Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Instalacja Windows z pendrive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 15 03 2009 - 01:28

Jest jeszcze i jeden projekt: WinSetupFromUSB. Opis tworzenia medium tutaj: KLIK.

Chciałem sobie zainstalowac bete se7en windowsa ale pójsc nie chce bo jest jakiś boot error. Chciałbym odpalic na pendraku tą instalacje. Mam SanDisk cruzer U3 i niewiem jak dokładnie to wgrac.

A czy ta prosta instrukcja nie działa: KLIK.

#32 cmsydney

cmsydney

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 186 postów

Napisano 04 04 2009 - 22:50

Ja uzywam USB_MultiBoot6. Prosty kreator instalatora winxp na kluczu usb. Ustawia by klucz byl widziany zawsze jako dysk U. Instalacja jest blyskawiczna, kopiowanie plikow zajmuje ok. 2 min.

#33 Kowa1

Kowa1

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 211 postów

Napisano 04 04 2009 - 23:18

Taaak

UFD Utility

Pięknie napisane przez maqqreq

Jest inny sposób na zmuszenie Pena do bycia medium instalacyjnym dla windowsów.
Nazywa się toto UFDUtility i pozwala wgrać dowolny obraz iso na pena.

Tyle że:

Próbowałem na trzech komputerach - dwa desktopowe ( stacjonarne ) jeden laptop
Na dwóch istalkach - WinXP SP2 i WinXP SP3 ( servicepacki zintegorowane )

Jednakowy i niezmienny efekt ( obrazki tylko z jednej próby ale przy innych tak samo )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do tego momętu niby wszystko OK ale już dalej kicha z grochem

Dołączona grafika

I ostateczna odpowiedź od UFD Utility

Dołączona grafika

Czy mógłby ktoś komu się udała ta sztuczka potwierdzić że to w ogóle jest możliwe i jak tego dokonał?
Czy może to zwykła SF.

#34 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 04 2009 - 01:10

@Kowa1
Gdybyś czytał moje następne posty znalazłbyś taki w którym napisałem, że UFD Utility przeznaczone jest dla urządzeń opartych o chip USBest np UT163 czy UT165, co prawda większość PQI (a z vendora wynika, że właśnie pqi-a posiadasz) opiera się o te chipy ale nie wszystkie, niektóre są np zbudowane na ALCOR-ach
Niestety twój vendor nie znajduje się w bazach danych dostepnych na necie więc bez rozbierania urządzenia raczej się nie dowiesz jaki chip siedzi w środku.
Jeżeli lubisz zabawę (i ryzyko uszkodzenia pena) możesz popróbować programów z tego działu:
alcor
A czy UFD Utility działa? Tak działa z moimi: U339 Pro 4GB, U339 16GB, D333 4GB (wszystkie PQI) nie działa natomiast z moim Kingstonem 1GB opartym na chipie Phison

@cmsydney
Pakiet który opisujesz działa w oparciu o fake driver (dumy driver) oszukujący instalatora, że usb mass storage to nie mass storage, na dodatek żeby to osiągnąć ingeruje w orginalne pliki instalacyjne systemu.
Czy jest to rzeczywiście dobra metoda? Nie dla wszystkich!!!

pzdr

#35 Kowa1

Kowa1

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 211 postów

Napisano 05 04 2009 - 09:06

Taaaak

w szarym ogonie tematu za

Osobiście sprawdzałem na różnych PQI oraz Kingstonach!!!

za ps-ami i "małymi upgradami"
zawoalowana informacja

programik działa prawidłowo na penach zbudowanych w oparciu o chip USBest

to ma być to czego nie doczytałem?

Taaak
Sprawdzałem na 6-u róznych kingstonach i 3-ech PQI - albo maqqreq ma ogromne szczęście albo ja takiego pecha.
Mam wiele programów które miały "działać prawidołowo" w danym środowisku a śmigają rewelacyjnie bez względu na to.

Informacja

programik działa prawidłowo na penach zbudowanych w oparciu o chip USBest

a fakt
Program nie widzi pendrivów zbudowanych na chipsetach innych niż USBest
to raczej dwie różne bajki.

Najlepiej pisać wprost, logicznie i chronologicznie. A jak w trakcie ujawniają się jakieś istotne ograniczenia zawsze istnieje opcja "Edit" i można czytelną informacje umieścić we właśiwym miejscu czyli na początku.

#36 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 04 2009 - 10:30

Serdecznie przepraszam jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd.
Odnośnie Kingstona to program działa prawidłowo z modelem datatrawler II 2GB który zgłasza się jako vendor 1307 0163
Moje PQI zgłaszają się jako 3538 0054 (dwie sztuki) i 3538 0059 (trzeci).
Z dostępnych informacji wynika, że 0054 są to peny na UT163 a 0059 na UT165
pzdr

#37 Kowa1

Kowa1

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 211 postów

Napisano 06 04 2009 - 03:46

Nie widzi Kingstonnów serii Data Traveler i Data Traveler II Plus i PQI serii USB 2.0

#38 cmsydney

cmsydney

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 186 postów

Napisano 06 04 2009 - 07:02

@cmsydney
Pakiet który opisujesz działa w oparciu o fake driver (dumy driver) oszukujący instalatora, że usb mass storage to nie mass storage, na dodatek żeby to osiągnąć ingeruje w orginalne pliki instalacyjne systemu.
Czy jest to rzeczywiście dobra metoda? Nie dla wszystkich!!!

A jaki to ma wplyw dla uzytkownika? Szczerze mowiac zainstalowalem i nie zauwazylem zadnych roznic ani problemow.

#39 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 06 04 2009 - 15:50

@cmsydney
nasuwa mi sie w tym miejscu stara reklama o spostrzegawczośi pań z Gdańska która w ekstremalnej wersji może brzmieć tak:
alkohol metylowy, alkohol etylowy - skoro 90% pań z Gdańska nie widzi różnicy to po co przepłacać

Czy jest dla użytkownika różnica, weźmy taki przykład, mamy dwóch świetnych mechaników samochodowych, ceny ich usług są porównywalne, różnica polega na tym, że jeden narzędzia trzyma poukładane w odpowiednich szakfkach i na półkach a u drugiego walają się po podłodze, po kątach.
Jak napisałem obaj dysponują porównywalną wiedzą, oferują podobną cenę i na końcu wyjedzie od nich tak samo naprawione auto ale w tym miejscu pytam ciebie, szczerze odpowiedz u którego z nich wolałbyś zostawić swoje auto do naprawy.

Przy okazji należy zaznaczyć, że pakiet kótry poleciłeś w tej aktualnej wersji nosi numer 10
http://www.911cd.net...t...ost&id=1054
i daje trochę większą uniwersalność w łączeniu kilku instalatorów i innych narzędzi odpalanych z Pena
Są też inne pakiety automatyzujące proces przygotowania takiego nośnika np:
http://wimb.winbuilder.net/downloads/
czy:
http://www.datafileh...d-288440e0.html

Ja ze swojej strony szukam rozwiązania w najmniejszym stopniu ingerującego w orginalny pakiet instalacyjny a z drugiej strony pozwalający na jak największą uniwersalność, między innymi dlatego umieszczam tu cykl oparty na mojej pracy z instalerem zbudowanym na WINPE który odpowiednie opcje podpina w sposób dynamiczny w oparciu o zawartość katalogu z instalkami (bez ingerencji użytkownika)
Z tej samej przyczyny nie używam narzędzi typu nLite.

Jest też możliwość zastosowania instalacji w oparciu o obraz np acronisa czy ghosta a mianowicie jeśli zainicjujesz instalację komendą:
winnt32.exe /makelocalsource /noreboot /syspart:litera /tempdrive:litera
litera = litera partycji docelowej (w tym przypadku może to być nawet volumen virtualny)
i po zakończeniu etapu w którym instalator kopiuje pliki zamiast resetu zrzucisz zawartość takiego dysku (partycji) to potem po ich przywróceniu na dowolnym kompie po resecie uruchomi się instalacja systemu (ewentulnie przed zrzuceniem trzeba skasować plik migrate.inf jeśli się pojawił)

Wyszło trochę przydługo ale reasumując chodzi o to, żeby każdy mógł wybrać najbardziej odpowiadającą mu opcję i zrobił to w pełni świadomie znając inne alternatywy,

@Kowa1
mam prośbę, możesz podać vendory tych PQI
moje też są przecież USB2.0 (wybrałem je właśnie ze względu na parametry transferu) a jak pisałem wcześniej wszystkie 3 działąją z tym pakietem

pzdr

#40 cmsydney

cmsydney

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 186 postów

Napisano 06 04 2009 - 18:11

Tylko nadal brak informacji na czym polega ta ingerencja i jaki to ma wplyw dla uzytkownika skoro piszesz, ze nie wszyscy moga sobie na to pozwolic.

#41 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 06 04 2009 - 22:05

@cmsydney
Sorry ale nie w tym rzecz czy sobie mogą pozwolić czy nie ale czy to im odpowiada
A na czym polegają zmiany dokonywane przez ten pakiet zainteresowane osoby mogą znaleźć w samym pakiecie. Przecież jest to plik cmd więc można go sobie przeanalizować krok po kroku.
Zrozum, ja nikogo nie odwodzę od ani nie namawiam do stosowania tego pakietu, po prostu uważam, że należy znać alternatywy żeby dokonywać świadomych wyborów.
Tak samo jest z integracją sterowników za pomocą Nlit-a, 90% użytkowników ta metoda odpowiada i działa poprawnie ale czy to oznacza, że nie opłaca się dla 10% pozostałuch userów opiywać innych metod które przecież istnieją.
Myślę też, że wszystkie osoby zainteresowane tematyką użycia pendriva jako medium instalacyjnego powinny zapoznać się z odpowiednim działem na forum MSFN (o ile oczywwiście nie otstrasza ich język angielski) gdyż jest to chyba największa skarbnica wiedzy na ten temat.
http://www.msfn.org/...p?showforum=157
można tam oczywiście również znaleźć opis problemów jakie poszczególne metody ze sobą niosą

pzdr

#42 meciarz

meciarz

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 15 05 2009 - 15:51

@maggreg
witam,
trochę przejrzałem Twoje posty i całkiem ciekawy pomysł i sposób. Skorzystałem z szablonu, który udostępniłeś i u mnie działa...ale nie do końca :/
Mianowicie na swoje potrzeby dodałem jeszcze uruchamianie instalacji Debiana oraz SystemRescueCD, wszystko odpalane z Grub4dos. Odpala mi także instalacja windowsa 7 (wyb. z bootmgr instalacja visty/2008) lecz przy wyborze instalacji XP/2003 mam komunikat że ładuje pliki, dalej screen win7() i pokazuje się cz-b tło z winpe mija ok 1min i reset!! Nie startuje menu.
No i kombinuję, kombinuję i nic nie mogę wykombinować ;)

#43 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 15 05 2009 - 18:44

Hm, trudno mi coś doradzić bo wersja której używam obecnie jest trochę posunięta do przodu, byc może coś ze sterownikami od karty sieciowej jest nie tak (przed załadowaniem menu powinno ci się pojawić najpierw okienko jak na obrazku: http://wstaw.org/ima...4c6380131.jpeg)
Jeżeli znajdę jutro trochę czsu postaram się dokończyć fragment skryptu nad który mam aktualnie "w budowie" i wrzucę szablon public.
ps. możesz zajrzeć do pliku .wim za pomocą nowych wersji alfa 7zip-a
sprawdź pliki:
starter.vbs
startnet.hta
i oczywiście Winpeshl.ini oraz upewnij się, że wim nie zawiera pliku startnet.cmd

pzdr

#44 PYJTER

PYJTER

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 20 05 2009 - 18:50

Powiem tak wielki ukłon za to co zrobiłeś ale niestety dla wielu ten opis jest nie do przejścia.
To musi być opis "łopatologiczny" skopiuj to tutaj, wypakuj to tutaj zmień skrypt itd.

#45 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 05 2009 - 05:21

PYJTER

Powiem tak wielki ukłon za to co zrobiłeś ale niestety dla wielu ten opis jest nie do przejścia.
To musi być opis "łopatologiczny" skopiuj to tutaj, wypakuj to tutaj zmień skrypt itd.

Ja też tak sądzę. To się fatalnie czyta. I przypuszczam skąd ten "brak zainteresowania".

maggreg

Artykuł wypromuję przyklejeniem, jeśli:
- Przerobisz ten materiał na ładny przewodnik podparty ilustracjami, logicznie uporządkowany, podzielony wizualnie w sposób nie budzący wątpliwości. Nie napaćkamy informacjami w taki sposób, że wszystko się zlewa, a istotne ograniczenia są ujęte w jakiejś dalszej edycji gdzie Ci się "przypomniało"
- Szczegółowo rozpisany punkt po punkcie. Zważ, że czytelnicy to nie tylko ci którzy potrafią sobie w locie dopowiedzieć, albo mają opanowane podstawy. Przeciętny czytelnik musi mieć "za rączkę", nawet rzeczy oczywiste dla Ciebie

Możemy się również umówić na takie coś, że zakładasz pusty temat, ja go na bazie kredytu zaufania przykleję zostawiając otwarty, byś mógł na tym pracować. Warunki jak wyżej. Artykuł nie będzie podlegał dyskusji - wszelkie pytania użytkowników będą realizowane "na dole" np. tutaj w tym temacie.

.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych