Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Instalacja Windows z pendrive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#16 ksiedzulek

ksiedzulek

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 11 2008 - 23:27

dzieki za odpowiedz.
tak, nowy system bedzie chodzil, chce wgrac xp pro tablet zebym mogl zmienic jezyk na polski.

nie musze nic formatowac w dosie? czyli mam skopiowac plyte z windowsem(instalator) i postepowac wedlug instrukcji? ale jak moge skasowac partycje na ktorej jest zainstalowany system? na pewno czegos nie rozumiem, bo jestem raczej laikiem. Wiec bylbym wdzieczny za tutorial jak dla idioty.

#17 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 15 11 2008 - 23:38

Tak jak napisałem partycje możesz kasować/tworzyć nowe w instalatorze Windows.
Później po utworzeniu partycji wybierasz system plików w jakim ma być sformatowany dysk.

czyli mam skopiowac plyte z windowsem(instalator)

wystarczy jak skopiujesz katalog i386 z płyty na pendrajwa i wybierzesz z menu obraz Windows 98 SE OEM Bootdisk, później wpisujesz:
c:
cd \
cd i386
winnt.exe

#18 m4lik

m4lik

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 11 12 2008 - 21:19

nie chce zakladac nowego tematu poniewaz to jest mniej wiecej ten sam problem. Kolega wreczyl mi laptopa w ktorym fizycznie znajduje sie dvd ale ani w windowsie ani w biosie go nie widzi. Probowalem pod windowsem przez konsole odzyskiwania windows (kiedy jeszcze normalnie uruchamial sie windows) w polowie pracy laptop wylaczyl sie i nie ukonczyl pracy.
Po ponownym uruchomieniu wyskakuje blad " Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: system32\DRIVERS\isapnp.sys" "Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.
Robilem tak jak w temacie bootowanie z pendriva z pomocą obrazu dyskietki Win98 i katalogu i386 wszystko ladnie pieknie nastepnie cd i386 a po wpisaniu winnt.exe blad "Sector not found reading drive C". Laptop to ACER TRAVELMATE 2410 system Windows XP. Rozumiem ze musze zmienic z IDE1 na IDE2 ale nie da sie nic w BIOSIE juz zmieniac. Proszę o pomoc !!! będe ogromnie wdzieczny !!!

#19 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 12 12 2008 - 22:24

Masz jakieś partycje na hdd podczas próby instalacji Windows?
Jaki dysk masz w tym laptopie: ATA/SATA?

#20 m4lik

m4lik

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 16 12 2008 - 19:57

Partycje: A, na C jest Pendrive i D MS-RAMDRIVE gdzie jest chkdsk, scandisk...
Co do dysku w biosie podane tylko ze toshiba mozna jakos sprawdzic czy ATA/SATA bez rozkrecania ?

~~~posty połączone~~~

problem dalej nie rozwiazany, jakies pomysly ?

#21 mbm

mbm

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1157 postów

Napisano 18 12 2008 - 21:14

mozna jakos sprawdzic czy ATA/SATA bez rozkrecania ?

W biosie powinien być podany model/oznaczenie/kod dysku. Generalnie chodzi o to aby wyłączyć tryb AHCI dla dysków SATA (włączyć emulacje IDE). Jeśli to dysk PATA/IDE to nic nie trzeba zmieniać w ustawieniach biosu.

Możliwe, że plik boot.ini jest uszkodzony lub wspisy w nim nie wskazują na odpowiednią partycję.
Spróbuj odpalić konsolę odzyskiwania (rc.iso) z pendrive'a i użyć polecenia bootcfg /rebuild

#22 m4lik

m4lik

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 18 12 2008 - 21:41

mozna jakos sprawdzic czy ATA/SATA bez rozkrecania ?

W biosie powinien być podany model/oznaczenie/kod dysku. Generalnie chodzi o to aby wyłączyć tryb AHCI dla dysków SATA (włączyć emulacje IDE). Jeśli to dysk PATA/IDE to nic nie trzeba zmieniać w ustawieniach biosu.

Możliwe, że plik boot.ini jest uszkodzony lub wspisy w nim nie wskazują na odpowiednią partycję.
Spróbuj odpalić konsolę odzyskiwania (rc.iso) z pendrive'a i użyć polecenia bootcfg /rebuild

Po wybraniu konsoli odzyskiwaniu systemu pyta tylko czy dodatkowe sterowniki SCSI / RAID przy uzyciu F6 potem niebieski ekran A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
*** STOP: 0x00000007B

Kiedy i gdzie uzyc polecenia bootcf / rebuild ?

#23 gruzinn

gruzinn

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 05 01 2009 - 17:17

Interesuje mnie drugi sposób instalacji XP z pendriva tzn. przez dyskietkę i katalog i386.
Gdy "podrasuję" windows o sterowniki SATA (dodane w tryb tekstowy) znika plik winnt.exe z katalogu i386.
Jak więc zacząć instalację?

1. Przepraszam mój błąd - winnt.exe nie ma w obrazie przerobionego WinJG2008 w MOIM obrazie jest

ale

2. Wystartowanie z obrazu dyskietki win98 i uruchomienie winnt.exe w katalogu i386 powoduje:
a) interfejs po angielsku
:D system nie widzi dysku i chce się instalować na USB (mam dysk sata i partycje ntfs)

3. Wystartowanie z obrazu CICHY-BOOTDISK,z którego partycje są widoczne i można na nich zapisywać spod dos-a także powoduje przerwanie instalacji z komunikatem dotyczącym dysku (interfejs także po angielsku)

Czyli jak na razie klapa

4. Zastanawiałem się nad trzecim sposobem mianowicie: start ze spreparowanego obrazu dyskietki z utworzonym wirtualnym dyskiem i podmontowanym obrazem win-xp.iso. Do tworzenia wirtualnych dysków spod dos-a służą programy SHSUCDHD i SHSUCDX. Nie udało mi się jednak podmontować poprawnie obrazu win-xp.iso (może ktoś zapoda autoexec.bat i config.sys). Swoją drogą nie wiem czy ta instalacja aż tak bardzo różni się od poprzedniej aby się udała.
Ma jednak tą przewagę, że przy doświadczeniach skopiowanie jednego pliku iso na usb trwa o wieleeeee krócej niż 5-7 tys plików w katalogu i386.

#24 xrobcio

xrobcio

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 09 01 2009 - 23:04

No to sie dolacze:)

Mam pendriva Kingston DataTravel 4GB. Chce z pendriva uruchomic instalacje windowsa... postepowalem zgodnie z http://searchengines...w...st&p=506643 wszytko bylo pomyslnie ukonczone... W zarzadzaniu dyskami przy pendrivie mam w nawiasie Aktywna.

I gdy PC sie uruchamia wybieram metode bootowania http://img82.imagesh...dsc02067qo5.jpg (mam do wybory removable , harddisc, cdrom i lan-cos tam... Jak tam kabinuje z tym penem to raz pen jest w removable raz w harddisc nie wiem od czego to zalezy)
Ale ostatnio pendrive wykrywany jest w tym pierwszym removable wiec wybieram i http://img390.images...dsc02066su6.jpg kursor na dole czaly czas mruga (akurat teraz go nie ma) i komp nie odpowiada, numlock nie dziala alt+ctrl+del tez nie... Wiec tylko mozna resetowac. Dodam ze obojetnie czy pen jest pusty czy po http://searchengines...w...st&p=506643 to komp w tym samym miejscu sie zawiesza.

System plikow to FAT32, open sformatowany przez zabawa. Dodam ze kiedys juz probowalem bootowac z pena uzywalem HP USB Disk Storage Format Tool i zazanaczylem CREATE A DOS STARTUP DISK i wciaz to samo "felerne" miejsce przy ladowaniu...

EDIT:
Aha dodam ze mam plytke instalacyjna z win98SE. Wypakowalem winxp.iso na partycje z FATem32 wiec dos ja widzi i uruchomiem z polecenia w DOSie WINNT.EXE i wlaczyl sie instalator XP ale inny niz jak bym instalowal z plytki. Byla tam informacja na samym poczatku o jakims DISC DOCTOR czy jakos takos:P i instalator zaczal kopiowac pliki ale trwalo to dosc dlugo i anulowalem:P

Mam 2 Dyski twarte w sumie 5 parytcji i z tego tylko jedna ma FATa32 (na ktorej trzymam kopie danych, ghosta w kazdym badz razie partycja nie systemowa).
I czy przy instalacji ta metoda przez WINNT.EXE w pozniejszym etapie instalacji bede mial do wyboru wszystkie partycje gdzie moge zainstalowac XP? Czy tylko te z FATem32? Bo partycje systemowa mam na NFTS a dos NFTSa u mnie nie widzi:)

EDIT2:
Nie mam stacji dyskietek:P

EDIT3:
Probowalem zamiast pendriva uzyc karty SDHC 8GB przez czytnik kart jakis All in 1 (za 20zl z allegro:)) ale bios go nie widzi tej karty...

~~~ posty połączone~~~

Ok udalo sie! Cos zrobilem FlashBootem (w wersji testowej) i przy bootowaniu pendrive ukazal sie ponownie w harddisc przy bootowaniu... Zrobilem to co wczesniej i wyskoczyl oczekiwany boot menager:D co prawda nie wrzucalem jeszcze lustra i nie probowalem instalowac ale mysle ze jak juz sie zabootowal to i da rade instalnac go:D

EDIT
System plikow na penie 4GB Fat32 jak by ktos pytal:P

We flash bootcie o ile pamietam wybralem:
1. Create bootable flash disk with minimal set of DOS System files
2. Windows 95/98/me setup distribution
3. Z jakiejs stronki sciagnalem win98boot.zip (669 KB) jak ktos bedzie potrzebowal moge wystawic gdzies:) wypakowalem i podalem w YOU MAY SET LOCAL OR NETWORK PATH HERE lokalizacje gdzie znajduja sie wypakowane pliki z win98boot.zip
4. Zaznaczylem MAKE BOOTABLE USB FLASH DISK WHICH OS PHYSICALLY PRESENT ON THIS PC i wybralem litere dysku (pendriva) i next next i Finish.

Zrobielem to co w http://searchengines...w...st&p=506643 i i juz:)

EDIT kolejny z reszta:P
W zabootowal z pena wybralem instalacje Windy nastepnie chyba kopiowal z pena do ramu troche trwalo i zakonczylo sie http://img209.images...dsc02096hy6.jpg :rolleyes:(
System plikow na Penie byl FAT16. Blad z tymi klaserami mialem rowniez przy Fat32. HDDki maja NTFSy oprocz jednego...

#25 muzykal

muzykal

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 11 03 2009 - 01:17

Mam taki problem. Chciałem sobie zainstalowac bete se7en windowsa ale pójsc nie chce bo jest jakiś boot error. Chciałbym odpalic na pendraku tą instalacje. Mam SanDisk cruzer U3 i niewiem jak dokładnie to wgrac. Próbowałem według pierwszej instrukcji i nie odpaliło. POMOCY!!!

#26 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 11 03 2009 - 02:26

Jest inny sposób na zmuszenie Pena do bycia medium instalacyjnym dla windowsów.
Nazywa się toto UFDUtility i pozwala wgrać dowolny obraz iso na pena.
Po tej operacji pen zgłasza się systemie jako dwa różne urządzenia, jedno z nich jest napędem CD.
Podczas startu komputera wystarczy wybrać z bootmenu odpowiedni napęd (np w biosach awarda USB-CDROM) i instalacja przebiegnie jak z normalnej płyty CD.
Ja mam w ten sposób wrzucony multiinstal (XP, XP nienadzorowany, 2003, 2003 nienadzowrowany) i działa bez problemu na większości sprzętów.
Mały problem miałem na Asusie bo uparcie bootował z tej partycji "instalacyjnej" pena nie pozwalając mi uruchomić drugiej partycji (usb-hdd) która nomen omen też jest startowa i odpala kilka fajnych rzeczy poprzez syslinuxa (winpe różne wersje, qparted, msdos itp itd), ale pewnie można by to przeskoczyć odpowiednim ustawieniem chain.c32.
Rzeczone narzędzie można znaleźć pod adresem:
UDFUtility

pzdr

#27 muzykal

muzykal

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 03 2009 - 15:31

Jest inny sposób na zmuszenie Pena do bycia medium instalacyjnym dla windowsów.
Nazywa się toto UFDUtility i pozwala wgrać dowolny obraz iso na pena.
Po tej operacji pen zgłasza się systemie jako dwa różne urządzenia, jedno z nich jest napędem CD.
Podczas startu komputera wystarczy wybrać z bootmenu odpowiedni napęd (np w biosach awarda USB-CDROM) i instalacja przebiegnie jak z normalnej płyty CD.
Ja mam w ten sposób wrzucony multiinstal (XP, XP nienadzorowany, 2003, 2003 nienadzowrowany) i działa bez problemu na większości sprzętów.
Mały problem miałem na Asusie bo uparcie bootował z tej partycji "instalacyjnej" pena nie pozwalając mi uruchomić drugiej partycji (usb-hdd) która nomen omen też jest startowa i odpala kilka fajnych rzeczy poprzez syslinuxa (winpe różne wersje, qparted, msdos itp itd), ale pewnie można by to przeskoczyć odpowiednim ustawieniem chain.c32.
Rzeczone narzędzie można znaleźć pod adresem:
UDFUtility

pzdr

A czy mógłbyś troszku poinstruowac jak sie robi z tym programem??THX

#28 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 12 03 2009 - 16:20

Jeśli odpalasz główną aplikację to wybierasz "Autorun Manager", jeśli rozpakowałeś pakiet to odpalasz UCDExec.exe (pakiet sam się rozpakowuje do katalogu windowsa, podkatalog UfdApp więc najlepiej sobie ten katalog gdzieś przekopiować i uruchamiać pojedyńcze aplikacje, nie wiem jak wy ale ja np nir lubię obcego elementu w katalogach systemowych).
teraz zależnie którą wersją pakietu dysponujesz 3.0.5.0 czy tą z linku czyli 3.2.3.0 (odradzam wersję 3.2.1.0, nie działa poprawnie) postępujesz następująco:

3.0.5.0:
klikasz zakładkę "ISO File" i wybierasz plik iso który chcesz przerzucić na pena

3.2.3.0:
niestety w tej wersji powyższa zakładka nie działa najlepiej i pozwala wybrać tylko iso z katalogu głównego poszczególnych partycji więc albo trzeba umieścić plik w ww katalogu albo wkleić ręcznie ścieżkę wraz z nazwą pliku iso.

następnie w obu przypadkach kliamy na BURN (albo naciskamy ENTER) i to wszystko z naszej strony
program trochę czasu się męczy nawet na szybkich penach więc trzeb mu dać szansę skończyć, po wszystkim wyświetli komunikat o udanym (bądź nie) zakończeniu procesu, wystarczy wtedy wyjąć i ponownie wetknąć pena aby cieszyć się dwoma urządzeniami (windows powinien wykryć dodatkowy cd w systemie)

ps
Chyba nie muszę pisać, że powyższa operacja skasuje wszystkie dane jakie były na penie
Druga partycja jest traktowana jako oddzielne urządzenie więc operacje formatowania np HP Tool-em nie mają wpływu na partycję CD, aby ją usunąć trzeba ponownie użyć narzędzia UCDExec.exe i "zaptaszkować" single partition.
Osobiście sprawdzałem na różnych PQI oraz Kingstonach!!!

pzdr

Mały Upgrade
programik działa prawidłowo na penach zbudowanych w oparciu o chip USBest, na pewno nie diała na układach SMI (Silicon Motion)
a tu nowa wersja:
UFDUtility_v3.2.4.0

Właśnie szukam alternatywy która ruszy z OCZ Rally2.

pzdr2

Upgr2
Znalazłem programik dla OCZ i wszystkich innych opartych o chip SMI (Silicon Motion)
programik to SM32x SMI Mass Production Tools.
Niestety w przeciwieństwie do UFDUtility nie jest on zdecydowanie przeznaczony dla mniej zaawansowanych użytkowników, na szczęście dostęp do opcji konfiguracyjnych jest domyślnie chroniony hasłem.
Wypróbowałem i działa prawidłowo z moim Rally2 Dual Channel.
Dla ryzykantów którzy są gotowi sami spróbować podaję link
M32x_1_17_44
Hasło do ustawień to "320"
Nie będę opisywał procedury dla tego programu bo jak już napisałem nie jest to program dla osób którym są takie opisy potrzebne.

pzdr3

#29 muzykal

muzykal

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 03 2009 - 17:29

co powinno byc w zawartości tego arciwum??

#30 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 14 03 2009 - 22:20

Nie bardzo wiem o co pytasz, które archiwum?
Ciśnie mi się złośliwa odpowiedź - pliki.
w UFDUtility_v3.2.4.0 jest tylko jeden plik:
UT165_UFDUtility_v3.2.4.0.exe
w M32x_1_17_44 jest ich więcej na dodatek niektóre w podkatalogach, najogólniej rzecz ujmując są to loadery i firmwary do poszczególnych modeli chipów SMI i wspólpracujących z nimi modułów pamięci, default.ini czy sony.ini są t już ustawione przykładowe konfiguracje, sm32Xtest.exe to główny program, w jednym z podkatalogów są jeszcze sterowniki które mogą zastapić standardowe systemowe drivery dla usb.
pzdr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych