (np. Domów, Jatów, Lomów, Lulich itd.), grupy etniczne pochodzące od Romów (np. Sinti, Aszkali, Egipcjanie Bałkańscy), zamieszkujące Półwysep Indyjski kasty, z których najprawdopodobniej wywodzą się powyższe społeczności (np. Domba, Bandżarowie, Lambani) lub rozmaite inne grupy etniczne, które z Romami łączy jedynie podobieństwo tradycyjnego stylu życia (zob. np. Koczownicze narody Europy, Morscy Cyganie itd.).

Źródło: wikipedia

#7 pi00

pi00

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 341 postów

Napisano 26 06 2009 - 22:03

Tego sprzedawce też chyba zahipnotyzowały: http://www.biznes.pl...i...az&id=15716

#8 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 26 06 2009 - 22:09

Ja wam mówię, wszystko się pewnie zaczęło od matury z tego roku :)
Panie załapały bakcyla / pomysł na biznes i wsio!

Link: http://mimg.onet.pl/polski_PP.pdf
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#9 P@ffli©K™ ®

P@ffli©K™ ®

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 27 06 2009 - 08:25

Zazwyczaj Romowie obrażają się gdy mówimy o nich "Cyganie". Ale czy ta nazwa naprawdę wzięła się tylko ze zwykłych uprzedzeń rasowych?  :)

Nie mieszajmy w to uprzedzeń rasowych, bo to nie jest wątkiem tej dyskusji. A czy wporządku by było jakby zostało użyte "kobiety narodowości Romskiej", nie można wpakować wszystkich do jednego worka i sądzić Ich po narodowości, bo napewno są osoby, które żyją uczciwie w tej społeczności.

A czy ja napisałem, że mam jakieś uprzedzenia?  :) Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Napisałem tak dlatego, że często właśnie wśród tych ludzi zdarzają się osoby, które zarabiają na utrzymanie okradając innych. Ale nigdzie nie napisałem, że wszyscy tacy są. Sam z resztą znam osobiście dużo Romów, którzy żyją np. z handlu (najczęściej tym się zajmują) albo normalnie pracując.
Ale niestety wielu z nich woli żebrać, lub kraść - co jest niestety smutne. I to tłumaczy po części dlaczego Polacy tak ich nie lubią. Oczywiście cierpią na tym uczciwi Romowie, ale taka już mentalność ludzka i nic na to nie poradzimy.

Mimo to w wielu językach dawne nazwy pozostały powszechnie uznawanymi synonimami dla nowego określenia. Tak też jest w języku polskim, gdzie coraz częściej stosowanemu etnonimowi "Romowie" odpowiada starszy "Cyganie". Wydaje się jednak, iż między obiema nazwami istnieje pewna afektywno-semantyczna różnica. Określenie "Cyganie" niesie większy ładunek emocjonalny niż "Romowie" (niezależnie czy jest on negatywny, czy nie), jest więc ono właściwsze dla tekstów artystycznych, np. piosenek, niż dla terminologii naukowej. W wielu językach jest też różnica merytoryczna, np. w przypadku języka angielskiego czy francuskiego, gdzie Gypsy czy Gitan oznacza czasem styl życia lub ubioru, zaś do określenia grupy etnicznej używa się najczęściej określeń, pochodzących właśnie od romskiego słowa Roma.

Termin "Cyganie" może być traktowany szerzej niż "Romowie", obejmując poza właściwymi Romami także inne diasporowe społeczności indyjskiego pochodzenia (np. Domów, Jatów, Lomów, Lulich itd.), grupy etniczne pochodzące od Romów (np. Sinti, Aszkali, Egipcjanie Bałkańscy), zamieszkujące Półwysep Indyjski kasty, z których najprawdopodobniej wywodzą się powyższe społeczności (np. Domba, Bandżarowie, Lambani) lub rozmaite inne grupy etniczne, które z Romami łączy jedynie podobieństwo tradycyjnego stylu życia (zob. np. Koczownicze narody Europy, Morscy Cyganie itd.).

Możliwe, że etymolgia słowa "Cyganie" jest inna niż to przedstawiłem, ale w takim razie może wyjaśnisz skąd się wziął w naszej potocznej mowie termin "cyganić", który znaczy mniej więcej tyle co "oszukiwać, kłamać"?  :)

#10 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 27 06 2009 - 10:42

A czy ja napisałem, że mam jakieś uprzedzenia?  :huh: Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Możliwe, że etymolgia słowa "Cyganie" jest inna niż to przedstawiłem, ale w takim razie może wyjaśnisz skąd się wziął w naszej potocznej mowie termin "cyganić", który znaczy mniej więcej tyle co "oszukiwać, kłamać"?  :P

No właśnie nie wrzucam wszystkich do jednego worka :P Cytując choćby to co jest napisane w Wikipedia i pisząc że nie wszyscy są tacy sami. Też dlatego w tytule postu jest słowo "Cyganki", już jako podkreślenie tematyki jaka jest zawarta.

#11 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 06 07 2009 - 17:12

W Warszawie w pobliżu Dworca Śódmieście pełno Cyganek żebrzących o pieniądze :rolleyes: - krew tylko człowieka może zalewać :unsure: .Kiedyś nawet jedna rzuciła na mnie klątwę - ale mogę was zapewnić że to lipna klątwa :P
Głos Opozycji Forumowej

#12 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 06 07 2009 - 17:16

To bardzo sympatyczni ludzie, gdy mnie widzą- uciekają z krzykiem. Zupełnie zresztą jak świadkowie Jehowy :>
Hipnoza. Czemu nie?

#13 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 06 07 2009 - 17:28

To bardzo sympatyczni ludzie, gdy mnie widzą- uciekają z krzykiem. Zupełnie zresztą jak świadkowie Jehowy :>

Rozumiem.Ostro dosoliłeś im kiedyś :rolleyes: .
Głos Opozycji Forumowej

#14 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 06 07 2009 - 19:36

Zadaję im głupie pytania- z ich perspektywy i wciągam w nonsensowne dyskusje- też z ich perspektywy.

#15 maxim00

maxim00

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 26 02 2012 - 13:15

Piszę ponieważ zostałem naciągnięty przez polaka i cygana w miejscowości Bolesławiec na dolnym śląsku. więc uważajcie na taki duet + chipnoza cygana. Max

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych