Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Bootowanie z pendrive'a.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 14 07 2009 - 12:54

Tak, jak w temacie. Z obrazu .iso.
pendrivelinux.com - próbowałem. Płyta główna widzi pamięć, lecz z niej nie bootuje. System operacyjny, który chciałbym wgrać na pendrive, to remix Kubuntu 9.04. Moja płyta główna to MSI KT4AV. W BIOS'ie mam ustawione urządzenie USB jako first boot device, jednak nie bootuje z pendrive'a.

#2 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 14 07 2009 - 17:35

Czegoś nie rozumiem. :P Próbowałeś bootować z obrazu .iso żeby zainstalować system na pendrivie? Czy też skorzystałeś z pomniejszego how to (Creating a Live Kubuntu 9.04 USB Flash Drive) http://www.pendrivel...nstall-windows/ i nie możesz uruchomić systemu z pendrivea?

#3 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 14 07 2009 - 18:28

To drugie. Mam obraz .iso swojego remixu kubuntu 9.04, oczywiście bootowalny. Chciałbym zamiast nagrywać go na płytę, wgrać go na pendrive'a.

#4 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 14 07 2009 - 19:23

Próbowałeś zrobić to wg instrukcji z powyższej stronki tylko ze swoim remixem (plikiem .iso)? Generalnie na tej stronce jest sporo How To. Powinieneś coś dla siebie znaleźć.

WinHex ma opcję klonowania dysku, ale nie wiem czy to się sprawdzi w przypadku zapisywania obrazu na USB.

You can clone directly, or from an image file. Menu: Tools | Disk Tools | Clone Disk

http://www.x-ways.ne...llfeatures.html
Albo spróbuj z UNetbootin.
http://unetbootin.sourceforge.net/

#5 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 14 07 2009 - 21:14

Nie rozumiem tego programu. Z Unetbootin także próbowałem. Co do systemu, to tylko remix. kubuntu z doinstalowanymi pakietami.

#6 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 14 07 2009 - 22:02

OK. Jakieś komunikaty błędów jeśli korzystałeś z niniejszej instrukcji?

USB Kubuntu 9.04 Flash Drive Creation Essentials:

• Windows PC to perform conversion
  • Kubuntu 9.04 ISO (<!------ tutaj, zamiast tego, twój remix ------->)
  • 2GB or larger USB flash drive (Fat32 formatted)
  • Ku904p.exe (contains the files to do the conversion)
Creating a Live Kubuntu 9.04 USB Flash Drive:
1. Download and run KU904p.exe, extracting the contents to your PC. A KU904p folder is automatically created
2. Download the Kubuntu 9.04 torrent and proceed to download the ISO using your favorite bittorrent client
3. place the Kubuntu 9.04 ISO in the KU904p folder on your PC
4. From the KU904p folder on your PC, click KU904.bat and follow the onscreen instructions
5. Once the script has finished, restart your PC and set your BIOS or Boot Menu to boot from the USB device, save your changes and reboot.

Możesz spróbować jeszcze tak
http://www.hiren.inf...tcd-on-usb-disk

#7 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 14 07 2009 - 23:31

Nie było żadnych błędów. Po prostu nie chce bootować z tego pendrive'a, chociaż BIOS go widzi.

Edit:
Próbowałem podanym przez Ciebie sposobem. Jednak folder HBCD oraz plik autorun.inf nie pojawiają się na pendrivie po wykonaniu instrukcji.

#8 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 14 07 2009 - 23:57

Sprawdzałeś czy bootuje na innym kompie? A wogóle jakiekolwiek inny bootowalny pendrive jak sobie radzi? O ile sobie nie radzi możesz spróbować zaktualizować BIOS. :P

W linuksie jest takie polecenie dd. Na tą chwilę nie jestem w stanie sprawdzić czy ten sposób zadziała bo moja płyta główna (dyćko tak stara jak Twoja) nie bootuje wogóle z pendrivea. Stosowałem je niegdyś do kopiowania dyskietek bootowalnych. :D
Składnia:

dd if=Nazwa_pliku_wejściowego of=Nazwa_pliku_wyjściowego

Nazwa_pliku_wyjściowego może być nazwą urządzenia np. /dev/sdX (zależy jak u Ciebie montuje się pendrive). O ile dobrze pamiętam urządzenie na które się kopiuje nie powinno być zamontowane. W przypadku pendrivea cała operacja może trochę potrwać.

#9 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 15 07 2009 - 10:58

O ile dobrze pamiętam urządzenie na które się kopiuje nie powinno być zamontowane.

Jak mogę kopiować coś na urządzenie, które jest odmontowane?

#10 BlueEye

BlueEye

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 16 07 2009 - 08:59

Próbowałem jeszcze programem FlashBoot. Otrzymałem taki log:

Loading boot sector...
Initializing destination media...
Disk geometry parameters for target USB disk image:
Cylinders = 31
TracksPerCylinder = 255
SectorsPerTrack = 63
BytesPerSector = 512

Writing files...
*** Error: Specified CD-ROM disk or image file is neither ISOLinux-based nor floppy emulation mode bootable CD-ROM; thus it cannot be converted

Co to może oznaczać? Jak mogę to naprawić?

#11 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 16 07 2009 - 17:58

Składnia neither ... nor... (ani... ani...) . Nie masz ani bootowalnego obrazu dystrybucji Linuksowej, ani nie jest to coś w stylu dyskietki startowej windows 98 (z obsługą CD-ROM); zatem...

A polecenie dd w Twoim przypadku używałoby nazwy urządzenia/partycji (np. /dev/sdX) a nie punktu jej montowania (np. /media/pendrive) - więc nie sądzę, że montowanie byłoby wskazane. Wystarczy, że system (a więc także polecenie dd) będzie je widział.

#12 admmmin

admmmin

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 08 2010 - 21:39

Banalnie proste bootowanie z pendriva -> michalina-olszańska.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych