Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Instalacja Windows z pendrive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#46 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 21 05 2009 - 14:24

Trudno się nie zgodzić, że nie jest to tekst przyjemny do przebrnięcia zwłascza dla przeciętnego "Kowalskiego" i nie to było moją intencją.
Więcej zaryzykuję stwierdzenie, że przeczytanie samego opisu jest tylko dodatkiem do analizy kodu pliku menu.hta. Umieszczejacą "to" na tym forum chciałem dotrzeć do osób dla których język skryptowy, zwłaszcza vbs nie jest obcy i liczyłem na ich merytoryczną pomoc w rozwoju pakietu, ja niestety wszystkiego nie jestem w stanie sam wymyslic tym bardziej, że swój pierwszy w życiu skrypt napisałem 2 m-ce temu (dokladnie 11.03 :( ).
Zgodzicie się chyba, że nie jest to narzedzie potrzebne odsobom które instalują system sporadycznie, dla siebie a raczej takim które obsługują w ten sposób klientów czy to jako serwisanci czy budowniczy systemów (uwielbiam to Microsoftowe ookreślenie), czy też jek to ładnie napisałe @Picasso "potrafią sobie w locie dopowiedzieć".
Mnie ono pomaga w przygotowaniu procesu produkcyjnego.
Z podanych powodów uważam, że sprowadzanie opisu do postaci jak kolega @PYJTER to ujął "łopatologicznej" moim zdaniem mija się z celem i obawiam się, że nie znalazł bym w sobie odpowiednie motywacji czy też choćby umiejętności aby taką formę spłodzić. Natomiast jeżeli ktoś chciałby podjąć się takiego zadania i potrzebował jakiejś pomocy/porady jestem całym sobą do dyspozycji.

pzdr

#47 PYJTER

PYJTER

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 05 2009 - 16:35

Trudno się nie zgodzić, że nie jest to tekst przyjemny do przebrnięcia zwłascza dla przeciętnego "Kowalskiego" i nie to było moją intencją.
Więcej zaryzykuję stwierdzenie, że przeczytanie samego opisu jest tylko dodatkiem do analizy kodu pliku menu.hta. Umieszczejacą "to" na tym forum chciałem dotrzeć do osób dla których język skryptowy, zwłaszcza vbs nie jest obcy i liczyłem na ich merytoryczną pomoc w rozwoju pakietu, ja niestety wszystkiego nie jestem w stanie sam wymyslic tym bardziej, że swój pierwszy w życiu skrypt napisałem 2 m-ce temu (dokladnie 11.03 :) ).
Zgodzicie się chyba, że nie jest to narzedzie potrzebne odsobom które instalują system sporadycznie, dla siebie a raczej takim które obsługują w ten sposób klientów czy to jako serwisanci czy budowniczy systemów (uwielbiam to Microsoftowe ookreślenie), czy też jek to ładnie napisałe @Picasso "potrafią sobie w locie dopowiedzieć".
Mnie ono pomaga w przygotowaniu procesu produkcyjnego.
Z podanych powodów uważam, że sprowadzanie opisu do postaci jak kolega @PYJTER to ujął "łopatologicznej" moim zdaniem mija się z celem i obawiam się, że nie znalazł bym w sobie odpowiednie motywacji czy też choćby umiejętności aby taką formę spłodzić. Natomiast jeżeli ktoś chciałby podjąć się takiego zadania i potrzebował jakiejś pomocy/porady jestem całym sobą do dyspozycji.

pzdr

hmmm.... szkoda bo liczyłem po cichu że się tego podejmiesz....

ale może chociaż mi pomożesz ;-)

Mianowicie chodzi mi o multiboot na USB różnych zrobionych przez mnie systemów XP
Wiadomo żona potrzebuje czego innego rodzina czego innego ja czego innego, jedne są zoptymalizowane pod biuro drugie pod gry itd. do tego dochodzą różne konfiguracje komputerów, laptopów (z cdromem bez) i jedynym sensownym narzędziem wydaję się PENDRIVE mam akurat taki malutki 16GB ;-)

Więc moje pytanie brzmi od czego mam zacząć by stworzyć sobie taki multiboot z takim ładnym menu jak ty masz.
Od razu mówię że nie znam się na programowaniu prawie wcale. A nLite'em nauczyłem się posługiwać i jakoś mi to wychodzi jednak płytek CD/DVD mam od groma ;-) a tak pendrive w klapę i heja....

Swoją pracę obiecuję udokumentować i zarchiwizować jeśli się zgodzisz i zamieścić w *.pdf i umieścić Ciebie jako autora.

.... jak to się mawiało "Diecezja należy do Ciebie" znaczy się decyzja :(

#48 scooby1

scooby1

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 05 2009 - 19:21

przyłączam się do powyższego, bo powiem szczerze, śledzę opisy maggrega i cofam się w rozwoju! Czy ktoś to może sensownie poukładać? kolega PYJTER jest chętny do pomocy ja również w miarę moich skromnych możliwości :lol:

#49 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:28

@PYJTER o ile dobrze zrozumiałem intencje to w twoim przypadku trzeba by się zainteresować głębiej zagadnieniem instalacji nienadzorowanej a szczególnie katalogiem $OEM$ dzieki któremu można w sposób spersonalizowany doinstalować programy, ustawić parametry usług i inne ustawienia rejestru, zainstalować poprawki systemowe itp.
Poszukaj opisów użycia podczas instalacji pliku cmdlines.txt oraz sekcji [GuiRunOnce] w pliku odowiedzi dla instalacji nienadzorowanej.
Osobnym zagadnieniem jest zintegrowanie tego wszystkiego z moim "narzędziem", katalog $OEM$ jest jakby z automatu stosowany jeśli w pliku odowiedzi dla instalacji nienadzorowanej istnieje nastepujący wpis "OemPreinstall=Yes" a sam katalog jest podkatalogiem w drzewie i386 (amd64 w wersji 64bit).
Dodatkowo moża w pliku odpowiedzi umieścić parametr wskazujący inną ścieżkę tego katalogu niż domyslena "OemFilesPath".
Ja w przypadku instalacji z użyciem plików wim zastosowałem jeszcze inne rozwiązanie, po prostu odpowiedni katalog jest kopiowany po przywróceniu obrazu wim a ścieżka do niego jest podana w plikach txt z podkatalogu "wim\systemy"

Myślę, że w twoim przypadku własnie to ostatnie rozwiązanie byłoby najciekawsze, sama podstawa instalacji byłaby wspólna natomiast w zależności od potrzeb można by podpiąć odpowiedni katalog i plik unattend, funkcjonalność w sanym szablonie już istnieje, wystarczy przygotować odpowiednie pliki w ww katalogu (wim\systemy dla przypomnienia), samo menu zbuduje się dynamicznie, jeżeli w katalogu wim\systemy stworzysz 10 plików konfiguracyjnych to zyskasz 10 pozycji w menu, zresztą z instalkami z folderu dystrybucyjnego jest tak samo a dorzucenie opcji wyboru katalogu $OEM$ innego niż domyślny nie jest problemem (jeżeli będzie taka potrzeba)
a oto przykład dynamiki menu (to menu wygenerowalo się samo, plik menu.hta jest identyczny jak w szablonie):

Menu z dynamicznie podpiętymi nowymi pozycjami
Dołączona grafika

Oczywiście w twoim przypadku podstawa zagadnienia instalacji nienadzorowanej, nie wiem czy i na ile system potraktowany przez NLita się do tego nadaje, osobiście nie używam.

pzdr

#50 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 24 05 2009 - 09:22

@maggreg

Wspaniała robota :lol: .

Ponieważ temat wkroczył też na zagadnienie instalacja Vista/Windows 7 z pendrive to dla zainteresowanych stworzeniem takiego pena tylko z jednym systemem dorzucam link:
http://www.vistax64....humb-drive.html
Głos Opozycji Forumowej

#51 Przemexss

Przemexss

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 15 06 2009 - 10:54

Sorry że odkopuje temat, ale wydaje mi się, że przyda się to nie tylko mi.
Ten pierwszy opis z Grub4Dos jest ok. ale nie sprawdza się w starszych komputerach z mniejszą ilością ramu.
Teraz pytanie czy da się tak ustawić w menu.lst aby obraz ISO nie był rozpakowywany do RAM tylko do np. 2-giej specjalnej partycji na pendrive??
Można oczywiście zrobić na pendrive kilka partycji i tam ręcznie wypakowywać obrazy ale wygodniej by było mieć np. 1GB partycje na pendrive do której automatycznie rozpakowywałby się wybrany obraz.

Ktoś pytał się co z starszymi komputerami które nie mają opcji boot z USB. Można wykorzystać program PLoP Boot Manager dzięki któremu możemy uruchomić z USB lub CD kompa który nie ma tych opcji.

#52 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 10 2009 - 19:19

Nowy dość ciekaway sposób zmuszenia XP aby się zainstalował z iso "emulowanego" w ramie pojawił się na MSFN.
Install XP from a RAM loaded ISO image
Wymaga oczywiście troszkę ramu ale jest bardzo ciekawy ze względu na swoją prostotę, to co potrzebne mamu już podane na tacy.

pzdr

#53 S*E*R*V*E*R

S*E*R*V*E*R

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 10 2009 - 13:12

Naprawdę kawał dobrej roboty, nie wiem kiedy przebrnę przez cały ten kurs, ale właśnie czegoś takiego szukałem.

Pozdrawiam

Ewentualną dyskusję proszę prowadzić w tym wątku a nie bezpośrednio w podpiętym
pzdr
maggreg

#54 szybki10

szybki10

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 12 2009 - 13:32

Witam

Osobiście doceniam wkład jaki włożyłeś w napisanie tego artykułu,ale sam artykuł (jak dla mnie) napisany jest bez ładu i składu.Nie wiem dla kogo to jest ale na pewno nie dla przeciętnego usera.Ja osobiście przeczytałem ten artykuł cały, myślę że potrafiłbym zastosować go w praktyce.Jednak jeszcze trochę czasu wstecz nie doszedłbym nawet do połowy.Chwała ci za to że chciałeś to napisać.Ale czy nie mógłbyś napisać artykułu typu "krok po kroku".Niektórzy na pewno mi zarzucą to co pisze i powiedzą: "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".Jednak ja osobiście uważam że ten artykuł jest po prostu napisany za trudnym językiem.Większości osób nie interesuje nazwa plików konfiguracyjnych i budowa skryptu,tylko chce botowalny system z pen drive. Jeżeli uraziłem przepraszam to nie było moim zamiarem.

Pozdrawiam

Po pierwsze proszę nie prowadzić dyskusji w podpiętym temacie!!!
Po drugie odpowiadając na powyższe zastrzeżenia skieruję cię do tematu w którym już przedstawiłem moje stanowisko:
http://searchengines...w...45&start=45
przeczytaj proszę posty nr 46 i 49
pzdr
maggreg

#55 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 30 01 2010 - 17:00

Bardzo zachęcające narzędzie do automatycznego "robienia" instalek z usb.
Podobno radzi sobie z systemami od 2000 do 2008 R2.
http://cid-f52381d9f...ABUSB/ABUSB.exe

pzdr

#56 Goblin_Wizard

Goblin_Wizard

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 09 2010 - 11:47

Przetestowałem właśnie większość sposobów przedstawionych w tym temacie. Nadal mam problem ale po kolei:

1. ABUSB - nie działa w ogóle. Nie rozpoznaje oryginalnej płyty z windowsem (XP Sp3 PL) ani katalogu z tym samym windowsem na dysku.

2. USB_Multiboot_10, WinSetupFromUSB, WinToFalsh - wszystkie korzystają z grub4dos więc efekt jest ten sam - instalacja odbywa się ale niestety makabrycznie wolno. Nawet dogrywanie sterowników z dyskietki (F6) jest szybsze. Instalacje przerywałem po 7-8 minutach kiedy licznik pokazywał 2% skopiowanych plików. A jest to przecież dopiero początek w trybie tekstowym. Metoda z dyskietką startową Win98 (winnt.exe) też ma tą przypadłość.
Nie wiem co powoduje tak niski transfer. Mam pendrive Transcendent JetFlash T5 8gb. Przeciętna prędkość zapisu w windowsie to 7-8mb/s, a odczytu prawie 2x taka. Pen jest sformatowany na FAT32 (niestety po sformatowaniu na NTFS nie chce boot'ować).

3. Metoda przedstawiona na 1 stronie tego tematu - ładowanie obrazu płyty do ram i instalacja. Początek bardzo obiecujący. Ładowanie płyty do ram jakieś 4 min. Kopiowanie sterowników, które nawet z CD trwa ok. minuty tutaj odbywa się w ułamku sekundy. Niestety dalej jest czarny ekran, a po chwili blue screen z błędem STOP. Próbowałem sposobu z tego tematu ale nie pomogło. Co jeszcze może być przyczyną takiego błędu?

Zależy mi na szybkości instalacji chociażby zbliżonej do CD. Jeśli znacie jakieś sposoby przyspieszenia kopiowania z USB to b. proszę o pomoc.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych