Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

ktoś do mnie ciągle dzwoni z zastrzeżonego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 oeno1

oeno1

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 15 07 2009 - 17:45

Witam ktoś do mnie cały czas dzwoni z zastrzeżonego , a nie wiem kto to po prostu robi sobie jaja , jest jakiś program czy coś żebym widział numer tego telefonu ? pozdro

#2 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 15 07 2009 - 17:47

Nie ma. Możesz zgłosić sprawę do operatora, a jak jesteś w Plusie, to zablokować możliwość dodzwonienia sie do Ciebie z prywatnego numeru.

#3 Krzysiek21

Krzysiek21

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 248 postów

Napisano 15 07 2009 - 17:48

Z tego co wiem to domowym sposobem raczej nie dojdziesz do numeru tego który do ciebie dzwoni.
może zgłoś to operatorowi a on ma możliwośc zablokowania tego połaczenia na tój numer,ale znajc zycie pewnie ekstra płatne.

#4 marcinkowski

marcinkowski

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1549 postów

Napisano 15 07 2009 - 21:52

To zależy jaki masz telefon, nie wiem czy są w javie, ale na symbiana są programy do blokowania, tzw. czarne listy, ale wówczas zablokujesz wszystkie takie połączenia, nie tylko od tego kogoś.

#5 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 15 07 2009 - 22:28

A odebrać nie możesz? Przecież cie w ucho nie ugryzie, do mnie cały czas wydzwaniają z banków z propozycjami kredytów, numery zazwyczaj zastrzeżone/niewidoczne. Szybka piłka, mówię dziękuje i po sprawie.

#6 oeno1

oeno1

First Rank

• Na emeryturze
  • 41 postów

Napisano 21 07 2009 - 19:55

A odebrać nie możesz? Przecież cie w ucho nie ugryzie, do mnie cały czas wydzwaniają z banków z propozycjami kredytów, numery zazwyczaj zastrzeżone/niewidoczne. Szybka piłka, mówię dziękuje i po sprawie.

tak tylko ze ja odbieram i nikt nic nie mówi ,

#7 Baj

Baj

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 21 07 2009 - 20:15

tak tylko ze ja odbieram i nikt nic nie mówi ,

Skad ja to znam,dzwoni nie odzywa sie,wiec zmienilam numer i jak na razie mam spokoj,tez Ci to radze,znaczy sie zmienic numer i po klopocie

#8 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 21 07 2009 - 21:22

zmienic numer i po klopocie

A nie lepiej wyrzucić telefon komórkowy?

Ludzie - no mamy XXI wiek. Poza zmianą numeru są jeszcze inne, mniej drastyczne metody - a znacznie bardziej skuteczniejsze.
1. Jeśli operator oferuje taką usługę - blokada połączeń z numerów zastrzeżonych. Plus się tym chwali, a więc to kwestia miesięcy jak inni operatorzy to wprowadzą.
2. Aplikacje typu "blacklist" które pozwalają na definiowanie połączeń przychodzących które dojdą do skutku.
3. Blokowanie w telefonie polegające na odrzucaniu połączeń z numerów z poza listy.
4. Zgłoszenie sprawy operatorowi, a następnie jeśli to nic nie da na policję. Numer jest prywatny tylko dla abonenta - operator ma pełen wgląd.
Kupujecie komórki, które mają miliard funkcji, aparaty po 12 Mpix, wyświetlacze 3,5" 640x480, empetrójki, empesrujki a nie potraficie ich nawet obsługiwać.

#9 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 21 07 2009 - 22:13

...
5. Podłączenie słuchawek / zestawu + ustawienie telefonu na 'auto odbieranie'.
Potem zakupy, wizyta u rodzinki, spacer - wszystko bez, dzień bez telefonu! :)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#10 Gość_slawek481_*

Gość_slawek481_*
  • Goście

Napisano 22 07 2009 - 07:25

Sam miałem taki problem z tymi numerami zastrzeżonymi. Odkąd mam telefon z Symbianem zainstalowałem sobie aplikację Advanced Call Manager i problemy zniknęły jak ręką odjął :) Aplikacja ta odrzuca połączenie jeszcze zanim dzwonek się odezwie i często nawet nie ma śladu w nieodebranych połączeniach. Odkąd mam tę aplikację moje kłopoty się skończyły :) Polecam :)

Pozdrawiam

#11 Kosmo-Nauta

Kosmo-Nauta

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 280 postów

Napisano 22 07 2009 - 07:37

Najlepiej nie rób nic, ignoruj. Kogoś widocznie kręci Twój niepokój.

#12 marcinkowski

marcinkowski

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1549 postów

Napisano 22 07 2009 - 14:09

@sławek401
Już wcześniej pisałem na ten temat, ale robiąc w ten sposób blokujesz wszystkie takie połączenia, nawet jeżeli jest to ktoś z twoich znajomych.

#13 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 22 07 2009 - 14:38

Jeśli ktoś jest znajomy, to jego numer daje się w kontakty i wtedy tych nie blokuje. A jeśli znajomy sobie dał numer jako prywatny - no to jego broszka - w takim razie się nie dodzwoni.
Ja u moich znajomych sukcesywnie zwalczałem tą głupią modę na "prywatne numery".

Inna sprawa, że czasem ktoś dzwoni w interesach, no ale przecież nie trzeba mieć tego cały czas włączonego. Najlepsza jednak metoda, to ta z blokadą u operatora. Wtedy pewnie dostaje się info, że abonent zablokował i wiedzą, ze mogą się dodzwonić jak dadzą opcję wyświetlania numeru.

#14 Baj

Baj

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 22 07 2009 - 14:46

@sławek401
Już wcześniej pisałem na ten temat, ale robiąc w ten sposób blokujesz wszystkie takie połączenia, nawet jeżeli jest to ktoś z twoich znajomych.

Zmienilam numer,ale poinformowalam przyjaciol.Dlatego tez dalej odbieram zastrzezone,bo niektorzy przyjaciele,znajomi wola nie pokazywac swojego numeru,identyfikacji.I maja do tego prawo,a ja sie nie dziwie,bo czasami chowam numer,bo niechce aby niektore istoty go znaly.Bo jak schowam,to moze ktos w koncu odbierze,moze doczekam sie zaplaty.Ale ja sie odzywam,jezeli wreszcie ktos odbierze.

#15 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 22 07 2009 - 15:37

Zmienilam numer,ale poinformowalam przyjaciol.

I teraz czekasz na kolejnego świra, po czym znowu zmienisz numer i znowu poinformujesz przyjaciół...

Miałem kilka takich osób, co raz na miesiąc zmieniały albo numer komórki albo GG. Oczywiście wszyscy z jakichś durnych powodów. Wywaliłem ich w końcu w ogóle z kontaktów bo nie nadążałem za tymi ich idiotyzmami.

I maja do tego prawo

Oczywiście - mają prawo, ale do mnie przeważnie się nie dodzwonią, albo będą mieli utrudnione życie.
Jeśli widzę, ze dzwonił do mnie jakiś znajomy, a ja przegapiłem, to oddzwaniam. Jesli widzę, ze numer zastrzeżony to olewam. Podobnie w sytuacji, gdy np nie chce mi się ruszyć dupy - jak widzę, ze dzwoni znajomy, to odbiorę, jak nie to olewam... jeśli ktoś nie szanuje mnie, to ja nie szanuję jego.

wola nie pokazywac swojego numeru,identyfikacji

A to jest kolejna głupota inwigilacyjna. To tak samo jak to siedzenie non-stop na ukrytym na GG. Po co? Nikt nie wie, ale oni tak wolą. Wolą się ukryć... dlaczego? Fakt, że czasem trzeba zadzwonić np. jednorazowo do danej całkowicie mi obcej osoby, z którą zamienię dwa słowa. Osoby tej nie obchodzi mój numer - to wtedy przełączam na zastrzeżony. Ale w celach towarzyskich? Jeszcze sobie papierowe torby na głowy pozakładajcie, bo jeszcze ktoś zobaczy jak wyglądacie...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych